ТЕМА: Aloe vera за подобрување на имунитет

Мислење 05 Ное 2010, 17:07

Девојки, дали имате користено алое вера напитоци за подобрување на имунитетот? дали сте задоволни?
Чекам искуства...
Аватар на корисникот
newring86

Сино цветче
 
1513
Мислења: 376
Зачленет: 22 Ное 2009, 14:49
Во животот немора да трчаш - доволно е да тргнеш на време !

Мислење 08 Ное 2010, 15:09

И јас би сакала да знам од тие што користеле дали имале подобрување на имунитетот. Не верувам никој да пиел :lol: :^)
Аватар на корисникот
Blanca

Зелено цветче
 
478420
Мислења: 725
Зачленет: 25 Ное 2009, 13:58
Слика

Мислење 09 Ное 2010, 20:26

Јас имам пиено алое.Тетка ми ми го правесе.Ова е втор пат како го пијам.Лани го пиев и сега пак и морам да ви кажам дека сум презадоволна.Имав CIN1 иCIN2 и за да си го појачам имунитетот почнав да го пијам.Oсвен алоето пијам и некои витамини што ми ги даде геникологот и јадам мн.овошје,зеленчук. И исто така ви ја препорачувам и аронијата и брусницата за имунитет.поздрав :rofl:
Аватар на корисникот
buce82

Фем почетничка
 
16
Мислења: 13
Зачленет: 14 Јул 2010, 14:35
Локација: skopje
Слика

Мислење 22 Јан 2011, 01:02

Blanca напиша:И јас би сакала да знам од тие што користеле дали имале подобрување на имунитетот. Не верувам никој да пиел :lol: :^)

Се извинувам што каснам со одговорот, имам пиено алое вера гел , го пиеш секое утро на гладно срце по една голема лажица, навистина е многу гаден , но јас откако почнав да го пијам ми се подобри имунитетот и тоа многу, го пијам веќе 2 години со кратки паузи
Прикачени фајлови
default.jpeg
default.jpeg (2.18 KiB) Разгледано 1950 пати
Аватар на корисникот
Zaljubena111

Жолто цветче
 
494187
Мислења: 1548
Зачленет: 20 Фев 2010, 00:09
08.02, 13.03, 05.05, 12.06, 31.08, 01.10, 01.11, 07.12, 05,01, 13.02, 14.03, 16,04. 18,04, 15.05, 17.06.22.07

Мислење 22 Јан 2011, 01:07

ЈАс го користам секојдневно, како и витаминот Ц од Форевер Ливинг, многу сум задоволна и навистина се ефикасни........ниту настинка ме нема фатено. Така да би ги препорачала секому ;)
Аватар на корисникот
FBI

Жолто цветче
 
52605020
Мислења: 1513
Зачленет: 01 Јул 2010, 19:26
Локација: Somewhere in my own world
Од надворешниот изглед не можете да процените... дали јаболкото е црвливо !!!

Мислење 22 Јан 2011, 11:30

Во каква форма може да се најде?
Аватар на корисникот
Marilyn-Monroe

Жолто цветче
 
57694510
Мислења: 1806
Зачленет: 24 Дек 2010, 23:32
Great minds discuss ideas.
Average minds discuss events.
Small minds discuss people.
-----------------Eleanor Roosevelt.

Мислење 22 Јан 2011, 15:55

Во течна е, жолтата опаковка како на погоре поставената слика :)
Аватар на корисникот
FBI

Жолто цветче
 
52605020
Мислења: 1513
Зачленет: 01 Јул 2010, 19:26
Локација: Somewhere in my own world
Од надворешниот изглед не можете да процените... дали јаболкото е црвливо !!!

Мислење 22 Јан 2011, 15:59

Колку пари е и кај го има?
Аватар на корисникот
Marilyn-Monroe

Жолто цветче
 
57694510
Мислења: 1806
Зачленет: 24 Дек 2010, 23:32
Great minds discuss ideas.
Average minds discuss events.
Small minds discuss people.
-----------------Eleanor Roosevelt.

Мислење 22 Јан 2011, 16:03

Јас го купувам околу 1200 денари, преку еден пријател на татко ми. Побарај на ФБ сигурно има страна за претставници ;)
Аватар на корисникот
FBI

Жолто цветче
 
52605020
Мислења: 1513
Зачленет: 01 Јул 2010, 19:26
Локација: Somewhere in my own world
Од надворешниот изглед не можете да процените... дали јаболкото е црвливо !!!

Мислење 22 Јан 2011, 16:06

Девојки, не смеете така да го рекламирате по форуми, бидејќи ова е мултилевел маркетинг и оди преку зачленети претставници.

Алоето препрепремногу помага, а за повеке информации можете да видите на официјалната страна на форевер ливинг ;)
sesilija

Жолто цветче
 
71495429
Мислења: 3424
Зачленет: 12 Јан 2010, 00:24

Врати се на Алтернативна медицина

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 6 гости