ТЕМА: Имиња за вашите деца

Мислење 19 Авг 2010, 23:48

Искрено повеќе сакам машки деца, па секогаш размислувам машки имиња, па така да, Едвард, Александар, Роберт, а единствено женско име што многу го сакам е Изабела али здравје , има време!!! :D
Аватар на корисникот
DrBabl

Бело цветче
 
78
Мислења: 73
Зачленет: 24 Мај 2010, 16:17
Локација: ohrid
I`ll be back so soon you won`t have time to miss me. Look after my heart... I`ve left it with you.

Мислење 20 Авг 2010, 01:19

Ако некогаш дај боже имам деца желба ми е(сега за сега) ако е женско Наталија, Мелани или Дијана,а за машко па незнам можеби Лука ..искрено ниедно македонско машко име не ми остава онака силен впечаток,можеби Тони,ама бидејќи идниот мој свекор се вика така а мене многу ми е селски да си ги крстам децата по имњ на баба или дедо така да незнам.Има време
Аватар на корисникот
Iva-Mici

Жолто цветче
 
21465
Мислења: 1162
Зачленет: 01 Авг 2010, 00:55
Локација: во нечии мисли :D
Правилата не можат да донесат слобода,тие имаат моќ само да обвинат

Мислење 20 Авг 2010, 01:59

Баш би сакала еден ден да имам деца и тоа многу :D
Машки имиња: Едвард,Емануел,Вилијам...
Женски имиња:Амора,Миа...
Аватар на корисникот
Guinevere

Бело цветче
 
2128
Мислења: 78
Зачленет: 20 Авг 2010, 01:28
Слика

Мислење 20 Авг 2010, 02:00

Ќерка ми би се викала Изабела, а син ми Теодор :)
Аватар на корисникот
cute-brunette

Фем почетничка
 
00
Мислења: 7
Зачленет: 05 Апр 2010, 00:52

Мислење 20 Авг 2010, 13:27

Mојот син го крстив на свекорот старо македонско име под притисок на мојот сопруг детето првите шест месеци не го викнав по име ниеднаш сега после толку години тоа и не ми пречи многу.A женско име ми се допаѓа Eлпида.
Аватар на корисникот
sonce777

Сино цветче
 
164415
Мислења: 440
Зачленет: 30 Јун 2010, 13:12

Мислење 22 Авг 2010, 17:00

Омилени машки имиња ми се:Максим и Георд.А омилени женски имиња ми се:Кјара,Дарија,Мила,Нела.
Аватар на корисникот
srculka

Зелено цветче
 
15372
Мислења: 582
Зачленет: 08 Јул 2010, 16:42
Јас сум само млада тинејџерка во која се кријат многу вистини и лаги, конфликти кои ги води моето срце со разумот,тагата која и тежи на болката која е неподнослива и вештата глума која ми е потребна за да можам да го надминам овој нов,тежок ден

Мислење 22 Авг 2010, 17:29

А бре женски, ви ги читам постовите и се чудам, каде ви е патриотизмот за нашата земја Македонија, сите некако гледам сакате туги имиња, а нашите македонските се поретко ги има, јас здравје ако имам дечиња се знае дека ке ги крстам со македонски ПРАВОСЛАВНИ имиња на пример Филип моето омилено име, па Стефан, Крсте, Благој, Благица, Цветанка и.т.н... и никако странско име, ДА СЕ ЗНАЕ ДЕКА Е МАКЕДОНЧЕ ПО ИМЕТО
Аватар на корисникот
Filipina

Фем почетничка
 
113
Мислења: 33
Зачленет: 27 Мар 2010, 13:44

Мислење 22 Авг 2010, 17:36

Женски-Ајла , Лејла, Армина, Ирма , Сара...
Машки- Ермин, Дамир...
Аватар на корисникот
skyAngel

Жолто цветче
 
27421664
Мислења: 1530
Зачленет: 16 Авг 2010, 00:22
Локација: Ти таму ...јас овде...
Не оди како да владееш со светот. Оди како да не ти е гајле кој владее со светот. Тоа се вика став.
Слика Слика

Мислење 22 Авг 2010, 18:57

анастасија и филип ми се омилени имиња ама не се бунам било какво и да е името
Аватар на корисникот
doktorka-an

Жолто цветче
 
312272
Мислења: 1079
Зачленет: 02 Мај 2010, 13:39
Локација: in his mind..........
Слика

Мислење 22 Авг 2010, 19:07

Сакам долги имиња за женско не знам зошто - изгледа да може секој и наскратено да ја вика :D Значи Викторија ми е фаворит, па Маријана, Наталија, Стефанија ...... не ми текнува друго тие се :D .
А за машко не знам ..... Марко, Мартин е убаво име, Никола, Бојан ..... има мн убави машки имиња :)
Аватар на корисникот
moonlight-girl.55

Жолто цветче
 
1048516
Мислења: 1260
Зачленет: 26 Јул 2010, 23:08

Врати се на Бебе

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: bebeto93 и 23 гости