1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за бебе (продавници, попусти, совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од Mayyya, 12 декември 2012.

  1. mamita83

    mamita83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2014
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    426
    Најубави кондурчиња имаш дефинитивно во Бамбини, се наоѓа во гтц на втор кат во пролазот кај Стилос салонот за мебел, над кино Милениум. Можеш да провериш и во Полини ама зависи се случува да немаат доволно избор :)
     
  2. verba

    verba Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    193
    Има во Сити Мол горе на трети повеке продавници. баш сеа гледав има такви меки за 1200-1800 мкд.
     
  3. nevesta

    nevesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    110
    фала ви многу, баш ќе прошетам....
     
  4. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    има на сајтов бре прилепчанкии?? :)
    има некоја мама да ми кажи за квалитет како е облекава за бебиња, во кој бутик се подобри? :)
     
  5. chache87

    chache87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2013
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    311
    Девојки од каде купувавте облека за новороденче? Сакам да почнам со купување, а во стружанка, анжи и бебето од што гледам на нет се ми е од времето ние кога сме биле мали...
    Нешто поубаво, поинтересно, предлог?
     
  6. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Имаш попуст во Зара и waikiki во Сити молл. Имаат мн убави работи, провери си :)
     
    На chache87 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.825
    Пол:
    Женски
    Carters имаат мн убава и шарена бебешка облека мада се поскапи ,чико исто така.Јас искрено купував од локални бутици за почеток бидејки е поефтино.Ако те носи патот до Солун ,h&m имаат одличен избор на бебешка облека.Имаат и страна на нет со цени.
    Јас за излегување од болница Зедов црвено фустанче со бело болеро :)
     
    На chache87 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Мајки ќе ве молам за мислење.... Колкаво бројче за гардероба одговара за 6 до 9 месечно бебе?
    Барав на интернет и ми дава дека треба да барам конфекциски број 74, а за кондурчиња 19ка. Сакам да порачам нешто од странство да ми донесат за зимно време, но незнам колкава ќе израсне до тогаш :?:
     
  9. Nova

    Nova Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    1.043
    Допаѓања:
    1.125
    Нема шанси да можеш да погодиш зошто не знаеш ни во килажа ни во сантими како ќе расте. Мојата е седум и пол месеци а веќе носи 86.
     
  10. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Од картерс облека има во бутик бу бу во капиштец ( во беверли хилс) а се со многу пониски цени, сега баш имаат убав попуст. Вршат и достава. Инаку лично јас сум презадоволна од квалитетот.
     
  11. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Па добро мене ми е планот да земам поголеми како за девет месечно дете, затоа прашувам, тие што имаат веќе поголеми дечиња да ми кажат кој број носат или носеле тој период зашто апсолутно не се разбирам во броеви. Мојава е сега 2 месеца, а сакам да земам нешто зимско што ќе може да го носи од ноември (кога ќе има 5месеци) па заклучно со март (кога ќе има 9 месеци).
     
  12. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Ај ај ај мајчееее, сега има 2 месеца, ти сакаш да и купиш нешто што би и' било потребно за 3 од сега, а да може да го носи до 9??? Со среќа :D
    Јас на ќерка ми страшно многу работи и утнав вака, и тоа за период по 1 месец пример, не по 7. Растат со брзина на светлината на почеток и најчесто работите ги носат по максимум 1 месец или 2, ако ептен си и го купила поголемо. Ама ти не можеш да и земиш ''вреќа'' облека за да може да ја носи од 5-9 месеци, ме сфаќаш?
    Во ноември земи што ќе земеш, во декември/јануари на попуст ќе и земеш за до март и тоа е тоа...
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  13. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.825
    Пол:
    Женски
    Новата бебешка колекција на зара е да се заљубиш :inlove:
     
  14. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Јас сум доста среќна што имам тетка Америка и што ми прати алишта до 1 год имаме се што ни треба,сите се марки на Carter's се повеќето има и на little Wonders i Pampers,освен постелнина и бањарки ништо не сум купила за бебуш вика сега имај си до 1 год,после пак ќе пратам ама кај нив ми кажуваше она се дупло поевтини цените за разлика од кај нас....
     
  15. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Баш е убаво кога имаш помош :) среќни се тие што имат блиски и што ги сакат што не се со двелица. :)
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    Ако се најди некоја прилепчанка на форумов, на темава :)) ќе и дадам совет право во Стефанико да оди да купуваа за бебушот, денеска секаде бев, и никаде не ми се допаднаа како во Стефанико, преубаај работи има и нсекојдневни, обични, абе преубајјј се :)))
    https://www.facebook.com/pages/Butik-za ... 5021406829
    разгледајте, не сум сум сигурна дали прават достава во други градови.. :)
     
  17. chache87

    chache87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2013
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    311
    Девојки каде можам да најдам чорапчиња или топлинки за бебе со мечиња на нив?
    Гледам многу имате ставано слики и преслатки се а не знам кај има :)
     
  18. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Џамбо :) :) :)
     
  19. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Мамички ај ве молам кажете ми колку тетра пелени ми се потребни за широк повој од прилика? Валда ке треба широк повој по тоа што слушам и читам :?:
     
  20. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    10 одат во пакување, а можеш и на парче да купиш. Доволно се 10. Се искористуваат и за др. намени. И околу 3-4 шведски ќе ти требаат. Во првите два месеци можеш да ставаш ( до прва контрола на ортопед) па за натаму ќе ти кажат. Иако и за ова има поделени мислења.