1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последно што купивме за бебушот

Дискусија во 'Бебе' започната од Snow-Queen, 24 април 2013.

  1. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Фала Bellas на Chipolino e Baby Max Tria ние ја земавме на попуст 30 % од Алф Кидс во Прилеп ама во јули месец тоа ни дојде некаде 15,000 ден комплет се намалена од 18,000 беше ја имаш и во Локо Кроко ама мислам дека немаш попуст таму провери си ти пак ако не прашај во Алф Кидс имаат достава до Ск.поздравче :*[/quote]
    Фала ти многу :*
     
  2. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Наместо торбица за пелени ( затоа што партал ми се прават ) за во градинка си купивме ранец :)
     
    На ubavka1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Кога ве гледам што си купувате за вашите најмалечи и најсакани колку само сакам едно бебенце и јас да си имам. Поздрав и убави ви се на сите работичките што сте ги купиле за нив, со здравје да си ги служите. :*
     
  4. RozeSk

    RozeSk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    26
    Нови папучи за во градинка :inlove:
     
  5. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079

    абе колку е само буцано џиџанооо малечково ахахаха абе обрааааззззззззззззззз :rofl:
    и малиов мој го шие .. :rofl:
     
  6. mila101

    mila101 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    51
    Мајкии дали знаете од каде можам да купам лептир машна за малово мое? :)
     
  7. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Конечно си најдов ташна за пелени каква што сакав :rofl: Во ташната имаше 2 бебешки пелени, пакетче од влажни марамици, малечка крема валда павловичева и подлога (мушама) за менување на пелени. Има неколку прегради внатре за шишиња, пелени, креми итн :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • be.jpeg
      be.jpeg
      Големина на фајлот:
      81,5 KB
      Прегледи:
      116
    • beb.jpeg
      beb.jpeg
      Големина на фајлот:
      100,3 KB
      Прегледи:
      116
    На Twinkles, green.eyes, baby2014 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.388
    Допаѓања:
    34.209
    Пол:
    Женски
    Каде во Скопјево можам да најдам вакви стегачи за бебушки? Сакам да се малку поинтересни, не обични.
     

    Прикачени фајлови:

  9. guguence

    guguence Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    291
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Еве и ние се подновивме малце
     

    Прикачени фајлови:

    • ..jpg
      ..jpg
      Големина на фајлот:
      194,2 KB
      Прегледи:
      83
    • Photo-0002a.jpg
      Photo-0002a.jpg
      Големина на фајлот:
      282,6 KB
      Прегледи:
      83
    • Photo-0002dgt.jpg
      Photo-0002dgt.jpg
      Големина на фајлот:
      285,7 KB
      Прегледи:
      83
    • Photo-0003..jpg
      Photo-0003..jpg
      Големина на фајлот:
      225,2 KB
      Прегледи:
      82
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  10. baby2014

    baby2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    125
    Од каде ја купи chocolade? Многу е убава!
     
  11. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Од ДМ маркетиве. Има кафена, тегет и сива. Фала ти :)
     
  12. chache87

    chache87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2013
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    311
    Жени ми треба еден совет... Викендов од Солун ќе купувам некои работи за бебето, ама малце сум збунета со бројчињава.... гледам некои почнуваат од 50, некои од 56... Кое бројче одговара за новороденче? Ќе купувам повеќе работи е сега дали да измешам и поголеми и помали бројчиња, да не му стане се тесно за 1 месец па да нема што да му облечам? Од друга страна не сакам се да му биде па многу големо греота е такво да го шетам :)
    Фала ви однапред за одговорите, знам дека сте поискусни од мене :)
     
  13. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Не можеш тоа да го знаеш однапред. Ти предлагам да си купиш и помали и поголеми, и целосни и дводелни. Ќе видиш кои ќе ти бидат најпрактични.
    Син ми се роди помал и се ни беше огромно на почеток, ама брзо напредуваше и не ни сетив дали некогаш му беше точна облеката. Како наеднаш да порасна. Нас шпилхозните ни беа кратки во нозете и продолжив да купувам само дводелни и без ногавички.
     
  14. baby2014

    baby2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    125
    Да ти кажам и јас мислев какви бројчиња да купувам и на крајот купував какви ќе стигнам :D Многу пати купив од еден или друг број зошто такви беа останати...во секој случај немој многу од најмалите, зошто кога ќе се роди ќе видиш и колкаво ќе биде и ако ти требаат тогаш ќе докупиш, па ако ти се случи да снемаш во моментот можеш да му облечеш од поголемките во моментот...

    Мој совет, гледај да е памукот доста растеглив, мек, зошто многу полесно ќе можеш да го облечеш детето и подолго да ги користиш... Пример имам боди од mothercare што е толку многу мек и растеглив памук и е топ и боди од extreme intimo кое уште сега се чудам како ќе му го облечам кога неможам да пикнам три прсти во ракавчето...

    Плус незнам дали и вие сте приметиле, ама од еден бренд може од 3-6 месеци, да биде помало отколку од 0-3 од друг бренд! Ги споредувам, мерам и гледам дека неможам да се ориентирам по тоа што го пишува на етикетата...
     
  15. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Mnogu brzo gi izrasnuvaat. Zemi si od 56 pa nagore. Isto za novorodence koe ima eden mesec odgovaraat i 62. i da se golemi na rakavcinjata ke gi podvies. Na golemoto ima kolaj, ama na maloto nema :)
     
  16. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    ^^ И мене ова ми беше тема за размислување, и на крај одлучив да земам од тие за новороденче, број 50. Вака кога ги гледам не се до толку минијатурни, мислам дека барем месец дена ќе ги носи :?: Ама земав многу малку, само 4 боди, и два комплети, колку да има за во болница додека сме, нормално ќе се докупи уште нешто до тогаш, малку поголемки. Капчињата и патичињата мислам дека ок ќе му бидат :D Моите доаѓаат наскоро, ќе ми донесат нешто облека од внук ми, плус од други луѓе кои испратиле поклони, така што ќе имам од различни големини :D

    Јас имав проблем со скафандерче, овде гледав имаат во милион големини, не знаев колкаво да земам, а скафандер дефинитивно е нешто што најдолго ќе го носи и нешто што многу ќе ни биде потребно :^) Мајка ми ми ја разреши дилемата, му купила некој скафандер од Скопје и ќе ми го донесе :) Не знам што бројче е, познавајќи ја, ќе да е поголемко некое, за до пролет да го носи синко :D

    За среќа не е нешто скапа облеката овде, па и да остане нешто неизносено (а гарант се ќе остане неизносено, ама ај :) ), барем нема да ми биде толку криво. :)
     
  17. baby2014

    baby2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    125
    Ние земавме скафандерче на попуст од mothercare за 1300 денари и многу е убаво ама е од 6-9 месеци...бебето здравје боже ќе има толку месеци од април до јуни...Јас сакав помало од 3-6, зошто ова кога го гледам мислам дека ќе го носи до трето одделение :lol: ама од искуство што ми кажаа подобро да му е поголемо, зошто и бебето ќе биде изнаоблечено, па си викам, ќе му ги завиткам ракавчињата или ќе му дојдат како да има ракавици :)
    Еве слика
    [​IMG]
    Сега може уште да се најдат скафандерчиња на попуст, кога ќе ни требаат ќе бидат многу скапи...
     
    На ubavka1 и green.eyes им се допаѓа ова.
  18. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски
    да те прашам само како го наручуваш,дали имаат веб страница за македонија можеш да ми пратиш линк?
    многу ти благодарам,

    поздрав
     
  19. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Нови мамички што имате новороденчиња...мој искрен совет не купувајте најмало бројче. Прескокнете ги тие со број 50 или нула (за нула месеци). Посебно ова се однесува за тие што планираат да ставаат дупли повој. Ќе ви бидат мали само после две недели.

    Еве на кратко од мое искуство како брзо растат. Бодијата и шпилхозните што ни се со величина 0-3 м ги прераснавме на месец и пол. Сега сме 3 месеци без една недела и носиме облека со величина 3-6м или тоа е исто како бројче 62. Дел од нив ни се пасент со дупли повој, додека некои дури се пасент само со обична пелена и планирам веќе да ги тргнам на страна. Толку ми е криво за некои работи купени со ќеиф а облечени само еднаш.

    И уште ова...што и да купувате не чувајте за специјални прилики, облекувајте му се што ви прави ќеиф, и купувајте гардероба тековно како што ќе расте детето, не купувајте однапред за неколку месеци ;)
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Нови мамички што имате новороденчиња...мој искрен совет не купувајте најмало бројче. Прескокнете ги тие со број 50 или нула (за нула месеци). Посебно ова се однесува за тие што планираат да ставаат дупли повој. Ќе ви бидат мали само после две недели.

    Еве на кратко од мое искуство како брзо растат. Бодијата и шпилхозните што ни се со величина 0-3 м ги прераснавме на месец и пол. Сега сме 3 месеци без една недела и носиме облека со величина 3-6м или тоа е исто како бројче 62. Дел од нив ни се пасент со дупли повој, додека некои дури се пасент само со обична пелена и планирам веќе да ги тргнам на страна. Толку ми е криво за некои работи купени со ќеиф а облечени само еднаш.

    И уште ова...што и да купувате не чувајте за специјални прилики, облекувајте му се што ви прави ќеиф, и купувајте гардероба тековно како што ќе расте детето, не купувајте однапред за неколку месеци ;)
     
    На green.eyes му/ѝ се допаѓа ова.