1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    3+ Со сигурност има во Рамстор маркетите, јас од таму ги земав. Ама мислам дека ти е попаметно да си купиш 3ка Памперс. Ние ги користевме 3+, и на едно одење во Охрид кога не можев да најдам 3+, земав 3ка, и кога ги споредив 3ката беше подолга од 3+ пелените! После тоа се префрливме дирекно на 4ка.
     
    На NatasaSara му/ѝ се допаѓа ова.
  2. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Менувавме повеќе пелени во текот на овие 5 месеци . Најпрво кан бебе и бев задоволна од нив . Потоа зедовме памперс кои воопшто не ми се допаднаа бидејќи на секое вторро мокрење на малиот требаше да ги менувам во спротивно беше воден до врв . Сега сме со италијански тојжорс пелени и ум презадоволна од нив . Користиме 3ка сеа за сеа но бидејќи сме веќе 5 месеци големки се мислам да земам 4ка од задутре иако овие му се ок сеуште .
     
  3. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Колку е цената на италјанскиве пелени и колку има паковањето?
    Јас користев хагис ама многу слаби беа па пак се вратив на памперс а памперс кошта :^)
     
  4. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Skapi li se pampersot vo italija?? Pampers baby dry 3ka 26 peleni bea mislam, se okolu osum ipol evra.
     
  5. l-a-d-y-di

    l-a-d-y-di Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    826
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    тојжорс се австриски пелени јас ги имам земано рефус 135 ден 20 парчина, но не ме бендисаа на бебуш како парченца памук или што материјал е тоа му остануваа на тело (каде што мочка)
    Имам користено кан бебе убави се ама памперс си е памперс никогаш посув не бил, а од кан бебе како наросен ми беше
     
  6. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Можеби за некој се нормално со цената ама за нас се скапи,памперс драј се околу 11евра 26пелени а мм купува 100 пелени за 17€ во словениа,бидејки ни е близу и си купуваме и други работи па подобро е таму.
    Гледам и мак се околу 20€ за 100 пелени па ке земам од тука.
     
  7. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Uuu mnogu skapi se kaj vas. Vo germanija se poeftini znaci. Pa stom vi e blisku Slovenija kupuvajte odtamu. I vo Mk se poeftini, a i poveke peleni ima vnatre.
     
  8. Jeny

    Jeny Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    230
    и ние сме со кан бебе и досега се покажаа најдобри. Се знае дека памперсот всушност се нумеро уно ама многу скапи се па кан бебе се најдобра имитација на вистинскиот памперс. И кај нас 12 часа ми издржале кан бебе ни да прокиснат нит ништо а тешки ко 20 кила насабајле :D Пред некој ден видов во дм многу ги земаа бејбилов и ги купивме и да ви кажам право на едно мочкање пропуштија, катастрофа. Што ми требаше да ги менувам канбебе кога ептен сум задоволна од нив, на нас ептен ни се погодија.
    Што се однесува до бројките, за да ви бидат точни, ако на пример вашето бебче е веќе 8 кила а 3-ка пелените нели се до 9кг одма префрлете се на 4-ка. многу пелени пропуштаат ако се мали.
     
  9. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Јас вчера купив кан бебе да ги пробаме, досега бевме на памперс. Многу е разлика во цена, со тие пати несечно по пар тренерки ќе купувам:) :) :) ако се погодат кјан бебе. Но ако приметам дека се исфрла или протекуваат ќе се вратам на памперс.
    Др.марки сите ми се пробани со првото дете и никој не ми се допаѓаат, како хартија се, воопшто не се меки, евентуално дајперс.
     
  10. ubavka1

    ubavka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    709
    Допаѓања:
    738
    Не е работата само дали протекуваат видете на сабјле како е газето на бебето дали е суво или е влажно,јас користам памперс и да ви кажам се случило да прокисни ама многу ретко ама затоа газето е суво на сабајле колку и дае полна пелената.
    И баш ме интересира колку е цената на кан бебе пример јас користам 4 од памперс и тие се 99 пелени 1200 денари со гратис две паковања влажни марамици од памперс од по 64 марамчиња во зегин а во еурофарм имаш гратис ленор два литри
    А влажните на памперс се преубави до сега немав користено ама повејке не ги менувам не ја сушат воопшто кожата ја влажнат и сега поретко користам маст за газето бидејки нема потреба со совие влажни.
     
  11. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Can bebe 4, 70peleni,so gratis 2 paketcinja vlazni mar.i podloga za presoblecuvanje-710den.vo Zegin.A jas gi zemam od eden market za 670den
     
  12. NatasaSara

    NatasaSara Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    3
    OVie se orginalot-
    https://www.facebook.com/vipbabymacedon ... =1&theater
     
  13. NatasaSara

    NatasaSara Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    3
  14. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Jas gi imam Vip bejbi pelenite i na 2-3 pati mi propustija. Ne se skapi 90 peleni okolu 650 den mislam Ne sum nesto mnogu zadovolna od niv.
     
  15. zoketo

    zoketo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    128
    Пол:
    Женски
    Ние предходно ги користевме бекутанот но мн ми пропустаа ...
    Сега ги користимр канбебе и мислам дека се подобри :)
     
  16. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    А не се ли многу крути бекутан? Јас имав две гратис што ни даваа во болница, ама не ги искористив, како картон беа.
     
  17. NatasaSara

    NatasaSara Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    3
    Од кој маркет ги зимас во скопје или ? позззззз
     
  18. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Вистина очекував повеќе од бекутан. Тие што ни ги дадоа од болница ги фрлив- една пробавме и никогаш повеќе. Кан бебе :up: .
     
  19. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Ne sum od sk,pelenite gi zemam od market Kit go,ako si cula za niv, gi ima po istocna mk.
     
  20. zoketo

    zoketo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    128
    Пол:
    Женски
    Да , крути се ама јас не ги знаев какви се затоа ги земав
    А и мајка ми такви ми донесе јаmbo пакување и откога ги искористивме одма се префрливме на кан бебе . :) и сега не ги мењаме најдобри ни се ;)