1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за бебе (продавници, попусти, совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од Mayyya, 12 декември 2012.

  1. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Џени и јас истото се прашував. куклата треба да се роди почеток на Јуни и не знам дали по долги или по кратки да земам.
     
  2. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Девојки ги имате видено овие? Ги има во Андреј Компани, на Bebetto се.
     

    Прикачени фајлови:

  3. Jeny

    Jeny Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    230
    Баш денес ги видов на страната на Андреј компани и си помислив дека погрдо нешто во животот не сум видела. Мало дете да се стави одма на штикла е крајно безобразно. И естетски делуваат кич а од медицинска гледна точка и да не праам муабет. Да ги шминкаме и од мали, пудри, маскари и секакви други чуда, да им правиме педикир и маникир на малите девојчиња од мали да се научат дека да се биде шмизла е закон. Пф, мизерија!
     
    На Srekicka, Agrona, fighter и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Потполно се согласувам со тебе, истото си го помислив и јас и цело време размислувам дали материјалот е покрут или се меки :?: Инаку и јас ги видов на фб страната :)
     
  5. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    137.557
    Пол:
    Женски
    глупости ама да ги види керка ми ке збесни.
    општо ме иритира истиот стил на облекуванје и за родителите и за децата што последниве години е тренд.во смисла тесни фармерки и за мајки и за деца,ист тип блузи и во детски и во бутици за возрасни.верувајте некогаш ми е многу тешко да одберам што да и купам а да не изгледа ко старо мало.
     
  6. D-E-L-F-I-N-A

    D-E-L-F-I-N-A Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    22
    Во бутиците за деца ретко се среќава облека со јунаците од дизни,скоро се е како за нас само во минијатурна форма.Искрено мене не ми се допаѓа оваа мода имаат време да се дотеруваат возрасно као ќе бидат големи,а еднаш се деца и би било сосема нормално да бидат децата облечени како деца а не како возрасни,мене барем така повеќе ми се допаѓа,секој различен вкус.
     
  7. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    137.557
    Пол:
    Женски
     
  8. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.353
    Каде можам да најдам целосни пижами (како шпикозни :lol: ) за 8 годишно дете? Исто така ме интересира каде можам да најдам елече (јакна без ракави :tmi: ) за 2 годишно девојче?


    П.С. Објаснувањата ми се... :wasntme: :rofl: :tmi:
     
  9. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Целосни пижами тешко да најдеш за таа возраст тука кај нас. За секој случај провери во тикексот кај Раде Кончар,внатре има продавничка за пижами чинам српски производител беа,доста се солидни на квалитет нивните гаќички и долни маички (испробано).
    Инаку елече без ракави види во Вајкики во Сити мол нешто на црвенкасто имаше баш гледав пред месец дена.
     
    На Alondra му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    Во Џамбо.
     
    На Alondra му/ѝ се допаѓа ова.
  11. diorsa

    diorsa Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Мамички дали имате вреќичка за спиење? Од каде ја купивте и колку ? Гледав во бебе супермаркет 900 ден..дали има поефтини ?
     
  12. diorsa

    diorsa Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Јас сите ги купив со долги..потоа свекрва ми ми изнакупи со кратки дури и без ракавчиња ..и цело време нив ги облекувавме,,и алишта со кратки ракавчиња...ако се новороденчиња,,моето се роди во јули ,,,со долги дури во есен стававме :)
     
  13. Jeny

    Jeny Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    230
    Мојата цуца треба да се роди во мај, ама мај знае да биде променлив, поготово навечер е малку посвежо па изнакупив боди на долги ракави, планирам да ја облечам со боди на долги ракави и бенкица, а долу чорапчиња и ѕиври и толку. Си купив и неколку бодиња на кратки ракави поголеми бројчиња за секој случај.
    Diorsa јас не планирам да ја ставам во вреќичка за спиење, ќе си ја покривам со ќебенце. Додуша не знам колку се практични тие вреќи за спиење, ниту пак некои од моите блиски користеле а еве времето се стоплува и мислам дека треба да им оставиме повеќе простор, вреќата имам чувство дека ќе ја стега.
     
  14. diorsa

    diorsa Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Навечер ми се отскрива :)го турка ќебенцето се врти во кругови :lol: (имаме 8 месеци) па затоа сакав врекичка,незнам...,а додека е малечка не мрда па може и со ќебенце.
    А да тебе ти требаат со долги ракави мајот па и не е баш така тополи..но мојата беше во Јули :)
     
  15. auroraa

    auroraa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    843
    Κаде да најдам тρаκа за κоса κоја е со поголем цвет или машна. Сигуρно бев во повеќе од 10 пρодавници и нигде нема. Сеκаде ми понудуваат обични со минијатуρно цветче :(
     
  16. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Тоа е барем лесно Аурора, немора да се мачиш да бараш ...купи обична трака па избери цвет од оние шнолите од некој пазар, извади ја шнолата од цветот и нашиј го на траката :)
    Барем ќе биде уникатно ;)
     
  17. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Na facebook pobaraj -masnicki za deca- imas kolku sakas:)
     
  18. auroraa

    auroraa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    843
    Добρа идеа :) Утρе ќе поминам и на пазаρ аκо и таму нема ќе напρавам сама.
     
  19. nevesta

    nevesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    110
    Мајки каде можам да најдам кондурки (сандалки, патики) погодни за проодување? Во фаза на проодување сме- паткаме, ама све што имам дома гледам дека не и е удобно (со дебели и цврсти ѓонови), претпоставувам треба нешто пофлексибилно да може да го витка стапалото кога оди? Дајте совет?
     
  20. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Освен Пеко ништо друго не ми паѓа на памет, обично во гтц имаат најголем избор