1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првите запчиња

Дискусија во 'Бебе' започната од mtb, 2 декември 2009.

  1. saseiefi

    saseiefi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    78
    Nie ke vadime zapcinja 2 dole pred iskacanje se ama temperatura imame 3 dena vcera i zemav blok max sirup i pomogna odma prethodno eferalgan ama mnogu tesko e sega vo misla sum pisuva do 6 meseci 2 pati vo 24 casa anie imame 6 meseci i 5 dena dali smema 3 pati na den znaci na 8 casa ako imame potreba zosto veke mislam deka vo 2rata granica sme nad 6 inaku kacivame do 38 so 7 i odma i davam sirup a ja simnuva do 37 s0 2,3 do koga trae ova :(
     
  2. billyy

    billyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    15
    Како ги негувате првите запчиња, со каква четкичка?
     
  3. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    Да се пофалам ние имаме веке 4 забчиња 2 доле 2 горе, за тиа доле беше супер не ни осетивме ама овие 2те од горе уфф колку го прават само нербозен син ми.... не сака да јаде ни да спие многу се нервирам и јас, земав една маст за непцето да му го масирам и гледам дека некој период му помага, срека уште нема направено некој поголем проблем како пролив или температура бог да чува.
     
  4. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Ние денес ги осетивме првите две запчиња. На 11м конечно имаме забиииии, две доле :inlove:
    Уште не се гледаат убаво, но затоа гризат и тоа многу :devil: Додека ја мачкав со гелче си добив по прст :rofl:
    Имаме ќилибарно герданче и дали од него или не незнам да кажам, но поминавме многу многу добро. Ептен само малку е нервозна, но скоро неприметно.
    Инаку јас сум ептен возбудена, па уште минатата недела сум купила силиконска четка што се става на прст :$
    А за чистење од кога ќе излезат сите заби со четка за деца, со тогаш само со влажно крпче да се поминуваат. Нас ни ја одобрија оваа силиконската, зошто е навистина многу мека, нежна, а користи и како глодалка :)
     
    На senjorita.lombardi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    од аптека ја купи? Како да ја побарам јас?
     
  6. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    My baby gel za desni, во аптека ми го препорачаа тој. Убав е ги лади непцата и има мирис на каранфилче.
    [​IMG]
     
  7. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Ние имаме 5 м и 1 нед. на непцето има бела точка и подуенко му е
    Страшно гриза и се чеша,а и се лигави ,многу е нервозен и кенкав
    За колку време ќе избие?
    Јас денес земав baby dent капки и го масирам на самото место,малку се потсмири
     
  8. anule88

    anule88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    214
    меу колку пари е гелов и јас сакав да му земам на бебушко, оти мене ми ја јади вилицата :D ко ке ме фати не ме пушта :rofl:
     
  9. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
  10. sabatini

    sabatini Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    437
    Пол:
    Женски

    I mene me intersira istoto ...I kaj kerka mi ima bela tocka samo ne e poduenko....isto e nervozna i saka da grize ...koga ke me dofati saka da me grize kaj stigne a na bradata me pravi lom....
    Ne li sme mnogu mali nie za zabce ????
    Ke treba i jas da zemam nesto da i go razladuvam nepceto...
     
  11. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    во зегин беше мислам околу 120 ден , ама нас ич не ни помогна, синко си го лижеше, хехехе сега имаме бајби дент капки ама не гледам некоја помош и од нив :( кај нас кај и да е ке излези и другата двојка горе :D
     
    На anule88 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. anule88

    anule88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    214
    и кај нас имаше на неполни 4 месеци такава бела точка прво од едната страна па сега од другата како рскавиче еден вид ама запчина уште нема :D
     
  13. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Ljubicicaaa да ти кажам искрено и Линушка си го јаде, дури отвара уста и чека да и ставам за да го јаде . За помагање немам појма дали е до него, јас и ставам кога како, може на два дена еднаш, обично навечер пред спиење.
    Сепак мислам дека ѓерданчето врши поголема работа.
     
  14. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Меу а таа ,,четка,, што се става на прст од кај ја купи? Како да ја барам ако е од аптека?
     
  15. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Ја земав од ДМ, некои 160ден беше, а денес ја видов истата во Џамбо, комплет со кутивче за 59ден
    Ваква е
    [​IMG]
     
    На silk му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Да си ги нижете со лесно сите бели бисерчиња
     
    На meU му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    ние мамички сме хаос, бебушко кутрото е многу лошо :( овие запчињата од горе решиле сите да излезат на еднаш, веке се гледаат и 1те а и другат двојка. цел ден има проливче, носето му течи, кашла, ич не јади, не спие,само плаче и само со мене седи , ептем ми е жал ;(
     
  18. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    И ние од кога почнавме да вадиме забчиња само со мене седи, само по мене плаче, дури и кога ја карам пак ме бара, а татко и пак ако ја скара трча кај мене ме гледа и само мам мам мам :?:
    Искрено ова ни е единственото чудно однесување во последно време, зошто не беше ваква. Инаку не е плачлива, не е нервозна, среќа немаме температура. Се надевам ѓерданчево ќе ни помогне и за другите заби не само за овие.
     
  19. anule88

    anule88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    214
    ААа ете и ние сме такви ако сме толку мали и немаме уште запчина, ама од кога почна нервот да го јади со забите, да пика се во уста почна и само мене да ме бара, дури и кај таткому неседи поготово ако е кенкав :( ме гледа и плаче. Па да ви кажам дури и по гости неможам да одам ако е таков ништо не му се погодва и со ништо неможеш да го излажиш, само дома си седиме :tmi:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  20. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Анулке и кај мене иста песна
    Денес првпат му киднав на 2 саати и замисли супер поминале
    Го надоив прес да одам,свекрва ми го заспала во љуљашка,станал сокче ни а ни бе
    Ја дојдов ме виде и одма мааааа.... :)
    Дур не гледаат ќе кљанкаат
    Утре сум на свадба ај да видиме што ќе се дешава
     
    На silk и anule88 им се допаѓа ова.