ТЕМА: Огласи за вработување

Мислење 08 Сеп 2012, 13:26

Да не сака некој да работи во кафич 2 смена во скопје кај млечен ресторан
Аватар на корисникот
Kajafeminka

Сино цветче
 
237
Мислења: 131
Зачленет: 29 Јун 2012, 15:21

Мислење 08 Сеп 2012, 17:21

Повеќе од 20 слободни работни позиции во хипермаркетот Carrefour
http://vrabotuvanje.com/job-advert/rabotnici/1744
Аватар на корисникот
Acerola

Зелено цветче
 
594548
Мислења: 537
Зачленет: 29 Мај 2011, 17:16
Локација: Nice

Мислење 10 Сеп 2012, 15:30

Acerola напиша:Повеќе од 20 слободни работни позиции во хипермаркетот Carrefour
http://vrabotuvanje.com/job-advert/rabotnici/1744

За стално ли е ова? Ова неопределено-определено време ме збунува ]:)
Аватар на корисникот
majafimceva

Бело цветче
 
1725
Мислења: 58
Зачленет: 20 Апр 2012, 17:03
Ти си мој медоо :D

Мислење 10 Сеп 2012, 17:34

majafimceva напиша:
Acerola напиша:Повеќе од 20 слободни работни позиции во хипермаркетот Carrefour
http://vrabotuvanje.com/job-advert/rabotnici/1744

За стално ли е ова? Ова неопределено-определено време ме збунува ]:)

Пишува дека е на определено на самиот оглас :)
Аватар на корисникот
Viiiiip

Зелено цветче
 
25047
Мислења: 717
Зачленет: 10 Јан 2010, 20:35

Мислење 10 Сеп 2012, 17:35

majafimceva напиша:
Acerola напиша:Повеќе од 20 слободни работни позиции во хипермаркетот Carrefour
http://vrabotuvanje.com/job-advert/rabotnici/1744

За стално ли е ова? Ова неопределено-определено време ме збунува ]:)

На определено и на пола работно време( 4 саати), а зошто... е тоа незнам :o
Аватар на корисникот
veronikaveronika

Сино цветче
 
7782
Мислења: 162
Зачленет: 09 Мар 2011, 01:59

Мислење 12 Сеп 2012, 04:35

Acerola напиша:Повеќе од 20 слободни работни позиции во хипермаркетот Carrefour
http://vrabotuvanje.com/job-advert/rabotnici/1744

Скриен текст: покажи
а во кој град е , и случајно да не знаеш колку плата изнесува
Аватар на корисникот
kristince51

Сино цветче
 
330250
Мислења: 313
Зачленет: 09 Јан 2012, 01:11
-..-.
`·.·´
●/♥
/▌
/ \ ♥♥
╬♥═╬
╬♥═╬
╬═♥╬
╬♥═╬

Слика

Мислење 12 Сеп 2012, 07:59

one87 напиша:Во денешен дневник може да го најдете огласот за Пекабеско

Што е проблемот со овие, во толкава фабрика тие 1 магационер само бараат, или имало и други огласи порано, зашто јас никаде не сретнав. А баш сакав таму да се пикнам бе :o
А за Продис немаше баш широк избор на работни места, највеќе бараа фармацевти, електротехничари, чувари. Ова е прва серија на вработување, ќе има и втора, само не знам кога, мислам до 2015 треба да бидат комплетирани вработувањата.
А Џонсон Мети е проширен веќе, ама малку вработуваа.

Sütaş бара работници, ама со познавање на турски, англиски, пожелно и албански, што значи шипци ќе напикаат, бидејќи сега турци ја откупија Шведмилк
http://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/operatori/1695

Исто и ново отворената фабрика во индустриска зона Бунарџик-Ван Хоол за производство на автобуси, има активен оглас:
http://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/se-bara-menadzher-na-proizvodstvo-i-odrzhuvanje/1765

Не ми е јасно, дали фирмиве планираат да функционираат само со овој број вработени или веќе партиски ги напикале, па ова е само формалност.
Аватар на корисникот
Abeja

Жолто цветче
 
45563057
Мислења: 2580
Зачленет: 24 Мар 2011, 01:01
Локација: Скопје
Слика

Мислење 13 Сеп 2012, 07:53

Kajafeminka напиша:Да не сака некој да работи во кафич 2 смена во скопје кај млечен ресторан

Јас сум заинтересирана може повеќе информации околу ова?
UnderTheSun

Бело цветче
 
1310
Мислења: 97
Зачленет: 22 Авг 2012, 11:54

Мислење 14 Сеп 2012, 20:55

Се бара асистент на продажба во Виктор Шевињон за во City Mall oгласот е отворен до 23:59 кој сака нека аплицира
http://vrabotuvanje.com/job-advert/vikt ... gnon-/1720
Аватар на корисникот
G.G

Сино цветче
 
298170
Мислења: 283
Зачленет: 03 Јун 2011, 22:42
Локација: On a hunting trip with the Winchesters :)
СликаСлика

Мислење 15 Сеп 2012, 13:19

Јазичен центар од населба Аеродром во Скопје распишува оглас за професоркa по
Англиски јазик.
Пoтребни квалификации:
• Минимум 4та година на студии по Англиски јазик
• Со или без работно искуство, но со голема желба за напредок
• Креативна и комуникативна личност
• Посветеност и одговорност
• Подготвеност за обврска на соработка од минимум 2 години е предност
• Познавање на работа со компјутери е задолжително, солидно познавање е
предност
Ви нудиме:
• Одлични услови за професионален напредок
• Работа со различни возрасни групи
• Професионална и исклучително пријатна работна средина
• Одлична техничка опременост која овозможува употреба на најсовремени
методи на настава
• Сите професори се регуларно пријавени со платени придонеси за здравствено
и пензиско осигурување.
Побрзајте и аплицирајте на teachers@planetskopje.com со испраќање на ваше CV,
контакт информации (телефон, е-маил и поштенска адреса во Скопје) и кратко писмо
со намери.
Аватар на корисникот
LoVeR

Зелено цветче
 
1006599
Мислења: 845
Зачленет: 22 Јул 2010, 19:21
Љуби и цени ги убавините што животот ти ги нуди,бори се и не дозволувај друг да ти суди . Собори ги препреките пред тебе,верувај во љубовта и живеј за себе ..!

Врати се на Барање работа

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 5 гости