1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    имате ли број од тоа андреј компани од штип?
     
  2. HEV

    HEV Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    636
    http://www.facebook.com/andrej.kompani?fref=ts еве фб страна а за тел јас немам :)
     
  3. pepus

    pepus Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    156
    Oвој пост можеби е подобро да е во совети ама бидејќисе работи за колички ќе си пишам тука ми треба совет и мислење живееме на 4ти кат без лифт и незнам како и со што да ја изнесам надвор во кенгур не сака да седи а инеја собира со скафандер па затоа се двоумам и за слинг вчера гледав количка чадорче ама пак ко ќе ја симнам немам малата каде да ја оставам за да јаотворам количкава која со една рака не се отвара а другите колички е мн потешки 7-8 кила па нагоре и плус 6 кила дете ќе се срушам опција количата д абиде у кола не ми се допаѓа зашто ако мм е со кола некаде јас не можам да ја изнесам .Прво мислев количката на приземје да ја остаам ама вратите немаат брави некоја идеја што да купам ?
     
  4. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    И јас бев во иста ситоација како тебе. И сепак зедов голема количка оти мали беше есенско-зимско бебе. Решение, количка со корпа. Од стан мали во корпа, стави ја корпата на земи заклучуваш врата, по скали и во подрум, оп корпата во количка, и надвор од страните кога излегуваш од подрум има измеѓу скали од страна мазно за количката да се ивади. Тоа беше моето решение и до сега супер функционираме.
     
    На friendy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pepus

    pepus Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    156

    Oдлична идеја ама немаме такво мазно на подрумот може и опција е малата укорпа до подрум па потоа некако заедно да ги изнесам со количката заштоа тоа се само 7-8 скали па ваљд а ќе успеам
     
  6. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Си купивме количка конечно иако има уште време но мене ми се допадна и сакав да ја имам. Количката ја земавме од белини заедно со транспортер 14500 :P
     
    На pepita82 и Forko им се допаѓа ова.
  7. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    Jas si bendisav edna na CAM ja najdov samo vo stip no e 42.000, a slusnav od drugi deka poracuvale od CAM kaj zlatarskata ulicka vo GTC za 450 evra, no prodavnicata najverojatno ne postoi zosto ne mozev da ja najdam.... help ako nekoj videl vakva kolicka nekade vo SK :(

    [​IMG]

    se izvininuvam za latinicata nemav vreme da svalam mk poddrska na ovoj kompjuter
     
    На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
  8. pepus

    pepus Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    156
    А да ми пишевте сајт од овие цам колички да разгледам ама некој до 100 тина евра јас би гледала леле срце ми застана коа прочитав 42000 :D
     
  9. lepadama

    lepadama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157

    Леле колку е убава :inlove:
     
  10. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.873
    Допаѓања:
    102.858
    Пол:
    Женски

    леле , да оваа количка баш ја гледав пред 2,5 год кога купував и за мојата ќерка количка во тц Бисер ја видов и навистина толку се движеа цените. Ама количката е преубава , имаше и во розева боја :inlove: но тоа што е многу многу е :|
     
  11. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.441
    Допаѓања:
    34.241
    Пол:
    Женски
    Туу да видите како се научив сама да ја качувам симнувам количката и тоа со дете внатре по скали :lol:
    Си научив една техника , прво страв ми беше со детево внатре ама сеа не :geek:
    Среќа на први спрат сме и лесно иде , ама и имам можност и да ја оставам во влез ,вратата се заклучува 8)
     
  12. pepus

    pepus Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    156
    Е браво ама јас сум на 4ти техниката тешко дека ќе пали може со 100 одмори а до тогаш малава у воздух ќе ја дигне зградава ние да се пофалиме си купивме летна количка на бертони со покривка ја зедовме 3950 ми се допаѓа чадор систем ја ставив малата во неа безпо кривка нормално и за 5 мин ја дигна зградата во воздух ( леле ако нејќе д асе вози комедија ќе бидеме ) а стоев пред неа да ме гледа и се извади од памет од количкава . Инаку во план сум во кола да стои и плус да купам слинг па ако колата не е тука ќе ја шетам со слингот ако е тука со количка
     
  13. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    И ние зедовме количка на Бертони, baby star , денес ни пристигна, ја порачавме од интернет на пола цена од 150 евра на 75 евра со покривка на нозете, па ќе видиме како ќе се покаже, го чекам мм да дојде да ја намести и од утре да почнеме со прошетки, едвај чекам :$
     
  14. pepus

    pepus Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    156
    Детево се вози во количката 1 саат и тоа за цело време спие штом отвори очи бара сместа да излезе од количката ,а бидејќи ми е ладно да ја носам во раце на отворено зашто пишти во скафандерот па во количка е умотана со ќебиња а на раце со три ќебиња кои се меки и се лизгаат ми е страв да не ми падне и штом приплаче трчај домааааа комедија сме инаку од количката задоволна сум ќе ја буткаме до септември - октомври после праиме годинка а и иде зима ќе шаткаме повеќе по дома него надвор
     
  15. sabatini

    sabatini Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    437
    Пол:
    Женски
    Konecno se odlucivme i nie deneska i si kupivme kolicka za bebceto...po tolku gledanje si ja zemavme na chicco kombi kolickata trio enjoy 2012 so korpa i sediste za vo kola....ja plativme 400evra no zatoa si ja zavme vo neutralna boja svetlo siva za da ni se najde zdravje i za vtoroto ako e masko....nemozam da downloadiram slika na mobilen no na google pod toa ime izleguva...lesna e za sklopuvanje uste polesno za mene so predni rotiracki trkala i ne e bas mala........

    Vi ja opisav ko da sum zastapnik na chicco kolickite hahahah.....
    Ve pozz i ve molam ako ja ima nekoj ili ja znae da mi pise kako e zadovolen....
     
  16. gladiola

    gladiola Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    130
    MamickI ajde malku pomosh kade ima prodavnici so bertoni kolicki ili nekoja dr marka ama ne tolku skapi i prodavnici za bebeshki krevetcijna
     
  17. pepus

    pepus Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    156
    Во аеродром спротивно од бисер ама нестариот трговски туку новите згради кои се во продолжение по веро на улицата не првата втората позади продавницата гледа на паркингот не знам како се вика до неа имаше енци менци ама сега е затворен ,а од напред во истата зграда има бејби центар ама таму цените се солени
     
  18. Mayyya

    Mayyya Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.253
    Допаѓања:
    6.026
    Пол:
    Женски
    ^Ако прашуваш за во Скопје има во Baby Blue, имаат продавници во Сити Мол и во Аеродром спроти Бисер, воедно тие се и главни застапници на Бертони во МК.
    Има и во Локо Кроко во Кисела Вода.
    Во истите продавници има и креветчиња.
     
  19. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Ние ја имаме истата и сум задоволна релативно, според мене малку е тешко седиштето за во кола во споредба со други седишта а инаку корпата ја користам многу често сега за сега количката за поголемки кога се уште ја немам пробано
     
  20. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    Јас до Штип ке се потегнам во тоа Андреј Компани да видам што има...некои од вас рекоа дека таму е се поевтино а ги има истите работи како и кај нас во Скопје.Така е или да не одам за џабе?