ТЕМА: Jавен оглас за вработување во Македонски шуми

Мислење 04 Јун 2013, 09:59

^^ Тешко дека ќе одговорат во македонски шуми, бидејќи огласот го распишува Владата, ама и во Влада нема да ти кажат точно а тоа дека секој пријавен кандидат ќе го проверуваат дали е стварно невработен тој а и цела негова фамилија-чисто се сомневам, нема да функионира праведноста тука мене така ми изгледа. Ако веќе аплицираме најдобро и потврди да си извадиме.
Аватар на корисникот
Abeja

Жолто цветче
 
45563057
Мислења: 2580
Зачленет: 24 Мар 2011, 01:01
Локација: Скопје
Слика

Мислење 10 Јун 2013, 23:41

И јас се мислам дали да поднесам ќе си ја пробам среќата па што биде нека биде а дали треба документите да бидат заверени на нотар или само ископирани има ли некој таква информација сега нешто слушам требало заверени да не знае некој колку е точно ова ?
Аватар на корисникот
praski4e

Сино цветче
 
5650
Мислења: 416
Зачленет: 29 Авг 2010, 10:04

Мислење 11 Јун 2013, 06:39

Па во огласот пишува копии а не копии заверени на нотар, така да спротивно на огласот би работеле ако бараат заверени.
А и плус нема логика од невработени луѓе кои се во тешка финансиска состојба да бараш заверени копии.
Аватар на корисникот
Abeja

Жолто цветче
 
45563057
Мислења: 2580
Зачленет: 24 Мар 2011, 01:01
Локација: Скопје
Слика

Мислење 11 Јун 2013, 10:09

Да и јас мислам така затоа што тие копии не би биле испод 500 ден со заверка на нотар фала ти :)
Аватар на корисникот
praski4e

Сино цветче
 
5650
Мислења: 416
Зачленет: 29 Авг 2010, 10:04

Мислење 11 Јун 2013, 13:02

Јас сакам за татко ми да аплицирам, и имам прашање. Дали може на една испринтана апликација за конкурирам и за 1а и за 1 б? Или треба 2 различни апликации? И... Мора по пошта или лично нели? Неможе електронски?
Аватар на корисникот
Viiiiip

Зелено цветче
 
25247
Мислења: 717
Зачленет: 10 Јан 2010, 20:35

Мислење 11 Јун 2013, 15:07

јас сум студент и сакам да аплицирам,но во завод за вработување не сум евидентирана како невработена..може сепак да аплицирам или?
Аватар на корисникот
sadgirl21

Црвено цветче
 
3186746
Мислења: 6949
Зачленет: 30 Јан 2013, 22:12
Знаеше дека дел од неа засекогаш ќе остане со него. Таму каде што се разделија оној ден, останаа неговата гордост, нејзината тврдоглавост, пропуштената шанса и едно ветување. Имаа сè, а избраа ништо..

Мислење 12 Јун 2013, 06:44

viiiiip - И јас се прашувам дали може на една апликација за повеќе места, маж ми повеќе заокружи.

sadgirl21- ти не можеш да се пријавиш под подточка а и г (зашто не се пријавуваш во завод повеќе од 10 години и не си евидентирана како невработена (при што мора да нема вработен од твоето семејство)), во тој случај ти остануваат другите подточки, самохрани родители или деца од многудетно семејство.

Во моментов сигурно има над 10 000 пријавени, дуплирај ги тие со уште толку до истекот на рокот и подели ги со твоите можности, е толку шанси имаш :lol:
И од таму знаат дека се е наместено "тој што ти обеќал ќе те прими и еднаш ако се пријавиш"
Аватар на корисникот
Abeja

Жолто цветче
 
45563057
Мислења: 2580
Зачленет: 24 Мар 2011, 01:01
Локација: Скопје
Слика

Мислење 12 Јун 2013, 08:19

А ако семејството има четири невработени члена?Може ли сите да аплицираат?Од секое семејство само по еден можел да аплицира.
Кажале дека оние што се обидуваат преку врски одма ги бришат. Дали е вистина? Или сакаат народот да не трча по канцаларии.
Аватар на корисникот
vinozito1

Зелено цветче
 
19562116
Мислења: 524
Зачленет: 21 Фев 2013, 16:05

Мислење 12 Јун 2013, 08:31

Јас прв пат од тебе слушам дека само еден член од фамилија може да аплицира :o (тоа никаде во огласот не го пишува, може си шират муабети само)
Абе што ми е гајле, двајцата ќе се пријавиме, голема работа и онака никој нема да разгледа толку апликациии.
Така рекле за да можат полесно да влезат тие што имаат појаки врски, да не се создава конкуренција. Некако немам ни волја да аплицирам, немам врска - министер.
Аватар на корисникот
Abeja

Жолто цветче
 
45563057
Мислења: 2580
Зачленет: 24 Мар 2011, 01:01
Локација: Скопје
Слика

Мислење 13 Јун 2013, 11:56

Ви посакувам на сите среќа во врска со огласов секој да си ја најде среќата под ова небо секој заслужува
Аватар на корисникот
praski4e

Сино цветче
 
5650
Мислења: 416
Зачленет: 29 Авг 2010, 10:04

Врати се на Барање работа

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Google [Bot], li2 и 10 гости