1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Руси, преубава еееее... од кај ја зема и колку пари е?
     
  2. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Мила, уште не сме ја купиле, ама најмногу ми се свиѓа од се што сме виделе до сега, само страв ми е да ја земам да не случајно тогаш видам нешто поубаво(ама со нормална цена). Количката ја има на пластичарската улица, 8000 ден е, има и транспортери од 2000-4000(и тие од 2000 се сосема ок) и креветчиња со душек и 4 фиоки за 8000 ден (преубави се). Продавницата се вика Идеа Плус
     
  3. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Цената е прифатлива, а вака многу скапо ми делува, баш е убава.
     
  4. majaaaaaaa88

    majaaaaaaa88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    27
    Ima li nekoj iskustvo so quinny kolickite I dali moze da se najdat za poeftini ceni vo bugarija ili grcija?se izvinuvam za latinica od mob sum
     
  5. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.190
    Допаѓања:
    29.816
    Пол:
    Женски
    Конечно, нашиот бебуш има нова кола :) :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    На TIGARCE86, Glasna и SimonaTino им се допаѓа ова.
  6. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Ми треба совет од вас мами... :$
    На крајот на септември ми е терминот и полека се припремаме за новиот член ама дилемата паѓа на количката: Дали воопшто да ја купиме за зимава или да си почекаме до пролет?
    Дали и колку ги искористивте количките за новороденчињата од есен/зима? Не сме нешто посебни зимски шетачи , во зима мислам дека и кога би шетале не би биле тоа долги прошетки со бебе, а за кратки мислам дека ќе можеме и во раце (да не зборам пред време :D )
    Исто ми треба мислење за некоја екстра лесна количка затоа што живееме на 4 спрат без лифт, и нормално не сакаме да зависиме од тато за шетање, па многу би ми помогнале ако ми предложите некоја од лично искуство добра.
    :*
     
  7. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Искрено колку и да мислиш дека нема да шеташ во зима, ќе прошеташ некаде:) на пр. Во некој трговски центар. Баш одма не купувај ама добро разгледај, после со бебче тешко дека на раат ќе видиш и прошеташ. Инаку екстра лесни колички се само летните, од нив има такви кои се спуштаат скрос, за да може да лежи и новороденче а др.се потешки.
     
    На SimonaTino и LoOnyD им се допаѓа ова.
  8. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Во право е Леона,и јас би те советувала да си купиш
    Јас со првото во август се породив ај нема сега да ми треба,па не бев при пари,па сега оди и до 2 год ми капнаа рацеве,а и лето е ќе сакаш да шетнеш некаде...
    За второво си купив одма и ја користиме турбо!
    Количка одма купување корисна работа е
    100 пати се прокајав што не си купив одма со првото,барем максимум ќе си ги искористев парите
     
    На LoOnyD му/ѝ се допаѓа ова.
  9. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Јас се породив на почеток на јануари, и количката ја користиме макс... и да не шеташ на отворено, за на гости,за низ трговски, и да треба да испазариш а да нема кој да ти го причува си раат. Ние дури и на викенд кога одевме ја користевме како креветче, бебе си спиеше во неа по цела ноќ без проблем. откако се стопли не сме прибрани дома :) Инаку само што наполни синко 40 дена, јас и сестра ми одевме со количките и бебињата на кафенце.. а ке речеш зима.
    Јас мислам дека ништо не е искористено повеќе од количка.

    А за лесна количка топло ти ги препорачувам количките од Агротехна. Јас сама ја качувам по скали сосе бебе внатре :) Лесни се, издржливи, лесни за склопување... а цената им е перфектна!
     
    На okcenzi и LoOnyD им се допаѓа ова.
  10. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Hа лик убаво изгледаат овие колички,ама за практичност би дала 0,нај сериозно :emo: потешка количка здравје,нема шанси женска рака да ја подигне/поткрене количката,штета за таков модел.
     
    На majaaaaaaa88 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lans

    lans Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    153
    Пол:
    Машки
    nie imame quinny zapp xtra 2. IMA vo city mall najgore vo Edna prodavnica kade moze da se kupat.miskam deka se 20 000+ denari.Sega koristime transporter maxi cosi sokolickata,posle 6 meseci kje go koristime sedisteto Sto dojde so kolickata. dojdes do kola,zakocis kolickata,izvadis transporterot,stavis vo izofix,sklopis kolickata,stavis vo gepek I vozis. sve ova za 20 sekundi. koga e xtra 2 sklopena tezi 4 kila mislam. koga kje se stavi sedisteto posle 6 meseci,kolickata se sklopuvca zaedno so sedisteto. za drugite model I ne znam da kazam.a vo sofija slucajno akavme niz trgovski inigde ne najdov prodsvnica posvetena na bebeska oprema.
     
    На majaaaaaaa88 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Јас ја купив месец дена пред да се породам,искрено со мало бебе и еве денес на 5месеци без количка никаде не сме излегле,на почерок кога мораше контроли да се прави,па до аптека па до продавница,а денес во парк па подолго се шеткаме во продавници,на гости кога одиме............
    Кога и дда е времето таа е добра за бебињата и деца мали,добро е да ја имаш.
     
    На LoOnyD му/ѝ се допаѓа ова.
  13. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Здраво мамички.. ај ве молам за помош. Не можам да се одлучам за количка. Бев заинтересирана за овој модел од бебе супер маркет (линкот доле). Но гледам овде повекето користат од chipolinо. Јас прв пат слушнав за нив. Е сега, дали може некој да ми каже кои се попрактични. Во чиполино се далеку поевтини, има модели што се затвараат чадор систем и тоа ми е предност. А во бебесупермаркет, од Бреви пак ми се многу лесни, само 7,5 кг.

    http://bebesupermarket.mk/?p=15353

    И оваа дали некој ја користи?

    http://bebesupermarket.mk/?p=16209
     
  14. mamita83

    mamita83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2014
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    426
    Koristev quinny kolicka, i moram da kazam deka e mnogu prakticna, mnogu e lesna za upotreba, nikogas ne sum imala potreba da ja potkrevam so raka bidejki zadnite dve trkala se golemi i po sklali ili neramnini segde mozes da ja kacis. Bez problem se kacuvav ili simnuvav po skali na tie dve trkala na mesta kade nemalo lift, i voopsto ne e teska bidejki e od aluminium.
    i stvarno e najprakticna za vo kola, za minuta sama mozam celosno da ja rasklopam i sklopam, i ja sobira i vo najmaliot bagaznik. na edno dugme se sklopuva, se vadat za sekunda trkalata, sedisteto ili transporterot.
    Mene stvarno mi se pogodi :)
    Ako sakate da najdete za podobra cena, znam deka vo bugarija imaat mnogu povolni kolicki quinny vo odlicna sostojba, na stranici od tipot na prodavalnik.bg ili taka nesto bese, bidejki site platneni delovi mozete da gi isperete bidejki se vadat bez problem, a ke pominete duplo poevtino.
    Izvinete za latinicata
     
  15. women17

    women17 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    26
    A kako se vika kolickata ili nekoja slika imas?
    Da ne e rio set na bertoni?
     
  16. majaaaaaaa88

    majaaaaaaa88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    27
    Ti blagodaram za postot :) I kaj nas odlukata padna na quinny, pa ke vidime kako ke se pokaze
     
  17. mamita83

    mamita83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2014
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    426
    Aj cestito, super odluka, kje vidis deka vredi za site pari, vi posakuvam ubavi prosetki :)
    Od prodavnicata kade sto kje ja kupite samo pobaraj im ubavo da ti pokazat kako funkcionira, i site moznosti na kolickata kje vi go olesnat zivotot epten
     
  18. baby2014

    baby2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    125
    Дали некој знае каде се продаваат Bugaboo Bee колички во Скопје? Евентуално во Бугарија, Србија, Грција за поефтино?
     
  19. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram za postot :) I kaj nas odlukata padna na quinny, pa ke vidime kako ke se pokaze[/quote]


    Маја може ли да ми кажеш дали од странство ја нарачувате или ги има во Скопје??? ЈАс толку шетав, нигде не можам да најдам. И од прилика која цена се??
     
  20. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Лејди и ние ја имаме оваа количка и можам да кажам дека воопшто не ми се допаѓа Тешка е за склопување, целата почна да крцка, тешка за управување (со една рака нема шанси да ја туркаш). Ми иди да ја фрлам некаде, неможам дА ја гледам. Од другото лето ја оставам официјално и продолжуваме со летната. Оваа ми е :puke: