1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинеколози

Дискусија во 'Бременост' започната од bebaa, 19 октомври 2012.

  1. gjul

    gjul Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    bibuska eve i jas baram maticna mojava ja zafrkna rabotata uf kolku ja nejkam i sakam da i naplatam za toa so mi go stori ama ne e vazno eve se oporavuvam nekako od spontaniot eve ako ima nekoj dobra preporaka neka pise i za mene i za tebe nekoj dobar ginekolog sto raboti so plavi kartoni i za maticen da ni bidi :*
     
  2. Palchica

    Palchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    90
    Posleden genikolog da e, nema da odam kaj nejze. Mi izmisluvase klamidija za da mi zima pari, da mi prepisuva lekovi od nivnata apteka. Site brisevi odlicni I cisti, ona mi prepisuva lekovi zatoa sto citiram: "niedna mikrobiologija mene ne moze da mi dokaze deka tuka nema klamidija". Brisevi cisti, pap cist, jas nikakvi simptomi za nisto. Ne zemav terapija tuku otidov za vtoro mislenje (kajsto se zacudija pa iznasmejaa kako mozela da rece deka imam klamidija). Pominaa mislam 3 godini od togas, do den denesen site testovi mi se idealni. Ona ti e samo za pravenje pari iako na vremeto glasela za eden od najdobrite genikolozi vo Makedonija. Ova e moe licno iskustvo so nejze. Izvinete za latinica imam nov pc I sega ke setiram za mkd ama morav prvin da pisam..
     
  3. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    Mе интересира дали некој бил кај др. Адамова во Ремедика??? Ми ја препорачаа за скрининг во 20та недела и ме интересира какви се вашите искуства

    Поздрав на сите мамички ;)
     
  4. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    За Адамова од сите сум слушнала пофални зборови,дека таа била најдобра!!!
    (Иако не правев кај нејзе се погоди штрајкот па морав кај друга)
     
  5. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    Девојки, ме интересира дали некој од вас оди кај Шовопова во Ремедика. Денес ми стигна порака дека не работи веќе таму а кога се јавувам ми викаат докторката ќе биде подолго време отсутна, сигурно да не ги изгубат клиентите и да ги распоредат кај други доктори.... ме фаќа паника пошто она ми ја води цела бременост и сега не можам да ја добијам на тел. ???? Дали некој има некаква инфо... please :( :( ;(
     
  6. gjul

    gjul Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    devojki jas ke vi ja preporacam so zadovolstvo DR VERONIKA KOKORMANOVA ABE DOKTORKATA E SPECIJALIST I PLUS IMA ORGANIZIRANO CASOVI ZA TRUDNICI MNOGU SE FALAT OD NEA KE JA NAJDETE NA FB EVE I JAS ZDRAVJE KE ODAM KAJ NEJZE IAKO E PRIVATNA NE E SKAPA IC I OTVORENA ZA RAZBIRANJE SO E NAJVAZNO ..POZDRAVCE
     
  7. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    Како трудница со еден предвремен и еден спонтан отидов на државна кај Адамова за скрининг во 20 гн супер си е докторката
     
  8. anicka1anicka

    anicka1anicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    222
    dr.Mirjana Micevska od Dijagnosticki centar eden od najstrucnite ginekolozi vo drzavava so odlicna aparatura i sto e najbitno raboti so plavi kartoni.
     
  9. bela-imela

    bela-imela Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    128
    Јас одам кај Др. Афродита во Ремедика. Докторката е срце во секоја смисла. Буквално изградивме пријателски однос. Во било кое време да ми треба, да сакам да ја прашам нешто, слободно и вртам на мобилен...и ме советува, ми објаснува, ми дава позитивна енергија (што е многу битно). Насмеана, стручна и лепотица :makeup: . Иначе дојдена е од Токуда(приватна болница во Софија). Значи јас сум пре презадоволна од неа и топло ја препорачувам. ;)
     
    На tanjce84 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. bibuskaa

    bibuskaa Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    3
    само на приватно работи, така?, не е како матичен?
     
  11. bela-imela

    bela-imela Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    128
    Да само во Ремедика на приватно
     
  12. bibuskaa

    bibuskaa Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    3
    Има ли некој искуство за инсеминација или ин витро во Св Лазар, обично гледам сите зборат за Систина? зарем во Св.Лазар не оди никој, нели е тоа специјализирана само за гинекологија и акушерство?!
     
  13. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Да не се "послолени св.Лазар"?Или врски се во прашање поим немам јас во државна одам
     
  14. Akuserka

    Akuserka Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4

    Јас како што имам слушнато од сите приватни во Скопје што прават инсеминација и ин витро Св.Лазар се најскапи....
     
  15. bibuskaa

    bibuskaa Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    3
    Ајде да споделиме искуства, колку што знам, за прегледи, вагинално ехо и во систина и во св.лазар е 2000 денари
     
  16. Akuserka

    Akuserka Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Во Ремедика е 1700ден,а во Св.Лазар мислам дека е повеќе од 2100 колку што се сеќавам....во Хистера е 1500ден..... :hai:
     
  17. Cliona

    Cliona Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    189
    Јас би ви ги препорачала др. Елена Петрова и др. Јован Ефремовски од Ремедика. Сите испитувања до сега ги правев таму и имам само најпофални зборови за нив, особено Ефремовски, во секое време е достапен за пациентите, сам ќе ви каже слободно побарајте ме на телефон за било што, не се мачете да доаѓате доколку имате некое прашање, за резултати од брисеви и слично ти се јавуваат по телефон. Само најдобри зборови имам за нив.
     
  18. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Какво мислење имате за Љубица Кузмановска од Промедика, и Радмила Бојчевска од Др. Ложанковски?
     
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.743
    Допаѓања:
    32.094
    Пол:
    Женски
    Јас одам на гинеколог кај Др. Ложанковски. Еднаш имав прилика да отидам кај Др. Радица Бојчева и можам да кажам дека жената е прекрасна. Многу добро постапи со мене и ми кажа се што ме интересира. Многу пациентки се задоволни од неа. Ако се одлучиш да одиш кај неа, нема да зажалиш.
     
    На saki13 и elena.mak им се допаѓа ова.
  20. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.972
    Допаѓања:
    233.200
    Девојки добар гинеколог за патолошка бременост?
    Да не набројувам, уште во третти месец сум со отоци на нозете, плус дискусхернијата...
    Препорачајте некого.