ТЕМА: Гинеколози

Мислење 19 Окт 2012, 19:01

Здраво на сите :) темава ја отварам за размена на искуствата што сте ги имале со гинеколозите додека сте ја биеле битката за бебе :).Ме интересира дали некој имал искуство со Горги Николов од св Лазар болницата.поздрав
bebaa

Сино цветче
 
74148
Мислења: 227
Зачленет: 02 Јан 2011, 00:08

Мислење 19 Окт 2012, 19:56

јас само на кратко да ги изкритикувам кавадаречкиот гинеког др Гинев и неготинскиот јован трајков и киро бајатов се се тоа коштаплери зиинати за пари а пофалелни зборови за др бранко раководител на гинекологија кавадарци
многумина може и нема да се сложат со менено ова емое лично мислење поткрепено со цврсти докази
Аватар на корисникот
eva11

Жолто цветче
 
679208
Мислења: 1855
Зачленет: 23 Јун 2011, 00:34

Мислење 20 Окт 2012, 16:41

Јас додека одев по клиникиве пред да забременам, најголем впечаток и најпозитивен секако ми остави др.Митко Ивановски (тогаш беше во св.Лазар а сега мислам дека е во Систина). Останатите кај кои бев се гола вода, само за пари зинати. Ни да ти објаснат, ни да ти помогнат, ни терапија да ти дадат некаква. Кажав еднаш претходно, мојава моментална матична (Љубица Кузмановска од Промедика), во месецот кога јас сум останала бремена, ми даде упут за на клиника за стерилитет, за да се лечам. Па толку ли неможеше бебето да го види? Катастрофа. Секој пат планирам да ја сменам, да си го земам картонот, ама и јас забушавам.
Аватар на корисникот
silk

Зелено цветче
 
624755
Мислења: 852
Зачленет: 15 Ное 2011, 15:24
Слика

Мислење 21 Окт 2012, 11:24

Јас не сум биела битка за бебе, но од услугите што сум ги добивала, морам ама стварно морам да го искритикувам Петар Битољану. Дури и во еден наврат го имав пријавено во Фондот за здравство на тој бесплатниот број за пријавување на неправилност. КОлку пати само пијан дошол на работа, а како сме се ценкале за наплата на преглед, кој демек нели е бесплатен...хахаха..сега ми е смешно. Ми вика 500 денари за прегледот..ау му викам немам толку во мене, епа ај 300, епа немам ни толку. А колку имаш -ја се праам чукната со сила па 150 денари имам му викам. Па ај дај ми ги ми вика. Ехото да си го наплатам.. Цитирам- и остави картонче плаво кај сестрата нели прегледот е бесплатен.... Ни сметка ни бутур за парите...хаоссссс
Аватар на корисникот
ancetupance

Сино цветче
 
160129
Мислења: 239
Зачленет: 27 Авг 2011, 21:40
Слика
Слика

Мислење 04 Ное 2012, 12:56

ajde devojki pomagajte sea na forumov sum nova sakam da odberam ginekolog idev kaj emilija trajkova ama sakam da se otkazam mn greski napravi so ako prodolzam da idam kaj nea samo ke se doupropastam mi go predlozija dr.korunovski kaj mvr dali e dobar kazete treba kaj nego da se prefrlam mi treba vase mislenje :)
anni-anni

Фем почетничка
 
00
Мислења: 6
Зачленет: 22 Окт 2012, 13:42

Мислење 04 Ное 2012, 13:45

anni-anni напиша:ajde devojki pomagajte sea na forumov sum nova sakam da odberam ginekolog idev kaj emilija trajkova ama sakam da se otkazam mn greski napravi so ako prodolzam da idam kaj nea samo ke se doupropastam mi go predlozija dr.korunovski kaj mvr dali e dobar kazete treba kaj nego da se prefrlam mi treba vase mislenje :)

Барај во оваа тема zdravstveni-problemi/dobar-ginekolog-t466/
Аватар на корисникот
Kitten

Зелено цветче
 
337341
Мислења: 664
Зачленет: 27 Ное 2009, 16:43
Слика

Мислење 04 Ное 2012, 21:49

Кога и да разговарам на оваа тема со мајки ,трудници сите некако повеке имаат критики за гинеколозите одколку пофалби! на државниве наши клиники или поликлиники се незаинтересирани додека пак приватни ординации никнаа многу ама не знам дали ке се согласите за наши стандарди се и доста скапи нивните услуги! Јас имав лошо искуство со Вангел Битољану кој е најчесто во алхохолизирна состојба на работа!!! па сега се префрлив кај Др-Митановски во Горче Петров,
Аватар на корисникот
pepita82

Зелено цветче
 
509768
Мислења: 617
Зачленет: 04 Ное 2012, 19:14
Слика

Мислење 05 Ное 2012, 09:48

мислам дека секој доктор си има добри и неарни денови. Јас како матичен го имам Д-р. Филиповски од Букурешт , а заради претходни оперативни зафати и паралелно следење на бременоста Д-р. Матевска од Систина. Двајцата се екстра комбинација, топло им ги препорачувам на сите мамички.
Матевска посебно ако сте испоуплашени од некој доктор со дисплазии на клетки, цинови и друго (јас имав ЦИН II и Матевска ми правеше ласерска конизација). Докторката е најзакон и во ниеден момент нема да се почувствувате стегнато, лошо. Опушта максимално.

Филиповски е исто супер срце е.
Аватар на корисникот
Delgadina

Сино цветче
 
19890
Мислења: 191
Зачленет: 21 Окт 2012, 08:56
Слика

Мислење 24 Дек 2012, 20:56

Девојки, дали може да ми препорачате добар гинеколог за ин витро оплодување? Какви се вашите искуства?
Последна редакција: Annath на 25 Дек 2012, 10:33; редактирано еднаш.
Причина: Пишувајте кирилица. Прочитајте ги правилата на форумот.
pipi86

Фем почетничка
 
10
Мислења: 23
Зачленет: 28 Фев 2012, 22:38

Мислење 25 Дек 2012, 12:33

pipi86 напиша:Девојки, дали може да ми препорачате добар гинеколог за ин витро оплодување? Какви се вашите искуства?

Да можам да ти кажам дека со топло срце го препорачувам Михајло Поповиќ од Систина, човекот е супер, професионалец , не е крут и озбилен за да те извади од памет, баш напротив ќе те опушти можеш да разговараш со него за се , ако веќе мора да се оди на инвитро јас го препорачувам него ... Поздрав
Аватар на корисникот
ivanovicka

Сино цветче
 
213175
Мислења: 401
Зачленет: 24 Мар 2012, 22:06
Слика

Врати се на Бременост

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: ellea, IveBrajan, ketrinzetabeta, littlepharmacist, mdb, Ole.K, zazarsko и 25 гости