1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. artemidis

    artemidis Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    2.014
    Пол:
    Женски
    Наидов на промоција во Тинекс маркетите за Памперс пелениве, ќе ве замолам за ваше мислење дали се исплатливи? И јас како и останатите нови мамички имам тотална збунка во глава околу овие работи :$
     

    Прикачени фајлови:

  2. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Па секако се исплати, само кадичката во Џамбо е некои 500мкд мислам. А и пелените се одлични ние ги користевме на почетокот за бебуш.
     
    На artemidis му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Super-Mama

    Super-Mama Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2014
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    13
    Мамички некој совет кој пелени да ги купам скоро сите ми пропуштаат,почнав со памперс премиум само тие ми беа супер ама малку ми се скапи,потоа купив кан-бебе полоши пелени немам видено,ептен ми пропуштаа па дури и целото се нафрла,потоа ги купив памперс зелените и тие ми пропуштаа,и сега ги зедов виолета ок се,не ми пропуштаат како претходниве иако се случува и од нив да ми пропуштат.
    Да ми препорачате некој други пелени кои нема да пропуштаат стварно веќе незнам кој да ги купам.
     
  4. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.535
    Пол:
    Женски
    Јас од дајперс бев најзадоволна
     
  5. Super-Mama

    Super-Mama Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2014
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    13
    Уште тие останаа да ги пробам :D Колку му е цената и од кој број почнуваат има за најмали?
     
  6. Nova

    Nova Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    1.043
    Допаѓања:
    1.125
    И ние сме на уште на пампер премиум иако е скоро 7 месеци. Скапи се, многу се скапи! Ама земав памперс од зелените, за еден саат од вратот беше измочана од што прета без престан. Кан бебе катастрофа, Бекутан исфрли уште од првата пелена и се изнервирав и не пробав со други. :@
     
  7. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.535
    Пол:
    Женски
    Уф не памтам векје како одеа со бројчиња но цената им беше околу 555 ден големо пакување.Порано во кам ги имаше.од бекутан и јас не бев задоволна ко картон крути беа
     
  8. kaja11

    kaja11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    131
    Уште ги има во кам и најевтини се таму 555ден, ние ги користиме и ок се. Почнуваат од 3ка ама нема шанси да најдеш. 4ка и 5 ка имаш скоро секаде иако еден период во грчка не можев да ги најдам, а камоли тука.
     
  9. l-a-d-y-di

    l-a-d-y-di Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    838
    Допаѓања:
    488
    Пол:
    Женски
    Јас сум задоволна од дајперс, ама поскапи се од памперсот.
    Исто ок кан бебе сум задоволна, моментално такви и купувам
     
  10. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Јас засега не би ги менувала Памперс Премиум. Стварно се изгор скапи ака ниту еднаш не ми пропуштиле, и газето и после 6-7 часа да не е сменета пелената ( најчесто навечер) е суво. Имав Вип купено ама воопшто не сум задоволна, пропуштаат и газете е водено.
     
  11. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Да тие се многу добри,додека ги користевме тие ниеднаш немаше попуштено сега земав драј ама за разлика од премиум се помалце добри.
     
  12. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Супер мама, а случајно да не не ги стегаш-лепиш доволно? И мене ми се има случено да ми протечат кај грбот но само ако ја оставам полабава, нестегната убаво.
    Јас уште од почеток ги користам Џан бебе (така се читаат), и пробав едно пакетче Памперс но не осетив никаква разлика.
    Дајперс ми ги фалат па во план ми е да ги пробам.
     
  13. Super-Mama

    Super-Mama Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2014
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    13
    Ги стегнувам доволно лепенките ги поклопувам и секое мочање менуваме алишта цело измочано е кај грбот,со овие виолета ми пропуштаат и тие ама не толку како со претходниве,и стварно веќе незнам кој да ги земам,вака само ги перам/пеглам алиштата по 100 пати на ден.
    И јас си мислев да не е грешката до мене пробав секако да го наместам памперсот,постегнато,полабаво и ништо,единствено само од Памперс Премиум не ми пропуштаа,ама мн ми се скапи,сега уште дајперс да ги пробам и ако не ке морам да ги земам памперсот бидејќи вака не можам повеќе.
     
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    До кога е акцијата?
     
  15. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски
    и ние користиме памперс на почеток премиум после купив актив и сега еве последен пат зедов памперс слеп плау и сум задоволна не пуштат и подобри се од актив зелените и поевтини се 699ден во рамстор ги зедов и има 64 комада.со цената с. блиску со бекутан и џан бебе а овие се подобри и побезбедни за кожата од тие.
     
  16. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.754
    Допаѓања:
    137.486
    Пол:
    Женски
    ne bidi tolku sigurna vo pampers.mene i dvete deca mi razvija silen osip od pampers posle podolgo koristenje.
     
  17. artemidis

    artemidis Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    2.014
    Пол:
    Женски
    До 04 08. Ние веќе ги земавме, коритцето е македонско производство (нема мирис на кинеска пластика) и е баш убавко :lol:
     
  18. women17

    women17 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    26
    Здрaвo мaјки! Имaм еднo прaшaње дo вaс. Кoристaм пaмперс 1 нo веќе ни се дoстa мaли a имaме 5 500 кг. И сегa незнaм дaли дa купaм пaмперс 2 или 3 бидејќи нa 2 пишувa дo 6 кг a ние уште мaлку и ќе бидеме 6. Пa сaкaм мислење дaли дa преминaмдиректнo нa 3?
     
  19. women17

    women17 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    26
    A od koj broj gi ima? 3ka ima?
     
  20. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Ноќе на колку саати му менуваш памперс јас од 22 па дури во 7 или 8 сабајле??