ТЕМА: Бременост и плодни денови

Мислење 25 Окт 2010, 08:36

pufi-cufi напиша:веќе два месеци пробуваме со сопругот и сеуште ништо... се плашам бидејќи спермата никако не останува во мене...можеби останува несто но поголем дел истекува , незнам...дали тоа значи нешто???

Не се грижи за тоа, доволно сперма останува внатре, не истекува целата иако ти имаш такво чувство. И верувај, не треба многу за да забремениш. Ете, применувај го советот од блонд, после односот лежи на грб со нозете нагоре барем неколку минути.
Annath

Црвено цветче
 
549410414
Мислења: 5334
Зачленет: 09 Јан 2010, 16:01

Мислење 26 Окт 2010, 21:57

jas si kupiv testovi za odreduvanje na ovulacija, bidejki imam redovna menstruacija na 27-28 dena bi trebalo toa da e 11 do 14 den.deneska mi bese 8 den pa od kaj 10 den do kaj 16 sekoj den ke pravam po eden tet i ke vidamkoj den e najploden...no jas i ne cekam plodni denovi veke si rabotam na slucajot bebe :D
pozdrav do site!
Аватар на корисникот
Beluvce84

Сино цветче
 
600
Мислења: 183
Зачленет: 14 Сеп 2010, 11:52
Слика

Мислење 27 Окт 2010, 10:23

Beluvce84 напиша:jas si kupiv testovi za odreduvanje na ovulacija, bidejki imam redovna menstruacija na 27-28 dena bi trebalo toa da e 11 do 14 den.deneska mi bese 8 den pa od kaj 10 den do kaj 16 sekoj den ke pravam po eden tet i ke vidamkoj den e najploden...no jas i ne cekam plodni denovi veke si rabotam na slucajot bebe :D
pozdrav do site!

Белуфче, ај да те утешам малку... Јас сега кога останав бремена, тој месец мм сврши во мене само 2 пати, од кои првиот пат беше во плоден ден (оној најплодниот) а вториот пат ден два пред да дознаам дека сум бремена... Значи кога треба да биде ќе си биде... А претходните месеци преку еден ден ми свршуваше внатре :lol:
Сепак се е во рацете на дедо Боже, кога тој ќе си реши да ја нареди работата тогаш ќе биде...
Гуд лак и не губи надеж :* :* :*
Аватар на корисникот
blond

Жолто цветче
 
45604284
Мислења: 2251
Зачленет: 24 Сеп 2010, 09:11

Мислење 27 Окт 2010, 10:29

блонд во право си тоа така е кога сака Господ ке биде..но сепак тестовите не беа скапи 25 тестови за овулација плус гратис 5 тестови за бременост за 8€
па нисто не губам ако ги направам
поздрав
Аватар на корисникот
Beluvce84

Сино цветче
 
600
Мислења: 183
Зачленет: 14 Сеп 2010, 11:52
Слика

Мислење 29 Окт 2010, 00:12

jas bi sakala da prasam dali ima sansi da ostanam bremena dodeka pijam apcinja za kontracepcija, samo da napomenam deka gi pijam po preporaka na lekarot zaradi cista na jajnicite a sakam da ostanam bremena ve molam podelete nekoe iskustvo???


Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
Аватар на корисникот
Fikretka

Фем почетничка
 
20
Мислења: 25
Зачленет: 29 Окт 2010, 00:03

Мислење 29 Окт 2010, 10:33

fikretka jas mislam ne mozi da zabremenis ako pies apcinja za kontracepcija..jas nemam takvo iskustvo no taka mislam.No najdobro da si go prasas tvojot ginekolog..
Аватар на корисникот
Beluvce84

Сино цветче
 
600
Мислења: 183
Зачленет: 14 Сеп 2010, 11:52
Слика

Мислење 29 Окт 2010, 15:16

Beluvce84 напиша:jas si kupiv testovi za odreduvanje na ovulacija, bidejki imam redovna menstruacija na 27-28 dena bi trebalo toa da e 11 do 14 den.deneska mi bese 8 den pa od kaj 10 den do kaj 16 sekoj den ke pravam po eden tet i ke vidamkoj den e najploden...no jas i ne cekam plodni denovi veke si rabotam na slucajot bebe :D
pozdrav do site!

Може ли да ми кажеш од каде ги купуваш тие тестови за одредување овулација, ги има ли овде во аптеките кај нас, бидејќи прочитав подолу велиш дека си ги купила во евра?
фала однапред
caci-maci

Фем почетничка
 
53
Мислења: 19
Зачленет: 14 Окт 2010, 14:31

Мислење 29 Окт 2010, 17:20

caci-maci jas ne ziveam vo MK, testovite ne se od Makedonija....no mislam deka bi trebalo da gi ima i vo MK
Аватар на корисникот
Beluvce84

Сино цветче
 
600
Мислења: 183
Зачленет: 14 Сеп 2010, 11:52
Слика

Мислење 30 Окт 2010, 00:00

Зарем никој друг нема такво искуство, баш би сакала да знам дали постои и најмала шанса да останам бремена додека ги пијам апчињата за контрацепција :(
Аватар на корисникот
Fikretka

Фем почетничка
 
20
Мислења: 25
Зачленет: 29 Окт 2010, 00:03

Мислење 30 Окт 2010, 14:21

zdravo feminki,ve molam dali znae nekoj da mi odgovori dali ima sansi da ostanam bremena ako imam odnosi 2 dena posle menstruacijata a obicno imam redovna menstruacija na 29-30 dena....ve molam za odgovor zosto sum celata zbuneta :wasntme:

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
Аватар на корисникот
ines86

Фем почетничка
 
111
Мислења: 46
Зачленет: 07 Мар 2010, 23:11

Врати се на Бременост

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: bebce1411, jasminka-mikus, Libra88, Najmili и 35 гости