1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. diorsa

    diorsa Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Здраво,дали некој има купено тест за плодни денови ? и каде?,,фала,поздрав
     
    На veli4ekate му/ѝ се допаѓа ова.
  2. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Јас не сум купила но има во Зегин една моја пријателка купуваше има пет теста да ги искористиш во текот на месецот и тие ќе ти покажат кога си плодна, а за цената незнам мислам не беше сако околу 200-300 денари се.
     
    На saseiefi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. saseiefi

    saseiefi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    78
    Zdravo devojki pomina prviot mesec od koga pocnavme so maz mi intezivno da "rabotime" na bebus,tolku bev sigurna deka ke bide odma i deka sum trudna :emo: no psihata e cudna rab ja otekov devojki tolku pocna da mi se jade povrakav gi imav site simptomi na bremenost osven zatemnuvanje na areolite ili kakva bilo promena vcera go napraviv noviot test sto pokazuva rezultati posle 5 dena od zacnuvanje znaci nema potreba da se ceka 1 den od zakasnuvanje se vika Self Clear i nemase 2 crtki :worried: mnogu se razocarav no prodolzuvam ponataka sakav samo da kazam deka e mnogu stresno koga rezultatot e negativn :worried: potajno postoi ona mozebi nema da dobijam treba na 8 ovoj mesec no testot bil 100 % tocen taka da vi posakuvam sreka na site mamicki i onie sto sakaat da stanat i se nadevam sto pobrzo ke se pisuvame i citame so 2 crticki :inlove: :rock:
     
  4. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    ти сакаш одма првиот месец да ти покаже 2 линии... тешко е тоа остварливо, да некажам невозможно, еве ние веќе една година се обидуваме и ништо... ;( и веќе не се замарам (барем така се тешам, иако потсвесно пак мислам на тоа) :@ се е до психата, треба тотално да сме опуштени, и кога нема да се надеваме, или периодот кога поради некоја причина нема да сакаме да сме трудни, нова работа, патување и сл, ке се фати... незнам што да кажам, братучетка ми на 38 години прв пат остана бремена и се породи, ама баш кога ич не се надевала, а сите не мава психа, јас на пр сум 30, и гледам дека сите мои врснички се со по 1-2 деца, едноставно се разочарувам, плус сите околу нон стоп прашуваат: ајде, што чекате? или Да нема нешто ново? или.. Уште не си бремена? А тоа иритира... Исто фактот што некои познанички, пријателки до скоро немале дечко, па одеднаш се вериле, останеле бремени и свадба направиле, а јас цела година сум во брак, и една пред тоа верена...И времето си минува, испитувања се покажаа дека е во ред, но тоа е, кога че каже господ тогаш ке биде, поздрав на сите и со среќа на оние кои ги очекуваат 2те цртички
     
  5. saseiefi

    saseiefi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    78
    nie sme 2 god vo brak no sea resivme drzete mi palci da se piseme site daj boze so 2 crticki :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На kateiangel му/ѝ се допаѓа ова.
  6. nana2112

    nana2112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    408
    здрво драги феминки еве јас вчера бев во ремедика и ми правеа 3д ехо и ми рече докторката дека е со во ред само виде кја десниот јајник имам циста ама ми вели дека нема потреба од паника а еве денеска ми е 3 ден од циклусот и вчера ја прашав од што може да биде тоа бидејки мојата матична кога ме гледаше на ехо немаше ништо и докторката ми рече дека можеби некој фолекул не е испраснал вие што ќе кажете за мојот проблем малку ми е страв и вчера ги дадов и овој документ и ми е страв малку немој да ми најдат нешто замерка бидејќи ептен фативме врски за да ни го дадат ваучерот
     
  7. nana2112

    nana2112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    408
    здраво драги феминки денеска ја чув најубавата вест долго очекуваната вест им дојде крајот на моите маки на моите 8 години чекање еве денеска ми се јавија од фзо ни е одобрен ваучерот :dance: :party: :^: :beer: :beer: конечно и на нас ни се насмеа среќата и здравје од август почнуваме со инвитрото драги девојки заплачав од среќа само да знаете колку сум среќна големо благодарам за сите што ме бодревте цело време :* :* и сите кои се борат да останат бремени дали по природен или вештачки пат само стрпливо и без нервози стресови и се ќе си дојде на свое место сите кои се во исчекување оваа година да биде за сите успешна бидејќи знаев на почетокот на 2012 година знаев дека ќе биде оваа наша година дека ќе биде плодна со многу убави работи и со нови мамички нови бебиња ве поздравувам сите :hai: :hai:
     
    На ilence, kateiangel, izaaaaa и 9 други им се допаѓа ова.
  8. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    ајде, во август да ни кажеш дека носиш бебе...
     
    На nana2112 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. saseiefi

    saseiefi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    78
    nikogas ne pomisluvav deka tolku e stresno koga se cekaat 2 crticki :( i gi nema 2 testa do sea za 2 dena treba da mi dojde napraviv SURE CLEAR za site sto sakaat pobrzo da doznaat ova e nov test koj deluva od 3-5 dena po zacnuvanje srekno na site daj boze drugiot mesec so 2 crtki :clap: :*
     
  10. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Мислиш на Self Clear? Ако мислиш на тој, тогаш пишува дека дава резултати по 8 дена од однос.
    Од 3-5 дена нема шанси.
     
    На olence86 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Cekame vo avgust edna ubava vest od tebe da ni kazes...................................
    So sreka
     
    На nana2112 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Eve i jas da se pozalam.....
    Denes sabajlevo dobiv!!!!
    Mnogu sum razocarana, cel den placam ;( ;( ;(
    Nikako da gi dobijam tie dve crti.....
    Mi docnese 5 dena i vcera si kupiv test, sabajlevo taman da go napravam, koga ke vidam sum dobila!!!!!
    Tesko mie !!!!!
     
  13. olivia-popaj

    olivia-popaj Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    11
    olence i jas sabajlevo stanuvam i gleam sum dobila uzas uzas uzas :(((( a mi kasnese 3 dena i aj vikam ete moze ke se sraduvam ama nisto :( a eve uste edna nedela ke pravime 1 god vo brak i uste gi nema dveve crtki ..... te poddrzhuvam i se molam da se usrekime i nie Y:********
     
    На olence86 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. belisima88

    belisima88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2012
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Ајде девојки не се разоЧарувајте,и јас минатиот месец се разоЧарав ми доцнесе 11 дена си велам мозе ке се израдувам направив тест ми показа негативно после два саати ми дојде,си реков пак нисто,ве подрзувам девојки стискам палци сто поскоро и ние да ги видиме двете цртки.... :* :*
     
  15. fernandez

    fernandez Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    51
    sakam da ve prasam,so mm sakame da imame dete,nekolku pati bese zaludno.sega trebese da mi dojde nakaj 28-29jun no seuste mi nema dojdeno,dali e vreme za test ili e rano?kolku da cekam?a stomakot me boli kako nekoi mali grcevi i nemam nikakvi simptomi. ve molam za pomos !! blagodaram
     
  16. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Роднини мои 7-8 години се обидуваа за бебе, и веќе кога се решија конечно да одат на инвитро, таа остана природно бремена. Сега си имаат синче. Значи зависи и од психата. :)
     
  17. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Ич не ти е рано, прави тест
     
  18. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91

    Daj boze i nie da se izraduvame so tie dve crti!!!!!!!!!!

    [mod-kirilica:ua0mt3qp][/mod-kirilica:ua0mt3qp]
     
  19. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Само со позитивна мисла и позитивен дух ќе има успех, секако дека ќе има радосни вести и среќно!
     
    На nana2112 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. devojce321

    devojce321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    37
    Zdravo ! Prv pat Vi pisuvam .Citajki gi prethodnite komentari mnogu se oraspoloziv bidejki pred 1 cas bev mn tazna. Sakam da zabremenam i veke 2 mesec ne mi uspeva,iako toa go pravime i vo plodni denovi.Mn se razocarav koga mi dojde sega.Na lekar bev vo april se e vo red.Ne znam dali e prerano da krevam panika,mnogu sum isplasena da ne imam nekoj problem