ТЕМА: Огласи за вработување

Мислење 25 Сеп 2012, 17:23

ivanak напиша:
daskaloska напиша:Firmata EUMODA DOOEL ima potreba od 6 prodavacki za rabota vo prodavnica vo Skopje Siti Mol koja ke raboti pod spanskiot brend PUNT ROMA. Zadolzitelno poznavawe na angliskiot jazik. Zainteresiranite da se javat na telefon 046 785-118 od ponedelnik do petok od 8:30 do 15:30 casot.

Каков е овој број 046 ??

Ај ако се јавуваш пиши ако ти дадат некоја информација за платата :$
LejdiD

Сино цветче
 
3225
Мислења: 288
Зачленет: 22 Ное 2011, 01:08

Мислење 25 Сеп 2012, 23:14

LejdiD напиша:
ivanak напиша:
daskaloska напиша:Firmata EUMODA DOOEL ima potreba od 6 prodavacki za rabota vo prodavnica vo Skopje Siti Mol koja ke raboti pod spanskiot brend PUNT ROMA. Zadolzitelno poznavawe na angliskiot jazik. Zainteresiranite da se javat na telefon 046 785-118 od ponedelnik do petok od 8:30 do 15:30 casot.

Каков е овој број 046 ??

Ај ако се јавуваш пиши ако ти дадат некоја информација за платата :$

Јас само да ви кажам дека овде се веќе примени, колешка од факултет утрово се јави и и кажаа дека веќе се одбрани :?: она вели епа како кога трае огласот , тој и одговара епа не знам прати ти сиви ама веќе ОНИ избраа... а кои се тие они појма немам |( бог да чува значи
Аватар на корисникот
anastasijaki

Жолто цветче
 
16561203
Мислења: 2022
Зачленет: 02 Фев 2011, 21:09
Локација: Во нашиот дом полн со љубов :) <3
Слика


Слика

Мислење 25 Сеп 2012, 23:20

riba79 напиша:
kravce напиша:http://prodis.mk/jobs.aspx
Има ли некој инфо од кога ќе почне со работа фабрикава, и дали има шанси за вработување, или веќе си се примени луѓето...

дали можеби некој тука конкурираше и го викнаа на интервју? ;)

За Продис си беа избрани уште пред да излезе огласот. :)
Аватар на корисникот
Lilit

Црвено цветче
 
223992826
Мислења: 5614
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:51
Локација: Зрно грашок

Мислење 26 Сеп 2012, 07:17

Lilit напиша:
riba79 напиша:
kravce напиша:http://prodis.mk/jobs.aspx
Има ли некој инфо од кога ќе почне со работа фабрикава, и дали има шанси за вработување, или веќе си се примени луѓето...

дали можеби некој тука конкурираше и го викнаа на интервју? ;)

За Продис си беа избрани уште пред да излезе огласот. :)

од каде имаш ти Лилит такво инфо?другарка моја беше на прво интервју и рекле дека следи уште едно е сега незнам дали ќе ја викнат повторно,јас конкурирав ама не ме викнаа :(
riba79

Сино цветче
 
1921
Мислења: 144
Зачленет: 03 Фев 2010, 13:56

daskaloska

Фем почетничка
 
10
Мислења: 25
Зачленет: 14 Дек 2011, 17:12

Мислење 27 Сеп 2012, 17:48

http://vrabotuvanje.com/job-advert/otvo ... zicii/2091
Девојки што мислите дали оваа е легално и дали ке нема последици доколку се пријавеш?
Аватар на корисникот
razmazena9

Фем почетничка
 
00
Мислења: 18
Зачленет: 19 Сеп 2012, 19:06

Мислење 28 Сеп 2012, 10:24

http://news.vrabotuvanje.com.mk/mk/arti ... rabotenite


Само уште ,,газдите,, ова да го читаат и се ќе си дојде на свое место, арно ама....
Аватар на корисникот
napominuvanje

Бело цветче
 
5623
Мислења: 52
Зачленет: 28 Сеп 2012, 10:17

Мислење 28 Сеп 2012, 10:39

Lilit напиша:
riba79 напиша:
kravce напиша:http://prodis.mk/jobs.aspx
Има ли некој инфо од кога ќе почне со работа фабрикава, и дали има шанси за вработување, или веќе си се примени луѓето...

дали можеби некој тука конкурираше и го викнаа на интервју? ;)

За Продис си беа избрани уште пред да излезе огласот. :)

Стварно, од кај таа информација, и на кој принцип биле избрани, зад затворени врати? Ме интересира зашто и јас имам испратено cv кај нив а повратен одговор нема.
Аватар на корисникот
Abeja

Жолто цветче
 
45563057
Мислења: 2580
Зачленет: 24 Мар 2011, 01:01
Локација: Скопје
Слика

Мислење 28 Сеп 2012, 11:09

razmazena9 напиша:http://vrabotuvanje.com/job-advert/otvoreni-rabotni-pozicii/2091
Девојки што мислите дали оваа е легално и дали ке нема последици доколку се пријавеш?

Нудат работна сила надвор од државава.Тоа сигурно не го прават од ,,љубов,, ами за пари.Е тука лежи цаката!!
Ако навистина сакаш да работиш во земјите од арапскиот свет (верувам добро си се информирала за животот таму!) прати ЦВ.Ако те викнат на интервју распрашај ги за условите.Ако ти бараат прво пари па се друго отом-потом заврти им грб.
Аватар на корисникот
napominuvanje

Бело цветче
 
5623
Мислења: 52
Зачленет: 28 Сеп 2012, 10:17

Мислење 28 Сеп 2012, 12:16

napominuvanje напиша:
razmazena9 напиша:http://vrabotuvanje.com/job-advert/otvoreni-rabotni-pozicii/2091
Девојки што мислите дали оваа е легално и дали ке нема последици доколку се пријавеш?

Нудат работна сила надвор од државава.Тоа сигурно не го прават од ,,љубов,, ами за пари.Е тука лежи цаката!!
Ако навистина сакаш да работиш во земјите од арапскиот свет (верувам добро си се информирала за животот таму!) прати ЦВ.Ако те викнат на интервју распрашај ги за условите.Ако ти бараат прво пари па се друго отом-потом заврти им грб.

И мене ми мириса работава на некоја од оние измамнички агенции...
Аватар на корисникот
SweetDream

Бело цветче
 
2962
Мислења: 72
Зачленет: 26 Јул 2012, 10:21

Врати се на Барање работа

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: AnnaMaria, tanja11991 и 11 гости