1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интересни случки со бебушките

Дискусија во 'Бебе' започната од ddevojce, 28 април 2014.

  1. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Еве интересна тема да пишеме интересни случувања со бебињата.
    Нели сите спиеме вертикално ---
    Синоќа пеперутчето спиеше со мене на спална. Сабајле во 5 се разбудив и гледам ја нема на перничето :o кога таа си се изместила и спие хоризонтално | и тоа убаво покриенка и наместена како сум се смејала :D
     
    На cresa-jagoda, girl-miri и Serafima им се допаѓа ова.
  2. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    интересни случки со бебушките

    ние имаме еден куп ама еве една со спиење и до нас
    Кога ја ставам да спие обично од десната страна имам свиткано ќебе затоа што ја ставам да спие и на страна. Еднаш го имав тргнато ќебето и ја легнав да спие кога одам да ја видам таа како твоето, од хоризонтално дошла верикално рацете над глава и се држи за решеките. Како мало затворениче беше :D
     
    На ddevojce и Serafima им се допаѓа ова.
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Koга ќе кивне или ќе се накашла има еден специфичен звук што го испушта на крај :D
    Инаку нешто поинтересно е што тие 2ца што го бањаат мора и тие да се избањати од што шлапка.
    Инаку многу рита со нозете кога спие, ми се случува по 5-10мин. да стојам до него додека да се смири, ја покри тој со нозете откри, ја покри тој пак...и се така.
    Инаку колку пати го наоѓам успева цел чаршав да го извлече и го натегнува на глава.
     
    На cresa-jagoda, ddevojce и Serafima им се допаѓа ова.
  4. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Еве една од денес. Кога ќе се разбуди кај 6-7 на сабајле и го дојам и не го враќам во креветче туку до мене на спална го легнувам меѓу мене и мм. Тој денес се вртел и се наместил вертикално право со ножињата кај мене на врат и како мрда ме клоца и јас мислев мм е со раката и во сон викам „Немој, немој„
    Кога ми текна се разбудувам го гледам ѕверчето мало ме клоца :D
     
    На ddevojce и Serafima им се допаѓа ова.
  5. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Пред два месеци беше од прилика, станувам околу 3 да го надојам, кога гледам дечкото не само што свртен хоризонтално во креветчето, туку и со нозете низ решетките :) и си седи и ме гледа :)
    Сабајлево го слушам нешто си вика, ама не плаче. Го ѕиркам, тој на цел глас писка и им се радува на мечињата, се смее. ( во и до креветчето има неколку играчки ). Муабет им прави, ги забавља дечкото :)
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  6. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    И јас се мислев за темава :clap: еве девојче ја отвори ;)

    Една вечер си ја ставив малата во креветче убаво покриена и се будам после некој сат за да проверам како е,и што ке видам :o се пикнала во долниот дел од креветчето со раката држи на решетки ама стегната :D се држи дане падне :D

    Кога и давав млекце :lol: баш тогаш и дојде да кивне :D ме направи за никаде и на крај гааууу и ме гледа :wasntme: гледа :rofl:
     
    На SimonaTino и ddevojce им се допаѓа ова.
  7. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    А ние сме тепачишта...
    Стануваме од спиење во 09:45 секој ден,прво ја бакнуваме мама 2-3 пати и ако не ги отвори очите-далинското по глава :lol: :rofl:
    Ако несака милум-силум
    Ова ми се случува 3 дена по ред,ако не е далинското,мобилниот
     
    На Butterfly1107, Dream-Girl, Aneto10 и 9 други им се допаѓа ова.
  8. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Si leZime vcera na spalna so kerkickata, a taa lezese na stomace i si igravme si gukavme peevme koga oddednas se podigna celata i se obrna legna na grb jas vakva :o i me gleda,gleda i poedno vreme aguu :D
     
    На girl-miri и SimonaTino им се допаѓа ова.
  9. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Денес кога мама спреми за да ме бања и кога голичко си беше бебуш ,јас си ја бакнувам и бакнувам и наеднаш се помоча во ракава моја :D :D ме гледа ме гледа :wasntme: :wasntme: со тоа очињата,како да сакаше да каже не бев јас :D
     
    На SimonaTino и ddevojce им се допаѓа ова.
  10. dzanina

    dzanina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    291
    Допаѓања:
    117
    Еве и од нас една случка и претходно пишував дека има пролив и така се разбудуваме секој ден во 4 и пол сабајле тоа навика ни остана го испраќаме тато на работа :rofl: и се разбуде и ај да и сменам пемпасот само што го оставив пемпасот во подот и колку да го земам другиот пемпас таа кога се искака ама дека пролив имаше прскање ракета во спалната баш дека ја земам со мене да спија абе и матрацата и јорганот и мојте пижами се напрај каки :rofl: како бомба прснаа :rofl: и така во 5 сатот сабајле мама мораше да ги кисни во вода постелнините оти каките не се вадат лесно :lol:
     
    На ddevojce и SimonaTino им се допаѓа ова.
  11. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Ова од денес :!: си и менувам јас памперс и едново го тргнав и го сспремам другово а во мегувреме како секогаш си знам да и зборам,и зборам јас и је гледам и и зборам и она гау гау гау се смеее и наеднаш ме гледа ме гледа со тие очичките и и викам е сега што вака не ми збориш :D што ме гледаш така :wasntme: кога ке видам она помочкала се :D цела спала па така сега имам чаршафи за перење :D и од како си заврши работа си почна пак:D аууу гаааууу еееууу :lol:
     
    На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Od vcera sabajle.
    Si stanuva kerceto moe i menuvam pampers i si ja stokmiv ubavko. Samo sto i go staviv noviot pampers uste neoblecenka si se rastrtka i pokaka, pa ajde pak smenivme (stalno sme taka) posle ubavo si se nacica i ja podignav da zdrigne. Si ja tapkam nezno po grbceto koga odednas :puke: kosata, pizamite pernicata potpiracot na spalnata seto stana urda ja zavrrev kon mene i mi se smee.
    A inaku koga ke ja stavam na spalna ili vo krevetce samo se treska od dusek. Visoko ke gi digne nozete i ke si gi tresne od dusek :rofl: tolku mi e interesna, se valam od smeh. Se izv za lat od mob sum.
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    I menuvam pampers na kerkiceto moe,i kakaniot go stavam na zemja i.osekjam.nesto mokro na rakata mi dojde. Ko ke vidam bebuleto moe.napravilo bazent, si se izmockala na kebenceto i spikozni bodi se izmockano. Ja presoblekov vo novi. I uste nezakopceno bodi se.rastrtka i pokaka. Aj pak menuvanje pampers. Si ja stokmiv ubavo i pejam taa mi se smee i se navednuvam da ja baknam i vo isto vreme se smee i kiva, me ispluva celata... slatkite ligicki na mama :lol:
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Еве уште една од вчера. После бањање си цица и заспа. Кога се разбуди пак цицаше па се покака. Почекав некое време за да го сменам памперсот и гледам многу малку искакан и измочкан, се зачудив. И ставив нов памперс под газето и се спремам да ставам крема, но не очекував експлозија од кака, дури од памет ме извади кога почна да шприца, ме штрепна. Гарнитура нејната облека, мојата облека, кебенцето се искакано. Ај почнав да ја бришам кога рече уште еднаш мочкам и какам. Незнам шо да правам. Ја забришав убаво и ја носам у спална да и облечам чисти алишта. Само направи тррттт уште еднаш искака. И така ќерчето мое се олесни, а јас синоќа перев каки. Денеска со страв и менувам памперс :geek:
     
  15. Aneto10

    Aneto10 Активен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    49
    Мене вчера многу ми се одеше во вц и немаше на кого да го остаам малото и ај викам секунда ќе го остаам сам и кога се враќам тој отишол во кујната си се качил прво на столот па на масата и си седнал на маса сум се згазила од смеење :D
     
    На captivating му/ѝ се допаѓа ова.
  16. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    Ова од пред некој ден.
    Ќерка ми веќе некое време писка многу. Ама последниве 2-3 недели абе како да разговара со мене.
    Писка и се кара кога нешто не и е по ќеиф, или смирено си зборува кога се и е ок.
    Сега во послено време многу вика та та та та та или ам ам ам. (сериозно звучи како да вика тата и амам :lol: ) и пред некој ден јас си вика она амамамамама. Јас и викам ти викаш мама? И она јасно и гласно ДА! :lol: :lol: Се згазив од смеење. Среќа го имам и снемено. Понекогаш ми звучи и како да вика ајдееее и не. Знам дека е рано за зборување, посебно да се разбираме ама се газам од смеење секој ден.
     
    На Beautiful-Princess, Aneto10, girl-miri и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Денес додека средував нешто а малата во креветче,јас кај шкафот горе се тегнам за да земам нешто и оооооп паднав на земја и ауууууу си извикав и станав а она ме гледа ме гледа :wasntme: и наеднаш гауууу и се смееее :D :D
    :^) кој знае што и беше смешно :lol: :lol: тоа оти мама паднала :D
     
    На ddevojce и SimonaTino им се допаѓа ова.
  18. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Da, smesno im e. Jas pregi i davav vodicka da se napie so lazicka, bevme vo kujnata malata vo relaksator i da kleknam da i dadam vodicka se strupoliv i si cucnav na pod. Mm se zgazi od smenje a malata u uu auuu :D
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Ние имаме неколку песнички што ги сакаме и ако го види лаптопот отворен нема шанси некој друг да седи на него. Одма цивка за песничките. И почнуваме по редослед.... :) Пред да заврши песничката вика мммм..мммм... да ми каже дечкото дека треба друга да пуштам :rofl: . Ако татко му му се испречи пред лаптопот првин пробува да се отргне од него со главата, а ако тато е потврдоглав тогаш го фаќа за лицето и го трга. :lol: Друго, многу сакаме да сме надвор, дури и за надвор се научил блм блм блм... (Ова озбилно, зошто еден ден цивка блм блм цело време и ја тераме на плачки, кога го изнесов надвор почка да вика блм блм и да се смее :lol: ) Потоа има една песничка њам њам се вика и во неа првин бебето не сака да јаде а после тоа јаде, кога доаѓа тој момент кога бебето почнува да јаде, мојов мрда и со раце и со нозе од радост. Има уште многу други, ама некој нареден пат ќе ви ги пишам. ;)
     
    На Aneto10 и ddevojce им се допаѓа ова.
  20. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Се шетам јас со моите деца во парк и поголемиот си најде некои другарчиња, се свртев и гледам деца од градинка и со мајките почнавме муабет и едно време една мајка ми вика што прави малата, јас викам спие сигурно штом сме надвор а она ми вика ааа ај види, се вртам и што да видам-се кренала луѓе и гледа што правиме ние, буквално ѕиркаше од количката и се смееше. Е па кај се изнасмеав и срцето ми се наполни, нема ни 4 месеци а ептен е цврста. :) :) :)
     
    На hermosa и girl-miri им се допаѓа ова.