1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детска козметика

Дискусија во 'Бебе' започната од Elena941, 12 февруари 2010.

  1. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.424
    Пол:
    Женски
    Мустела сапунче за бањање и мустела крема за цело тело-др ништо не користиме.Ни купки ни шампони.Едино за газето треба да купам нешто пошто и се појавуваат ситни црвени брумчиња а од мустелата не ни поминуваат
     
  2. bambusce

    bambusce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    594
    Користиме купка и шампон 2 во 1 на Corine de farme за телото,оригиналната павловичева за газето и бекутан влажни марамчиња.
     
  3. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Користев досега само дуел сензитив а сега никаде го нема па купив персил и ич не сум задоволна. А ариел да не е добар?
     
  4. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски

    И ние исто имаме од се по нешто од бекутан и нема никакви последици несакани се разбира. :)
     
  5. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Ариел е супер ама треба на повеќе плакнења да ги пуштиш алиштата. На пр.кај мене на машината има опција до 5 плакнења и секогаш бебешките ги плакнам 5 пати а да речеме со програмата за бебе автоматски дава 3.
     
  6. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Ние имаме од се по нешто на Беκутан,Κосили и Corine de Farm,Κосили едвај ги најдов ги нема сеκаде
     
  7. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.647
    Пол:
    Женски

    И јас сум задоволна од бекутан, од како е родена малата само на бекутан колекцијата сме :)
     
  8. bambusce

    bambusce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    594
    Јас пак од персил сум презадоволна а за ариелот мислам дека е премногу јак за бебешката облека.
     
  9. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Јас денес за прв пат ставив омекнувач ленор сензитив за синко мој па ќе видиме реакција.
     
  10. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Ako mislis Na beliot lenor, da ti kazam deka mnogu prijatno mirisa i se meki alistata, jas go imam koristeno za nas. Za malata samo persil sensitiv prasok koristam i sum mn zadovolna. Koristam od ragjanje krema za gazence i sampon Penaten. Ne koristime mi mleka, ni masla ni vlazni maramici. Kremce za lice od Penaten stavam mnogu retko ako nadvor e studeno ili duva veter kako zastita. Bebeskite kozi se najneznoto nesto sto postoi, pomeki se od svila i nemat potreba od mackanje so bilo sto. Treba da im disi kozata slobodno, da ne se zatvaraat porite.
     
  11. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Јас ја перам мојата долна облека сосе на синко мој 5 месеци ама без омекнувач сега со персил сензитив. Дуел е подобар и мириса мнооогу прекрасно ама нема повеќе по маркети. А за наши шарени алишта ставам и јас од ленор сензитив иако не е јак мирисот а еве сега во машина перам бели на 90 има и од бебчо па ќе видам реакција иако мислам дека ќе нема он нема мака од ништо. Ама ќе мирисаат колку толку на омекнувач оти овој персил не мириса на ништо. А јас користам се од бекутан само понекогаш за резерва иако не ми спотребало имам пенатен по препорака од колешка со 8 месечно бебе, досега немал црвено газе. А од запчињата многу се лигавеше и го мачкав со бекутан цинк оксид и му се изгубија малите брунки од лигите сега му е меко лиценцето.
     
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.519
    Пол:
    Женски
    За бањање на син ми користам сапунче Бекутан, а после бањање го мачкам со крема Бекутан. За перење на алиштата користам Дуел Селекшн. Омекнувач не користам.
     
  13. Elenche87

    Elenche87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.722
    За бањање на бебушка користа мустела бејби купка исто и на мустела крема за тело и крема за лице а за перење на неговите алишта користам персил сензитив и омекнувач бохор сино паковање и алиштата мирисаат преубаво...
     
  14. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.373
    Ај тука да прашам,дали некоја знае или има сретнато во продажба од кометиката на Косили оригиналната онаа на Невена Лесковац? Најдов дека една фирма од Кочани е дистрибутер на производите од Невена,ама никаде не сум ги сретнала во малопродажба.Еве сега какво му е пакувањето
     

    Прикачени фајлови:

  15. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    За бањање користиме сапун на Eucerin, вчера за првпат ја намачкав со млеко за тело на Nivea, блажни марамчиња користиме Pampers Sensitve ама само кога сме некаде на гости, инаку дома на секое менување на пелената си го миеме дупето.
     
  16. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Женски да ве прашам за млекото за телце за после бањање на Corine de farm, дали е добро и дали и на газе да го мачкам со него?
     
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.011
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Газето не мора со ништо да го мачкаш, само ако се исфрли од некоја причина. Инаку Corinne de Farme топло ги препорачувам, целата колекција. Го користев за млиот од раѓање, после сменив, сега на скоро 4 години пак сме со истата колекција. Презадоволна сум.
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со тебе и ние сме презадоволни од Corin de Farme имаме купка за бањање млеко за тело,хидрантен крем за лице и тело се е преубаво не би ги менувала....
     
  19. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.385
    Допаѓања:
    34.195
    Пол:
    Женски
    И јас се придружувам на пофалбите за Corinne de Farme. Од раѓање ја користиме и до сега е супер. И јас многу често и крадам на бебушка од млекото и лосионот :lol:
     
  20. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Мами прашав и во друга тема ајде и тука за секој случај,од каде ја купувате козметиката на Avene неможам да ја најдам на неколку места прашував фала ви позз