1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    девојчиња :) има ли некој искуство со Chicco количките?
    Mи фати на око овој модел http://www.youtube.com/watch?v=_NE88SWHXBc ,се уште сум во разгледување,ама ме интересира квалитетот и издржливоста на овој бренд.
     
  2. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.832
    Допаѓања:
    28.313
    Јас од Чико количките немам слушнато нкој да се пожали, сите ги фалат како најиздржливи, лесно склопливи и со многу мала тежина (во суштина тоа е значајно за бебешките колички).
    Е сега знам дека се малце поскапички, но ако имаш финансиски можности да си земеш Чико количка и ако ти е по кеф тогаш ич не се мисли, земај и многу да си ја користите.
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    фала ти снегулке :) ,затоа ми се допаѓа баш овој модел Chicco Urban Travel,ми изгледа лесна и едноставна за склопување,не зафаќа многу простор во кола,тоа е што ни треба ,само ме интересираше дали се издржливи и искуства од други мајки :) бидејќи константно сме во движење,па ми треба нешто по издржливо.
     
  4. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.378
    Допаѓања:
    34.165
    Пол:
    Женски
    Кажи ми каде ги има овие колички во Скопје? Ги има во Енцименци? Колку чинат?
    Ми фати око и на мене количкава ;)
     
  5. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Ние си ја нарачавме од Прилеп, Chipolino Optima, разлика во цена помеѓу истата од Скопје беше цели 2000ден помалце (вклучувајќи ја и доставата) па така што не му ја мислев многу, зашто го добивме тоа што го баравме....Големи тркала и лесна за возење, рачка за буткање која е целосна и се подесува висината (бидејќи сите по дома сме високи), позиција за грб во три позиции, се врти целото седиште да можеш да го гледаш бебето, настрешницата му е баш голема што дури и да врне целото ќе биде заштитено,.
    Ептен и се радувам :)
    [​IMG]
     
    На koritsaki и zuto им се допаѓа ова.
  6. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Hезнам душо :) јас не живеам во Mк,подобро некој друг поупатен нека те информира точно каде држат чико колички во Cкопје,ептен и мене ми се бендисува количкава :) ама уште имам време за разгледување и вагање.
     
    На kostadinka24 и An-na им се допаѓа ова.
  7. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    мами ми треба најевтина можна количка бидејќи ссо пари сме бетер од грчка...предлози? |(
     
  8. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.378
    Допаѓања:
    34.165
    Пол:
    Женски
    Peg Perego колички освен во Енцименци каде на друго место може да се најдат кај нас? За Скопје прашувам.
    Ме интересира ако некој имал искуство со количката Peg Perego book plus да сподели импресии, пофалби, критики. Исто така и за количката Bebeconfrot Loola 2014 ме интересираат мислења. Јас сум во дилема помеѓу овие две сега за сега.
     
  9. kostadinka24

    kostadinka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    Alfkids.mk prilep e prodavnicava ima kolicka4500 denari i besplatna dostava niz cela makedonija
     
    На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
  10. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    Мислам дека во Белини во Скопје има за таа цена, Мони количка со зимска прекривка и торба.

    https://www.facebook.com/belini.beb...09110338299.1073741865.100003076427856&type=3
     
    На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
  11. kostadinka24

    kostadinka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Не е бесплатна, ние ја плативме 200ден до Скопје. Ги праќаат преку Глопко (брза пошта).
     
    На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
  13. kostadinka24

    kostadinka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    Moja greska da dostava po brza posta imaat a toa besplatnoto na drugo se prefrluv se izvinuvam.Bitno najeftinata kolicka vo prilep e i cel grad e preplaven so nea.Nie zedovme kolicka so transporter 7900 so zimska prekrivka i torbica.
     
    На women17 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Melinara

    Melinara Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2013
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    304
    Провери во Либерта бебе имаат ефтини колички од 3400 па натака
    https://www.facebook.com/photo.php?...289.1073741848.266212176846108&type=3&theater
     
    На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Ви ветив дека ке ја сликам количката што ни се допадна, па ете да си го исполнам ветувањето :) Количката е прилично лесна со амортизери и големи тркала, мене лично ме воодушеви бојата иако на сликата некако не е доловена баш најдобро. Мислење?

    За да не ги бришам сликите само ке си искоментирам дека во обид да ги сменам димензиите за да ги закачам сликите ги скратив(за мене неповратно :) ) и сега немам целосна слика од количката :(
    Навистина сум талент за технологија, непоправлив....
     

    Прикачени фајлови:

    На Agrona и Glasna им се допаѓа ова.
  16. barbi55

    barbi55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    mamicki me interesira dali nekoja znae na kolickite od bertoni ili loreli kolcata dali im se so guma ili nekoja plastika?
     
  17. mila101

    mila101 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    51
    Mamichki, Ve zamoluvam ako znaete da mi kazhete kade vo Strumica mozham d najdam kolichka I krevetche za bebe? I kako se dvizhat cenite? :)
    se izv.za lat.
     
  18. Jeny

    Jeny Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    230
    Ние дури од Скопје возевме за Струмица за да испазаруваме во Лотус, земавме креветче и количка од таму, имаат доста ефтини цени, дури мислам дека се и најефтини од секаде кајшто гледавме. Топло го препорачувам дуќанот, башка и добро е снабден па наредна прилика кога ќе одиме во Струмица ќе идеме пак таму секако.
     
  19. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.495
    Допаѓања:
    144.177
    Точно Лотус е најснабден, а исто проверете и во Медолино и Киндерленд, мислам дека и тие држат колички и креветчиња.
    Сите се наоѓаат блиско, кај најновиот кружен тек.

    https://www.facebook.com/vasko.lotus.m?fref=ts
     
  20. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    556
    Здраво Мамички,

    Како ја одржувате/чистите количката за бебето. Купивме количка транспортер и монтажно креветче за бебето и не сакам да го перам материјалот бидејќи е сепак ново, а како и да е нема д аима директен контакт со површината, но сакам некако да ги пребришам. Дали користите некое природно средство или со влажни марамчиња или слично?