ТЕМА: Лажна паника

Мислење 24 Јун 2010, 16:33

luge aj pomosh so decko mi imav odnos i sea treba da dobijam a mi kasni 5 dena i me faka panika :S imavme seks pred eden mesec tocno den pred da dobijam i kolku so se sekavam ne mi svrsi vo vaginata ama ne sum bash sigurna dali e toa taka zashto sepak izmina eden mesec od togash i sea sum vo panika zasho uste neam dobieno nemam simptomi za bremenost a sekogash pred da dobijam me bolat gradite i sega me bolat ama eve uste nemam dobieno i mn me faka panika mu kazhav na decko mi i go prasav dali e siguren deka mi nema svrseno vo vaginata i mi rece deka e siguren ama pak strav me faka :S neznam shto da pravam dajte nekoj sovet zashto mislam deka ke poludam samo na toa mislam :S
kikisk92

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 24 Јун 2010, 16:22

Мислење 24 Јун 2010, 16:46

kikisk92 напиша:luge aj pomosh so decko mi imav odnos i sea treba da dobijam a mi kasni 5 dena i me faka panika :S imavme seks pred eden mesec tocno den pred da dobijam i kolku so se sekavam ne mi svrsi vo vaginata ama ne sum bash sigurna dali e toa taka zashto sepak izmina eden mesec od togash i sea sum vo panika zasho uste neam dobieno nemam simptomi za bremenost a sekogash pred da dobijam me bolat gradite i sega me bolat ama eve uste nemam dobieno i mn me faka panika mu kazhav na decko mi i go prasav dali e siguren deka mi nema svrseno vo vaginata i mi rece deka e siguren ama pak strav me faka :S neznam shto da pravam dajte nekoj sovet zashto mislam deka ke poludam samo na toa mislam :S

Девојче младо, ти си многу испаничена, сега си викаш: леле само да добијам ,следнот пат повеќе ќе пазам. Ама следниот пат нема да пазиш повеќе и така тоа ќе си тера. :D Такви сме ние жените, паничарки, кога ќе си увртиме нешто во глава, страшна работа е тоа.
Уживај, само ти касни, прочитај по погоре по постовиве, нема девојка на која и се нема случено истото. Поздрав :)
Аватар на корисникот
irenna

Жолто цветче
 
15471855
Мислења: 2587
Зачленет: 01 Дек 2009, 19:19
Локација: Скопје
There are three ways to do something: good way, bad way and my way

Мислење 24 Јун 2010, 16:56

lelee daj bozhe da dobijam zashto mnogu se nerviram samo na toa mislam ke me poludi ova nekoj den :Spa da na skoro 90% od zhenite im se ima vakvo neshto deseno ama kako shto vikaat sekoj so svoja sreka... fala inace za ova shto mi go kazha zashto malce se potsmiriv ama se dodeka ne dobijam nemozham da se smiram :S :) pozdrav
kikisk92

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 24 Јун 2010, 16:22

Мислење 25 Јун 2010, 01:11

kikisk92 напиша:luge aj pomosh so decko mi imav odnos i sea treba da dobijam a mi kasni 5 dena i me faka panika :S imavme seks pred eden mesec tocno den pred da dobijam i kolku so se sekavam ne mi svrsi vo vaginata ama ne sum bash sigurna dali e toa taka zashto sepak izmina eden mesec od togash i sea sum vo panika zasho uste neam dobieno nemam simptomi za bremenost a sekogash pred da dobijam me bolat gradite i sega me bolat ama eve uste nemam dobieno i mn me faka panika mu kazhav na decko mi i go prasav dali e siguren deka mi nema svrseno vo vaginata i mi rece deka e siguren ama pak strav me faka :S neznam shto da pravam dajte nekoj sovet zashto mislam deka ke poludam samo na toa mislam :S

леле исти случај си како мене ... и јас само на тоа мислам па можеби е од тоа се тешам бидејќи не сврши во мене и немам никакви симптоми |(
Аватар на корисникот
princess92

Бело цветче
 
2011
Мислења: 55
Зачленет: 30 Ное 2009, 09:52

Мислење 25 Јун 2010, 09:18

princess92 напиша:
kikisk92 напиша:luge aj pomosh so decko mi imav odnos i sea treba da dobijam a mi kasni 5 dena i me faka panika :S imavme seks pred eden mesec tocno den pred da dobijam i kolku so se sekavam ne mi svrsi vo vaginata ama ne sum bash sigurna dali e toa taka zashto sepak izmina eden mesec od togash i sea sum vo panika zasho uste neam dobieno nemam simptomi za bremenost a sekogash pred da dobijam me bolat gradite i sega me bolat ama eve uste nemam dobieno i mn me faka panika mu kazhav na decko mi i go prasav dali e siguren deka mi nema svrseno vo vaginata i mi rece deka e siguren ama pak strav me faka :S neznam shto da pravam dajte nekoj sovet zashto mislam deka ke poludam samo na toa mislam :S

леле исти случај си како мене ... и јас само на тоа мислам па можеби е од тоа се тешам бидејќи не сврши во мене и немам никакви симптоми |(

ПРВО- СО ПАНИКА НИШТО НЕ СЕ РЕШАВА
ВТОРО- КУПЕТЕ СИ ТЕСТ ЗА БРЕМЕНОСТ SURE CHECK се вика, и кошта околу 120 денари.Го има во сите аптеки и е доста сигурен и може да се тестирате и пред да ви доцни и во било кое време на денот!
ТРЕТО- СООЧЕТЕ СЕ РЕЗУЛТАТОТ ОД ТЕСТОТ СО ТРЕЗВЕНА ГЛАВА.Постојат милиони начини да ги решите ситуациите во кои ќе се најдете само треба да се размислува со трезвена глава.
ЧЕТВРОТО - НЕ ПРАКТИКУВАЈТЕ СЕКС БЕЗ КОНДОМ СО НИКОГО ИЛИ ПАК НАБАВЕТЕ СИ СПИРАЛА.Кондомор ве штити од сите болести и преносливи инфекции барем 70%, и да знаете дека можете да закачите бактерија или инфекција која што ќе ви остави трајни последици по здравјето. Ако мислите само на заштита од бременост тогаш ставете си спирала
И ПЕТТО = ПАМЕТ ВО ГЛАВА
Аватар на корисникот
fighter

Зелено цветче
 
677533
Мислења: 845
Зачленет: 04 Јун 2010, 14:02
ЖИВОТОТ Е ОГЛЕДАЛО. АКО МУ СЕ НАСМЕЕШ И ТОЈ ЌЕ ТИ СЕ НАСМЕЕ

Мислење 25 Јун 2010, 09:23

fighter напиша:
princess92 напиша:
kikisk92 напиша:luge aj pomosh so decko mi imav odnos i sea treba da dobijam a mi kasni 5 dena i me faka panika :S imavme seks pred eden mesec tocno den pred da dobijam i kolku so se sekavam ne mi svrsi vo vaginata ama ne sum bash sigurna dali e toa taka zashto sepak izmina eden mesec od togash i sea sum vo panika zasho uste neam dobieno nemam simptomi za bremenost a sekogash pred da dobijam me bolat gradite i sega me bolat ama eve uste nemam dobieno i mn me faka panika mu kazhav na decko mi i go prasav dali e siguren deka mi nema svrseno vo vaginata i mi rece deka e siguren ama pak strav me faka :S neznam shto da pravam dajte nekoj sovet zashto mislam deka ke poludam samo na toa mislam :S

леле исти случај си како мене ... и јас само на тоа мислам па можеби е од тоа се тешам бидејќи не сврши во мене и немам никакви симптоми |(

ПРВО- СО ПАНИКА НИШТО НЕ СЕ РЕШАВА
ВТОРО- КУПЕТЕ СИ ТЕСТ ЗА БРЕМЕНОСТ SURE CHECK се вика, и кошта околу 120 денари.Го има во сите аптеки и е доста сигурен и може да се тестирате и пред да ви доцни и во било кое време на денот!
ТРЕТО- СООЧЕТЕ СЕ РЕЗУЛТАТОТ ОД ТЕСТОТ СО ТРЕЗВЕНА ГЛАВА.Постојат милиони начини да ги решите ситуациите во кои ќе се најдете само треба да се размислува со трезвена глава.
ЧЕТВРОТО - НЕ ПРАКТИКУВАЈТЕ СЕКС БЕЗ КОНДОМ СО НИКОГО ИЛИ ПАК НАБАВЕТЕ СИ СПИРАЛА
И ПЕТТО = ПАМЕТ ВО ГЛАВА

Се е ова супер, и многу убаво си го кажала, и во целост се согласувам со тебе, само за едно не. Бидејќи повеќето се девојки на форумов, ретко која родила, СПИРАЛА - НИКАКО! Таа се става само кај жени што веќе родиле, што не планираат веќе да раѓаат. Барем така беше кога јас учев за спиралата. Ама барем кондомот е задолжителен!
Annath

Црвено цветче
 
549410414
Мислења: 5334
Зачленет: 09 Јан 2010, 16:01

Мислење 25 Јун 2010, 09:39

сум имала ретко вакви паники, може би и не сум се тресела толку затоа што секогаш кога ми доцнело или сум била негде, или сум примала некакви лекарства. али пак ме пецкало но сум гледала секогаш опуштена да бидам краток разговор со дечко ми и се се решавало. знаете колку опушта да ти каже некој ако злато да ни е живо и здраво :lol: :lol: :lol:
а знае некогаш кога ми касни а јас да се испаничам дека нели еве сум трудна и злато што ќе правиме да ми каже не ти е од мене јас не сум направил беља :lol: :lol: :lol: мислам нели тоа треба да се плашиме и нервираме само ако ни свршат а вака само џабе нервирање :lol:
Аватар на корисникот
karak

Жолто цветче
 
24172264
Мислења: 2791
Зачленет: 11 Апр 2010, 17:09
понекогаш и празниот лист кажува многу
Слика

Мислење 25 Јун 2010, 13:20

Јас поззнавам многу девојки кои носеа спирали па после тоа си родија дечиња. Спиралите се подобри од колку анти беби пилули, кои можат да имаат лоши последици.
Аватар на корисникот
fighter

Зелено цветче
 
677533
Мислења: 845
Зачленет: 04 Јун 2010, 14:02
ЖИВОТОТ Е ОГЛЕДАЛО. АКО МУ СЕ НАСМЕЕШ И ТОЈ ЌЕ ТИ СЕ НАСМЕЕ

Мислење 04 Јул 2010, 01:41

Mene mi e strav da ne sum bremena.....pred da mi dojdi mn me bole jajnicite i sega mn me bolat gradite...kako i sekoja menstruacija.....a samo ednas mi se gadese...a mislam toa bese od sto ne bev jadena...treba da mi dojdi na 8 juli... i ke cekam....a mn mi e strav :S ....ama si vikam deka e lazna panika :)
Jesicca

Фем почетничка
 
00
Мислења: 5
Зачленет: 04 Јул 2010, 01:36

Мислење 09 Фев 2011, 21:55

mene vo momentov mi se slucuva mi kasni 4 dena pred 20 dena imav odnos vo neplodni denovi ama sepak se panicam mnogu.
strav mi e test da napravam ke pocekam uste malce :((((((((((
Sunflower123

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 09 Фев 2011, 21:45

Врати се на Бременост

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: biljana77eva, ladymici и 25 гости