1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за бебе (продавници, попусти, совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од Mayyya, 12 декември 2012.

  1. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Шведски имам накај 5-6, значи доста ми се :). Пелени си земаб едно пакување од 10 комада но некако малку ми изгледаа затоа реков да си орашам :wasntme: Леона фала ти :f:
     
  2. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Не ти се малку, јас имам 10 тетра и 5 шведски и се сосем доволно. Тетрата ми се наоѓаат за се нешто, секако не се менуваат тие толку често на повивање.
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  3. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Да да, не зимам повеќе. Само парталчиња се собираат. Ако има потреба понатака ќе си докупам. Фала ти :*
     
  4. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    Мами кај можам да најдам од тие пеленки/гакички што се за широк повој?
     
  5. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Чупе такви гледав пред некоја недела и се мислев дали да земам во Анжи Бебе имаш по 280 денари беа и не земав си викав којзнае дали ќе ми требаат :?:
     
  6. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    Тигарче а каде точно се наоѓа Анжи? Сакам да и земам такви пеленки зошто ова со тетра и со шведска некако многу ми е за греота :lol: додека ја рассоблечам, па после да ја облечам ужас и она се мачи а јас сум препотена :$
    Фала ти однапред. Поздрав :*
     
  7. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.832
    Допаѓања:
    28.314
    Мислиш на Фани гакичките што се стават наместо широк повој?
    Нив ги има и во аптеките, провери си. Јас само такви ставав до 2 месеци и се многу практични. Тетра и шведски воопшто не употребив. А после вториот месец воопшто не користевме.
     
    На LadyC и Chupe им се допаѓа ова.
  8. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Ај препорачајте ми практичен и удобен кенгур.
     
  9. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Чупе имаш Анжи Бебе во Буњаковец пазарчето бутик после рибарницата одма,исто имаш после зелен пазар од како ќе ја поминеш градската постојка до самиот Жито Лукс нема проблем уживај бацки до двете кукли :* :*
     
    На Chupe му/ѝ се допаѓа ова.
  10. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.420
    Пол:
    Женски
    И јас барам кенгур ама мислам мали се уште(40 дена ).Од кога се ставаат во кенгур?
    И да прашам детски гумени чизми имате ли видено?Ама убави да се онака по fancy :)
     
  11. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Јас си земав кенгур и сум задоволна :) Пишува 1+ месец, ама мислам дека е малку рано за таа возраст. Ние утре правиме 4 месеци, ама не го носам повеќе од 20-30 минути. Инаку син ми ужива во него, си разгледува...додуша тој секаде седи, се ни е искористено. :)
     
  12. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.420
    Пол:
    Женски
    Со здравје да го користите кенгурот.Маж ми неделава Ск ке оди и ке разгледа какви има.Моето мн често е во раце и кенгурот доколку седи во него би ми завршил голема работа.
     
  13. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Фала joy1, се надевам дека и вие ќе си најдете соодветен и добро ќе си го искористите. Мој совет е да си се распрашате убаво за каректеристиките и да си одберете некој кој вас најмногу ќе ви одговара. Ние веќе имавме еден на поклон, ама за ништо не чинеше, па моравме пак да купуваме.

    П.С: Отсега кога ме прашуваат што немаш (особено за вакви работи) велам дека се си имам и сама си купувам, а другите нека ми носат што сакаат...играчки, облека. Колку и да утнат не е страшно. Оти не е прв пат да ми донесат сосем непрактични работи.
     
  14. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Ние имаме кенгур од чико за од 0 месеци до 9 кг. ама од 2 месец не сме го ставиле оти не го собира.
     
  15. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Jas malata ja stavav vo kengur na chicco i sreduvav po doma, miev sadovi i taa si uzivase. Koga odev vo market ja stavav vo nego, ama mnogu malku go iskoristiv deka go zedov koga bese 4 meseci, a sega ne ja stavam oti ja prerezuva na nogickite i ne mi bese mnogu prakticen. Aj za stavanje za stavav, ama za vadenje od negoo...
    Vie sto ste vo potraga po kengur vnimatelno odbirajte za da vi bide prakticen za vadenje i.stavenje toa e najvaznoto. Isto.dolu kaj nozite da bide siroko da ne gi prerezuva. Se izv za lat
     
    На zuto и joy1 им се допаѓа ова.
  16. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Секако. Претходниот што го имам не се подесува никаде, а овој позади кај грпчето има подесување на 4 места (се стеснува и попушта). Тоа е автоматски поврзано и со отворот на нозете. Нас сега ни е на најзатегнато оти синко е како колбавче, долг и тенок. :)
     
  17. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    605
    Допаѓања:
    556
    Каде можам да најдам призводи на Бебето во Аеродром? И каде можам да купам како тплинки за бебето... имаме само два и пол месеци и ни треба нешто за зимово....
     
  18. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Топлинки баш денес видов во Веро центар. Има и во Јамбо а имаш по квалитетни до ескалаторот од влезот на веро маркетот. Не е продавница, туку како на отворено продаваат. Нив ги има и во Сити мол. А за бебето, стварно не знам..
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Ние на 30 ќе правиме 5 месеци а сите тренерки и се што е за годинка ние кнап поточно се смалуваат сега носиме за 18 месеци.
     
  20. Super-Mama

    Super-Mama Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2014
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    13
    Дали во Џамбо има донесено скафандери,и ако има по која цена се? :*