1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинеколози

Дискусија во 'Бременост' започната од bebaa, 19 октомври 2012.

  1. IveBrajan

    IveBrajan Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    593
    Женски да прашам, дали некој има искуство со менување на матичен гинеколог на сред бременост (поконкретно 11-12та недела)? Сакам да си го повлечам картонот и да го сменам па си мислев дали би се нафатил некој друг доктор да продолжи да ми ја води бременоста, или дали тоа би правело проблем понатаму за трудничко, итн.?
     
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Нема да имаш проблем. Отиди кај тој гинеколог што сакаш да ти биде матичен и тој електронски ќе те одјави од кај моменталниот матичен и ќе те пријави како негова пациентка.
     
    На IveBrajan му/ѝ се допаѓа ова.
  3. IveBrajan

    IveBrajan Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    593
    Не морам картонот да си го земам? Нов ќе имам? Или не е ни толку важен тој картон?
     
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Одјавувањето од кај матичниот гинеколог сега се врши електронски. Што се однесува до картонот, треба да одиш да си го земеш. А кога веќе одиш, кажи им да те одјават.
     
    На IveBrajan му/ѝ се допаѓа ова.
  5. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.723
    Допаѓања:
    3.366
    Има ли некој на кој матична му е Љубица Кузмановска, сакам да го прашам нешто? :)
     
  6. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Јас менував гинеколог сред бременост и мене ми рекоа дека не им треба никаков картон,само книшка или електронска картичка. Инаку бев над 20 недела некаде кога го менував.
     
  7. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Јас денес бев на преглед во 17та недела, и Лазаревски ме префрли кај д-р Петровска во Систина. Сте имале искуство со неа?
     
  8. verba

    verba Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    193
    ist slucaj jas:) Od kaj Lazarevski kaj Petrovska. Super e Petrovska, pozitivna nasmeana i pred se strucna.
    Jas super pominav so nea, ako te interesira nesto pokonkretno pisi.
     
  9. Dory

    Dory Нов член

    Се зачлени на:
    12 септември 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Дали може да ми препорачате некој добар гинеколог во Охрид?
     
  10. ZDR

    ZDR Активен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    53
    Дали знаете да ми препорачате гинеколог во Систина? Сакам да направам преглед и да се консултирам за прекинување на бременост. Меѓутоа незнам кај кој доктор да закажам. Моментално сум кај Божидар Бошковски во Св.Лазар. ама сакам и второ мислење пред да донесам толку сериозна одлука.
     
  11. coconaut

    coconaut Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    2.562
    Пол:
    Женски
    Како сте задоволни од Личоски во Јане сандански и од Стамболиев во МВР? Потребен ми е навистина стручен гинеколог за водење на бременост.
     
  12. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.400
    Пол:
    Женски
    Stamboliev NIKAKO ne da ne e strucen nego........................... Poslusaj me NIKAKO, da ne te davam sto kako za nego, ali najdobronamerno kako na sestra, prijatelka, begaj podaleku od nego, ako sakas da si izvodis uspesna bremenost :@:@:@:@:@:@
     
    На coconaut му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Мене матичен гинеколог ми е Тања Хаџиевска, кај неа сум од отварање на ординацијата. Исто така и бременоста ми ја води и сум презадоволна. Бидејќи сакам во Ремедика да се породам уште од 8ма недела сум кај Симонида Котларова во Ремедика. Постојано се консултирам и со двете докторки и ми се допаѓа што мислењата им се поклопуваат.
    Така да за матичен гинеколог ти ја препорачувам Тања Хаџиевска, одлична е како доктор. Смирењна и се објаснува како што треба, а ако сакаш приватно тогаш топла препорака за Симонида Котларова од Ремедика ;)
     
  14. MargaritaD^2

    MargaritaD^2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    365
    Пол:
    Женски
    Me interesira Dali IMA nekoja of Bitola DA mi daj mislenje za Dr.Lili Nastevska
     
  15. romanka123

    romanka123 Нов член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Majki, kako ste zadolovolni od dr.radica vo ordinacija Lozankovski za vodenje bremenost?
     
  16. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Љушев, ордибација ВељаЉубовНадеж
     
  17. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Др. Радица ми ја води и втората бременост. По кул гинеколог на овој свет - нема! :) Само најдобро можам да кажам за неа, она е 100% заслужна што воопшто имам дете, а не па второ што чекам! Чуда изведе таа жена со мене, чуууууда! :)
     
    На zuto, Sunshine_1979, espana и 2 други им се допаѓа ова.
  18. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Ги исчитав сите претходни постови и морам да кажам дека секој со своето искуство. За дотичната Радица од кај д-р Ложанковски јас лично само лоши зборови. Многу негативен човек ( барем мене така ми се виде), ме наполни со негативна енергија и не само тоа, ме убедуваше дека освен инвитро немам друго чаре, демек ни инсеминација не помага. А јас баш тој месец си останав трудна по природен пат!!!
    Инаку матичен ми е Коруновски веќе 15 години,но и тој не ми е баш баш само од причина што не објаснува многу, треба зборовите од уста да му ги вадиш. Е цела среќа е што ги запосли двете докторки кај него и Снежана и Сузе се според мене прекрасни. Е нив не би ги менувала за ништо. ептен сум задоволна,
     
    На Pcelka94 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Pcelka94

    Pcelka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    4.390
    Пол:
    Женски
    Само Васо Коруновски од МВР ептен е стручен , искрен на мајка ми 20 год. матичен и е а на менеботкако почнав со односи и ден денес :)
     
  20. Pcelka94

    Pcelka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    4.390
    Пол:
    Женски
    Вистина е хахаха со клешти зборови му влечам но за скрининзите се искрено си кажува човекот а како замена кај Снеже си идам и препрекрасна е и ептен си кажува жената и објаснува и се шалиме се смееме но кај Васо од што ќути срам ми е некогаш и да се соблечам хихихи
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.