1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски
    не јас менувам два пати ноќе зашто не го поднесува полнет памперсот веднаш почнува да ика и плаче.
     
  2. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Не треба да се стега памперсот треба да е комотно полабаво.
     
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Да може помеѓу ластикот и стомачето да влезе ваш 1/2 прста слободно. Тогаш значи дека е добро а не е престегнато
     
    На Cacuvche му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Моево се превртува рита се прет себе се мислам дали е од полн памперс:::???
     
  5. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.451
    Пол:
    Женски
    не јас менувам два пати ноќе зашто не го поднесува полнет памперсот веднаш почнува да ика и плаче.[/quote]
    Моево се превртува рита се прет себе се мислам дали е од полн памперс:::???[/quote]
    Може му е топло :)
     
  6. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Моево се превртува рита се прет себе се мислам дали е од полн памперс:::???[/quote]
    Може му е топло :)[/quote]
    И кај нас е така!
     
  7. Sunshine3

    Sunshine3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2013
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    215
    За првото користев Дајперс, а сега за бебево Пуфис, сега за сега ептен сум задоволна, ни еднаш не ми пропуштиле! Додуша и мал е уште скоро еден месец, не мократ толку голема количина како кога се поголемки...
     
  8. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    мОРЕ ЈАС на таа возраст на 2 саати му менував ама сега до 6 саати терам и јас земав од денес пуфис да ги пробам инаку од памперс сум презадоволна а кога ке ги потрошам пуфис (ПРОБНИ 20 ПАРЧИЊА)одам на памперс ама после ќе размислам дали пуфис вс памперс/.
     
  9. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Речиси секој ден ми е испокакана на грбче. Од почеток користев pampers new born 1 i 2. Потоа преминав на pampers baby dry зелениот 3 и 3+( ми пропушта за сите пари и кај препоните оти долу на ластикот има дупчиња) Користев и pampers simply dry ( портокаловиот, и тој ми пропушта, исто кај препоните и грбчето, а има дупкички на ластиката кај препоните) зедов Baby Dream од Rossman еден маркет е тој не ми пропушта :!: а разликата е само 1 евро. Во мисла сум да пробам од тие Бекутанот и Кан Бебе додека сум во Мк да видам тие како се. Кој други врсти има уште од Pampers?? Знам за Premium и sleap & plaY други има ли??
     
  10. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.660
    Пол:
    Женски
    Ние од самиот почетокот користиме кан бебе и сум презадоволна, никогаш не ни пропуштиле, а се случува да не и сменам памперс и по 12саати :)
     
  11. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Мислам не е секогаш до пелената туку дека и бебенцата растат па кога ке покакат нормално дека ке попушти или се извалкат повеке од порано :D
     
  12. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.451
    Пол:
    Женски
    babylove gi ima li nekoj koristeno i koja cena se?gi ima vo dm
     
  13. ubavka1

    ubavka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    741
    Да ви кажам една добра вест пред некој ден отидов да земам пелени од зегин, користиме памперс актив бејби и секогаш купувам кутија од 99 пелени 4-ка и ја плајкав по 1400 денари а некни кога дојде да наплајкам касиерката ми ја наплајка 1245 денари и викам што вака до кога ке биде акцијата, да знам ако трае кратко да си земам повејке секако ке ми требаат а таа ми вика дека од 1 август биле намалени и изгледа толку ке бидат.
    Е сега изгледа оваа работа е тоа што се зборуваше дека ке се исклучи или намали ддв на бебешките производи
    Со другите пелени незнам како е дали се намалени или само памперс е намален и како е водругите аптеки
    И уште ова замислете во тинекс имаат акција намаление на истите пелени 4-ка од 1844 денари на 1499 денари плус пешкир е сега замислете колку се поскапи спрема зегин или еурофарм оти и таму порано беа1410 денари сега незнам дали се и таму намалени ова чисто колку за информација на мамичките што купуваат пелени од тинекс.
     
    На Melinara и leona83 им се допаѓа ова.
  14. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Моја пријателка користи бејби лов за бебушот, многу е задоволна од нив и не се скапи. Околу 5,50 до 6 евра се мислам, беа 45 пелени во пакување.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Mala-volsebnicka

    Mala-volsebnicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    35
    Да тоа е тоа ,пелените сите се намалени а друго што бебешко незнам
     
  16. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    605
    Допаѓања:
    557
    Мајки дали има голема ралика во бројките на пелените, поконкретно 1 и 2 памперс?!?!?!


    Малиот мој има само три недели, и околу 4 и нешто кг (наредна недела е на педијатар па ќе видиме колку е точно) и до сега користевме Памперс за новороденче 1, ама гледам дека на бутчињата му прави фалти ластикот, како да го стега.
     
  17. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    По колку пелени трошите во рок од 24 часа? Јас по 6 во просек инаку од 5 до 7.
     
  18. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски

    Има разлика ние од почеток користевме дирекно 2, 1 не сум користела воопшто а се роди 3.440кг, оди дирекно на 2, а штом ќе наполни онолку кг колку што пишува на наредниот памперс број одма менувај оти брзо растат.
     
  19. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски

    Бекутан ич не ни пробувај НАЈЛОШИ СЕ не самоо што пропуштаат за 2 часа тулу и ноќе цело е водено бебето и тоа од еден подој на друг. Многу се крути јас досега ги користев и сум многу разочарана и сега менувам и сум задоволна од пуфис купи си ги тие.А за кан бебе сите ми се жалат па и не сум ги пробала.
     
  20. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    За разлика од Цацувче јас пак сум презадоволна од Бекутан. Од вториот месец ги користиме и можам на една рака да избројам до сега дека бил воден.
    А за Кан бебе и од мене едно огромно НЕ. Е мене од кан бебе ми беше воден после секој подој.