1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да најдам работа?

Дискусија во 'Барање работа' започната од natali25, 6 декември 2009.

  1. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    SLAVA i BARCA ...pisete mu privatna poraka na JATAGAN.
    Toj ima pisuvano na temata BRAK-SNAITE I SVEKRVITE PROBLEM,pa tamu ke go najdete negoviot post i profil.
    Mislam deka na nego mu trebaat ludje tehnolozi i biolozi,ne znam tocno ,ama pisete mu i toj (masko e) ke vi kaze sto i kako.
    Pozdrav i so sreca.
     
  2. barca

    barca Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    0
    Ti blagodaram mnogu,sega mu prativ poraka.Nova sum na forumov no se snajdov.Imj ubava vecer,ako gledas Seherezad primpremi se,pocnuva za saat vreme:)))Se citkame,ubavo e sto postojat vakvi luge ,sekoja pomos e dobredojdena
     
  3. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    BARCA uzivaj....
    Se nadevem deka ke imas sreca!
    Se najubavo ti posakuvam i ....normalno da castis kafe! :lol: :lol: :lol:
     
  4. barca

    barca Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    0
    Za zal nemav:((( Im trebalo tehnolozi,taka da koj bara rabota kako teholog neka go iskontaktira nego za rabota.Vo sekoj slucaj fala ti uste ednas,jas i ponataka ke se nadevam...
     
  5. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Nisto...ne se razocaruvaj...ke najdeme nesto drugo,ako ima i koga ke ima...
    Pozdrav do tebe i ostani ovde na forumot!
     
  6. slava

    slava Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Fala BABYKETI, sepak postojat dobri luge sto sakaat da pomognat :up: . BARCA, ne se razocaruvaj, ke izleze belkim nesto za nas. Svesna sum deka so nasava struka tesko se naoga rabota, jas sum zadovolna i so bilo kakva rabota samo da e pristojna, ne baram golema zarabotuvacka, samo tamu kade sto rabotam, da me cenat i ja pocituvaat mojata rabota... Pozdrav 8)
     
  7. barca

    barca Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    0
    Fala ti koleske,se nadevam.Ne da e tesko so nasava struka ,nema voopsto rabota,ispaga dzabe si se trudel i macel:( I jas isto razmisluvam kako tebe,bilo kakva pristojna rabota bi mi bilo super.Ne se etiketiram,ete imam fah i ne rabotam nisto drugo,zivotov e tezok,moras da se naviknes na se.Ne znaes utre sto ke se sluci.Imajte site ubav den,nadvor konecno malku sonce :)
     
  8. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Uzivajte vo denot i vo sonceto....
    Dokolku najdam nesto interesno..ke postiram..stom moze nesto sto i ne vi e vo struka ,ke vidime i drugo!
     
  9. slava

    slava Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Фала, и со среќа нека ти е работата, да си работиш уште долго, поздрав
     
  10. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    babyketi, :D sakav samo da ti cestitam za rabotnoto mesto i iskreno DEFINITIVNO vreme bese... :clap: no sepak se isplati trudot koj go dade. Ete, jas ja imav srekata da se vrabotam uste pred da diplomiram bidejki i prethodno volontirav ili rabotev za sitni pari, sega eve veke 3 godini si rabotam po struka i dobro e. Iskreno mnogu mi e zal za tolku ambiciozni mladi da nema rabota, no sepak dokolku se trudat do kraj site ke si ja najdat srekata. Navistina iskustvoto pomaga mnogu pri vrabotuvanje, mene mi se isplati toa djabe rabotenje za vreme na skolskite denovi, bidejki uste na prvoto intervju za seriozna rabota so plata me primija. Zatoa, napravete se za sebe, sto poveke bidete kreativni, nekogas ako treba rabotete i bez pari, bidejki koga togas toa iskustvo ke vi bide potrebno (ova go kazuvam za po mladite koi seuste studiraat ili samo sto zavrsile). Na site vi posakuvam mnogu sreka i se nadevam ke si ja najdete srekata, i nagradata koja ja zasluzuvate za vlozeniot trud. Pozdrav
     
  11. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Draga FREE..
    Fala ti za cestitkite!Da ti se vrati se najubavo i se sto sakas i od srce go posakuvas!
    Inace i jas rabotev za bez pari i isto kako tebe od pred da diplomiram ..volontirav vo advokatska kancelarija ,pa so stazot,koj morase zadolzitelno da go pominam od 2 godini ,mi se napravija 4 godini rabota i toa bez pari..
    Nikoj pripravnicite ne gi placa.....
    Ama vo pravo si....Se isplati iskustvoto...mislam deka seg aza ovaa rabotno mesto mi dojde kako joker.....
    I jas isto velam...dzabe raboti,dzabe ne sedi!
    Ne e se vo parite,ako moze da se prezivee so pomos od roditelite ili soprugot,dobro e i da se stekne nekoe iskustvo ,koe ke bide dragoceno ponatamu...
    Mnogu pozdrav do tebe i do site............
     
  12. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    FALA ti SLAVA ...i ti sto pobrgu da dobies rabota... :up:
     
  13. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    BRAVO LA FILLE ama vakvi oglasi trebase da gi stavis vo NUDAM RABOTA..
    Isto taka apel za site sto sakaat da stavat oglas ,toa da go napravat vo podtemata -NUDAM RABOTA....
    Sakam da ve informiram deka na sajtot [url-link:apmtwfum]http://www.najdirabota.com.mk[/url-link:apmtwfum] ima novi oglasi i od vcera ima mnogu novi ,p a napred,da ne gi pisuvam site ,odete tamu i najdete si i po grad so ve interesira.
    Pozdrav.
     
  14. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Последнава година толку сакам да работам , но никако не ми успева да најдам тоа што сакам.
    Јас сум студент и сум на малку потежок факултет, кој бара доста посветеност, постојано присуство на вежби и тоа ми ја отежнува работата, едноставно не е возможно да се направи распоред , а притоа да не страда факултетот или работното место :?
    Не велам дека нон стоп сум на факултет, ги завршувам основните обврски и се трудам да присуствувам на предавањата кои мислам и знам дека ќе ми бидат од корист, но не сум сигурна дека ова можам да го постигнам и со работа+.
    Некако после 4години на факултет ми е смачено , сакав да се префрлам вонредно , но на мојот факултет тоа не е возможно, едноставно нема таква опција.
    Мене ми треба совет, што мислите дали е добро да продолжам да се обидувам да најдам работа или.... Знаете повеќе глави се попаметни од една, иако и сама сум свесна дека факултетот ми е пред се, дека сакам да го завршам. Но , што со желбата за самостојност?
     
  15. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.758
    Било кој факултет можеш да го комбинираш со работа. Знам еден куп луѓе од сите факултети што паралелно студирале и работеле, мислам при крај. Само прашањето дали се исплати? Мој совет ти е ако успееш да најдеш добра работа да работиш, и не се грижи за факултетот, ќе го завршиш, треба само силна волја. Ама за некоја неперспективна и слабо платена работа - не вреди, бидејќи бара многу жртви.
     
  16. barca

    barca Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    0
    zdr na site,sakam da prasam dali nekoj znae se vo vrska so polaganje na drzaven ispit za medicinski sestri ili samo nekoj najneophodni informacii mi trebaat(na koi oddelenija treba da se soberat potpisi i kolku i koga se polaga drzaven ispit??)odnosno dali nekoj znae kade da se obratam za informacii vo vrska so ova.pozz do site na forumov
     
  17. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    barca,a jas da te prasam poso si zavrsila medicina sredno sigurno,dali moze medicina sredno da se zeme vonredno me interesira?
     
  18. barca

    barca Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    0
    mislam deka ne moze,jas zavrsiv mn odamna,mozebi sega e smeneto nesto, no se somnevam.Treba da odis na vezbi,pa na praksa,a so vonredno toa ne bi mozelo da se sluci.Pozz golem
     
  19. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    mnogu ubava rabota toa srednoto medicinski,devojcinja so gi znam so zavrsija,si se vrabotija kao sestri i si uzivkaat,em rabotni saati malce posle 2 porucek se slobodni em platata ne e losa.a ja gimnazija zavrsiv pa faklutet a rabotata mi e pozanikade i pomalce platena od nivnata :D
     
  20. barca

    barca Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    0
    ti veruvam,barem rabotis,jas zavrsiv fah pa dzabe,sedam doma.Pa si vikam barem drzaven da polozam za sestri pa belkim ke najdam pobzro rabota:( samo ne znam kako odat tie proceduri(zemanje potpisi,na koi oddelenija treba,pa drzaven ispit)ednostavno ne znam kogo da prasam:(((( a za vonredno,mozes da odis do sredno medicinsko i ednostavno da ja prasas sekretarkata.pozz