1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. veronikaveronika

    veronikaveronika Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2011
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    132
    Или обиди се да смениш броусер, ако отвораш со Мозила обиди се со Хром , Опера, Експлорер... можеби ова ќе помогне.
     
  2. Nezamenliva

    Nezamenliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2014
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    110
    Ми се јавија за пракса во тутунска банка.
    Знае ли некој дали се платени и колку?
    Била некоја да сподели искуство, ама во брзо време да ми каже, зошто моментално работам и незнам дали да напуштам за да одам во банкава....
     
  3. irina.007

    irina.007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    76
    Пракса во тутунска 4000 денари е
     
    На Nezamenliva му/ѝ се допаѓа ова.
  4. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    718
    Допаѓања:
    5.947
    Пол:
    Женски
    Значи вака бев денес на интервју во една фирма авантис се работи за пакување работно време од 7до 16 сабота од 7 до 14 плата 11 илјади пријавена е сега ми терба уште една до две девојчиња да сакаат бидејќи немаат девојка во погонот па да не бидам сама ако има некоја за нека пише и нека следи тука зошто може да имам пробелми со личните пораки поздравче
     
  5. srccc.saddd

    srccc.saddd Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    За во кој град???
     
  6. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    718
    Допаѓања:
    5.947
    Пол:
    Женски
    Во скопје визбегово
     
  7. Annata

    Annata Активен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    4
    Еве јас сум заинтересирана :D
     
  8. irina.007

    irina.007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    76
    И јас сум заинтерсирана ако досега немате најдено :)
     
  9. lepa.milena

    lepa.milena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    161
    Може ли некој да ми даде линк каде можам да најдам конкурси за вработување на нови наставници/професори?
     
  10. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Ако мислиш за оглас во државните институции,во овој период нема.Тоа значи дека по завршување на договорите на определено време за наредната учебна година,од септември секој директор има право да одлучи дали на лицето на кое му истекува договорот истиот ќе биде продолжен или за тоа работно место ќе прими друг работник.Доколку прими нов,за него огласот ќе биде објавен по 3 месеци од засновањето на работен однос на определено време,односно од декември,па натаму.А за сега ти треба само добра врска на некој од вработените да му го продолжат годишниот одмор :D,односно да му го прекинат работниот однос од септември,а ти да бидеш новата колешка.
    Во државна институција со врски се работи по систем "стани ти да седнам јас".
     
  11. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    ЛИСА ГАРА МОНТ има потреба од плочкари (мајстори) и работници.
    Дневница-по договор.

    Лице за контакт-Горан ( 076 229 787 )
     
  12. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Не ми е јасно како функционира страната http://www.prv.mk на секој оглас што го видов има оставено инструкции за пријавување и одоздола е-маил и евентуално тел. број.
    Пишав на некои од е-маил - овите кои се оставени (како што и очекував) повратен одговор не добив за тоа кои се инструкциите за пријавување.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    А ти на мејловите испрати CV или ?

    А да се јавиш на телефонските броеви што се дадени :?:
     
  14. tiff2

    tiff2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Машки
    Имаме потреба од програмер, ќе оставам линк од огласот, меѓутоа ако некој е заинтересиран и сака да аплицира нека го направи тоа на следниов е-маил: angela.angjelovikj@rewardgateway.com

    Линк од огласот - https://rewardgateway.bamboohr.com/jobs/view.php?id=6

    Слободно прашувајте ако имате нешто нејасно :)
     
  15. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    ЛИСА ГАРА МОНТ има потреба од плочкари (мајстори) и работници.
    Дневница-по договор.

    Лице за контакт-Горан ( 076 229 787 )
     
  16. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Барам соработници за орифламе....заинтересираните да ми пуштат ЛП или нека ме побараат на фејсбук Зорица ВК (на фејсбук ми е на латиница напишано)...
     
  17. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Има ли некој некоја информација околу работата во CALL-LINE?
    Гледам имаат подолго време огласи за повеќе работни позиции во кои пишува дека има и фиксна плата. :?:
     
  18. kviski

    kviski Нов член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    3
    Морав да се регистрирам за да ти одговорам. Познавам неколку луѓе кои таму работеле кратко и сите го кажуваат истото лошо искуство од таа фирма.
    Се работи за кол центар кај што вработените ги менуваат на месец два, никој не им чини.
    Работата се состои во телефонирање, т.е контактирање на луѓе од бивши ЈУ Републики кои живеат во Швајцарија. Се врти на нивни домашни телефонски броеви, при што им нудиш кредити или здравствено осигурување. Ако од нив барем 2% ти дадат позитивен одговор биди среќна, останатите те навредуваат, пцујат, спуштаат слушалка, ти се закануваат дека ќе те тужат, итн. Луѓето таму се веќе огорчени од вакви рекламни повици, секојдневно им ѕвонат и веќе им се здосадено.
    Притоа кажуваш дека се јавуваш од Швајцарија, никако од Македонија. Се телефонира компјутерски со швајцарски телефонски броеви, значи лажеш уште од старт.
    Треба да молиш, твориш, да убедуваш...сета таа комуникација со клиенти се одвива на српски јазик. Најпрво има двонеделна неплатена обука, а после тоа ако им се допаднеш ќе те примат. Скоро сите се задржуваат многу кратко како што реков месец два и напуштаат или ги бркаат, доколку немаш исполнет месечен таргет. Секојдневно си под притисок, однос од претпоставените е многу лош, те малтретираат максимално за ич пари.
    Инаку, јас бев само на обуката и веднаш третиот ден избегав од таму. Грозна е работата, не е за секој.
    Во секој случај се работи за многу несериозна фирма, со газди кои се шетаат по пижами низ станот каде што се наоѓа канцеларијата :D Впрочем затоа и толку често пуштаат огласи, никако не можат да ги најдат "вистинските" луѓе за нивната работа.
    Искрено не ти препорачувам во никој случај да се пријавиш таму за работа, да не се лажеш само за еден месец работа и тоа за мизерна плата :)
    Ако нешто плус те интересира слободно пиши ми ЛП.
     
    На sadangel, kolovoz и Majcho им се допаѓа ова.
  19. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    718
    Допаѓања:
    5.947
    Пол:
    Женски
    Има ли некој информација што се случи со контак центарот од сад? Помина веќе подолго време мене не ме контактирале
     
  20. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    14.392
    Пол:
    Женски
    Часови по англиски и македонски јазик за основци - огласот се однесува за Прилеп
    Подетални информации во инбокс :)