ТЕМА: Полагање на испит за државен службеник

Мислење 25 Сеп 2010, 18:47

Аватар на корисникот
elygj

Сино цветче
 
6123
Мислења: 447
Зачленет: 24 Фев 2010, 22:29
Nisto ne e tolku ednostavno da ne mozeme da go iskomplicirame!!!

Мислење 25 Сеп 2010, 18:51

elygj напиша:
MissS напиша:Фалаа Бубе...:)
Ја неможев да ја најдам таа симулација..ај некој ако сака поубаво да ми објасни кај се наоѓа на сајтот..позз

Кога ќе ја отвориш страната на АДС кликни на вработување и таму има симулација.А не беше денес испитот???

Да да,имаше и денес испит,т.е полагање на тестови за државни службеници,не си грешка.
Аватар на корисникот
anima

Зелено цветче
 
242193
Мислења: 559
Зачленет: 14 Дек 2009, 01:53
...Nothing in the world is ever completely wrong. Even a stopped clock is right twice a day...

Мислење 25 Сеп 2010, 18:53

па знам дека не сум грешка требаше и јас денес да полагам ама не отидов :( Па не знам дали може некако да прашам да одам во друг термин.А ти Анима беше ли?
Аватар на корисникот
elygj

Сино цветче
 
6123
Мислења: 447
Зачленет: 24 Фев 2010, 22:29
Nisto ne e tolku ednostavno da ne mozeme da go iskomplicirame!!!

Мислење 25 Сеп 2010, 18:57

Не,не бев.Инаку можеш да одиш секогаш кога има полагање,и незнам колку си запознаена но тој тест важи само две години од полагањето.Поздрав,и со среќа. :hai:
Аватар на корисникот
anima

Зелено цветче
 
242193
Мислења: 559
Зачленет: 14 Дек 2009, 01:53
...Nothing in the world is ever completely wrong. Even a stopped clock is right twice a day...

Мислење 13 Окт 2010, 12:06

Девојки,вие што требаше да го полагате испитот,бевте?Како поминавте? :wasntme:
Аватар на корисникот
elygj

Сино цветче
 
6123
Мислења: 447
Зачленет: 24 Фев 2010, 22:29
Nisto ne e tolku ednostavno da ne mozeme da go iskomplicirame!!!

Мислење 14 Окт 2010, 11:55

elygj напиша:Девојки,вие што требаше да го полагате испитот,бевте?Како поминавте? :wasntme:

незнам дали има поента да се оди и троши време без везе кога се нзае...се е наместено пред време се знаат.

Јас бев многу пари пред две години, редовно се пријавував...папак ништо...


Ако некој пак имал друго искуство и е примен без врски нека се јави :)
blubell

Бело цветче
 
122
Мислења: 68
Зачленет: 07 Окт 2010, 12:00

Мислење 14 Окт 2010, 15:50

И јас го имам истото мислење,па затоа и прашав,да видам дали некој ќе го демантира :^)
Аватар на корисникот
elygj

Сино цветче
 
6123
Мислења: 447
Зачленет: 24 Фев 2010, 22:29
Nisto ne e tolku ednostavno da ne mozeme da go iskomplicirame!!!

Мислење 16 Окт 2010, 22:19

Zdravo bube.ke sakas li da mi go pratis opstiot del za polaganjeto na drzaven sluzbenik.Sakam da se obidam,nemam rabota i mnogu mi e tesko.Ke ti bidam blagodarna ako go pratis na adresata:bube75@hotmail.com

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
eko

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 16 Окт 2010, 22:09

Мислење 10 Јан 2011, 17:49

Ај ве молам мене некој нека ми го прати тестот на општиот дел, а и посебниот ако го има, бидејќи и мене ми стигна меил за полагање, па не можам да го најдам материјалот. На е-маил sebastianis@hotmail.com
Ве чекам ми треба итно ........
sebi2879

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 10 Јан 2011, 17:42

Мислење 28 Мар 2011, 00:06

сега овој месец мислам дека се полага за државен службеник, има околу 300 прашања од општиот дел (после секоја тема има по 15 тина прашања) и околу 300 страници од информатика, се полога со заокружување резултати има одма и практичен дел се полага истиот ден, со што кругот се намалува па се оди на интервју и од таму вработуваат мислам дека само 3-ца, остануваат на работа и после една година полагат уште еднаш, тогаш останува само најдобриот!имам 2-ца блиски кои вака влегле, едниот остана на работа а другиот мислам дека не го положи вториот испит!
(зборувам за министерство за транспорт и врски и министерство за правда)
Аватар на корисникот
Lina24

Жолто цветче
 
417241
Мислења: 2234
Зачленет: 26 Фев 2010, 23:29

Врати се на Барање работа

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: andromedae, AnnaMaria, Decapitated.Hanna, jule981 и 12 гости