1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Ете поделени мислења околу пелените. Сепак набрзина влегов некни до Зегин и зедов од Pampers baby dry 116 пелени (пакет) 1240 ден. Ако ги искористиме тие додека сме во МК, нареден пат ќе пробам Кан Бебе.
     
  2. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.250
    Допаѓања:
    45.570
    Пол:
    Женски
    Јас сум презадоволна од кан бебе, од самиот почетокот ги користиме и ни еднаш ни немаат пропуштено.
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  3. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.827
    Пол:
    Женски
    Ние почнавме со памперс new baby dry па ке видиме како ке не служат
     
  4. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Бекутанот само напред собираатт мочка а потоа протекува од страна кај лепенката затоа сега сме на памперс и на пуфис.
     
  5. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Мајки, сакам да му ги сменам прлените на синко. Користам Пампер актив бејби, ама некако почнаа да пропуштаат. Ако е само мочкан не ми пропуштаат, ама ако е какан обавезно го пресовлекувам. Се мислам помеѓу Кан бебе и Пуфис. Кои ми ги препорачувате?
     
  6. Melinara

    Melinara Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2013
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    304
    Јас користам Пуфис да не речам од сам старт, ептен сум задоволна, памперс ми пропуштаа и мене. Кан бебе немам пробано.
     
  7. korisnichka

    korisnichka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    1.393
    Јас сум користела кан бебе, пред осум-девет години, и супер задоволна, ем беа поефтини од памперс, ем немаше никаква реакција на кожата на бебето, ама ти кажувам одамна е тоа, немаше тогаш пуфис :) бтв, ного смешно име :)))))))))))))))
     
  8. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.378
    Допаѓања:
    34.165
    Пол:
    Женски
    Јас си користам Пуфис и ептен сум задоволна. Користев претходно Памперс премиум и не сум задоволна воопшто од нив. Пропуштаа кога ќе се искакаше цуцкава моја, а демек најдобри се :^)
     
  9. Sunshine3

    Sunshine3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2013
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    215
    И јас уште еднаш да ги пофалам Пуфис, скоро сме 2 месеца, никогаш не ни пропуштиле :inlove:
     
  10. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.792
    Пол:
    Женски
    презадоволна сум од памперс актив бејби..никогаш не ми пропиштиле,а веќе сме до бр.4 :)
    дополнително,пријтно ме изненади цената во Зегин при последното купување..и гратис влажни марамчиња исто памперс две пакетчиња
     
  11. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    Ние користиме Кан Бебе преку ден, а за навечер Памперс. Канбебе нема шанси да ни издржи цела ноќ (собира само напред), а преку ден секако почесто го пресоблекувам и не е толку долго во иста пелена. Вака ми доаѓа поевтино и поисплатливо.
     
  12. jesicaalba

    jesicaalba Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    25
    Jas koristam violeta i sum prezadovolna. Imam koristeno i pampers, kanbebe i bekutan, no na sinko moj mu prepustaat. Osobeno bekutan, najloso iskustvo.
     
  13. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Nie koristime can bebe i navistina sobiraat samo od napred. Izgleda kako da e prepoln pampersot,a ne e! Navecer ne ni se ima sluceno da ni propustat,a go nosime i do 12 casa nekogas.
     
  14. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    1.442
    Пол:
    Женски
    ние од почетокот само памперс сме користиле а денедка сицкупив пуфис па ќе видиме а инаку се плашам д. не се нафрли после зашто досега не сум употребил ништо друго освен памперсот.почна да попушта многу памперсот актив бејби затоа решив да пробаме со други.
     
  15. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    I nie gi koristime can bebe i navistina sobiraat samo od napred.Izgleda kako da e prepolna pelenata,a ne e! Zatoa pak navecer izdrzuva duri i do 12 casa(ne pieme mn.tecnosti)
     
  16. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Se izvinuvam za lat. I za dupliot odgovor-se zbrka nesto mobilniov:/
     
  17. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Ајде и тука да прашам,памперс пелените едно паковање мислам на пакет колку пелени има внатре и која е цената?билое кое од памперс во мак 3/4??.
     
  18. ubavka1

    ubavka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    709
    Допаѓања:
    738
    вчера зедов 4 во кутија најголемото паковање од 99 пелени беше 1199 денари плус две паковања влажни марамици од по 64 марамчиња на памперс кои одат гратис со памперсите
    зборувам купени од зегин каде се и најефтини
    е сега тројката се исто пари само што во кутијата има 112 памперси,во 5 има 82памперси и во 6 има 76 мислам а цената е иста
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kostadinka24

    kostadinka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    Can bebe od prviot den koristime i sme prezadovolni dosega ne sme prokisnale ;)
     
  20. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Jas vo sredata kupiv Kan bebe 3ka, od 4 do 9 kg i voopsto ne mi se dopadna toa sto go vidov vnatre. :tmi: mnogu mali i tesni. Vo sporedba so pampersot 3ka tie se nula. Mnogu plitki se, mali i tesni. Samo gazenceto i e obleceno i pod papceto i doaga. Polovinite i stomaceto ne se pokrieni so pelenata. Cesto go menuvam. Aptekarkata rece 4ka e od 7-18 kg, pa mi se vide toj golem i zatoa zemav 3ka. A bev prasala za da kupam pampers baby dry 3+ , ama vo Zegin nemaa. Vprocem ne se ni imale. Pa dali ste sretnale nekade niz marketite vo Mk 3+ na pampers. ? ?? Se izv za lat