1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. devojce321

    devojce321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    37
    Sega mi dojde, iako ovie dva meseci (onolku kolku sto se obiduvame da ostanam bremena) mi doaga poranko za 1-2 dena ,nekoj imase komentirano deka moze i toa da e dobar znak ?
     
  2. fernandez

    fernandez Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    51
    ne krevaj panika i jas sum za isto razocarana ama ne gubam nadez,sega dobiv i imav izgubeno nadez ama sepak ke si pomislam deka naredniot mesec moze kje fati so poveke rabota :) sega si smetav plodni denovi ,ke rabotime najmnogu na slucajot togas pa da vidime rezultat :) a toa deka ti ide porano nema veza ti posakuvam sreka pa naredniot mesec d ocekuvame || pa da se pofalime i nie, :)
     
    На devojce321 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. devojce321

    devojce321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    37
    ti blagodaram za poddrskata, razocaruvanjeto bese vcera posle menstruacija ,ama denes e veke podobro, so novi sili .... se najubavo i tebe ti poskauva,pozdravce
     
    На fernandez му/ѝ се допаѓа ова.
  4. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Само да ти кажам дека јас во нај-неплоден ден останав трудна (прв ден од завршување значи 5 ден од циклусот) Не се концентрирај на плодни денови!
    Ај да се израдуваш следниот месец, со среќа.
     
  5. devojce321

    devojce321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    37
    i jas veke odluciv da ne se zamaram so plodni i neplodni denovi ,mislam deka gi promasuvam ke si teram ,bez da obrnuvam vnimanie,mislam deka taka poopusteno poveke ke bide
     
  6. fernandez

    fernandez Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    51
    фала сепак на поддршката ,ама јас секој месец очекувам се трудиме веке неколку месеци и залудно сега ми доцнеше 2 нед и пак ништо а на лекар ми велат дека се е ок,за тоа си реков да внимавам на плодните денови па ке видиме како ке биде :)
     
  7. devojce321

    devojce321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    37
    jas po priroda sum napicarka , 2 meseci ne e mnogu vreme ,a mene me fati panika,ama nekako se potsmiriv tuka ,gledam deka toa tuku taka ne biduva
     
  8. saseiefi

    saseiefi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    78
    :inlove: феминки 2 цртки дали е вистина :inlove: :inlove: :inlove: уууффф после ке ви писам само сакав да казамм многу сум срекна :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: Максим или Кјара ке стигнаааат :Party :inlove: :
     
    На senjorita.lombardi, Annath, izi13 и 10 други им се допаѓа ова.
  9. devojce321

    devojce321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    37
    Cestitkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
     
  10. saseiefi

    saseiefi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    78
    На fernandez му/ѝ се допаѓа ова.
  11. fernandez

    fernandez Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    51
    леле колку ме израдува суперрррррррррр :) тоа е многу убава вест,сега ти посакувам се со добро и со лесно да ти биде и мн среќа да те прати поззззззззз убав ден
     
  12. saseiefi

    saseiefi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    78
    fala fernandez i ja ti posakuvam sto poskoro da imas 2 crtki ja bev 100 posto sigurna deka ke dobijam napraviv 5 testa i toa self clear imale reezultati za 5 dena od zacnuvanjeto vcera napraviv sure chek i resiv da sednam da pijam kafe i posle da go vidam iii 2 crtkiii za site sto proveruvaat na pocetokot od bremenosta najcesto linijata e bleda rozeva i tenka ne kako prvata na negativnost ubavo gledaj te da ne se razocarate a veke od 2rata nedela se gledala podebela taka mi kazaa i taka se gleda pozz :* :inlove: :inlove:
     
  13. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    Честиткииииииии, со здравје да ти биде бременоста и со лесно... поздрав
     
  14. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Ти честитам......
    Уживај во најубавите моменти во брементоста!!!
     
  15. pandelka

    pandelka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    7.216
    Пол:
    Женски
    Честиткиииии... :* , имај лесна бременост, баш ме израдуваа.... :inlove:
     
  16. devojce321

    devojce321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    37
    Sakam nesto da ve prasam,dali znaete koi se pricinite za obilna mentruacija, denes mi e tret den , a menstruacijata mi e mn obilna, veke 2 meseci sakame bebe, mi dojde 2 dena porano i mn mi e obilna
     
  17. izi13

    izi13 Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Zdravo devojki,
    nova sum vo forumov, pa sakam da spodelam neso so vas pa o da dobijam sovet/mislenje.
    Znaci posleden ciklus mi bese na 13.06, kopj traese 3-4 dena. Veke 5-6 den imavme nezastiteni odnosi. Pocnuvajki od 28.06 pa se do denes imam nekakov kafeav iscedok koj poleka preminuva vo neznacitelno rozevo krvava boja. Na pocetokot bese dosta gust no veke denovive preoga vo svetla rozeva boja. Naredna ocekuvana menstruacija mi e slednive 2 dena, no simptomite se nezabelezitelnki pa i skoro da gi nemam.
    Ima li sansi da se ostane bremena na 5 den od cikus?! sto e so kafeaviot iscedok sto me macese cela nedela?!
     
  18. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Со среќа нека ти е бременоста, и со лесно да си ја износиш. Поздрав
     
  19. fernandez

    fernandez Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    51
    немој да се нервираш за тоа ,тоа не е проблем за да неможеш да останеш трудна,пресметај си ги плодните денови и повеќе работа,
     
  20. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.819
    Пол:
    Женски
    Мене истото ми се случуваше пред да останам бремена. Неколку месеци претходно менструацијата почна да ми доаѓа на 27 дена ( а пред да почнеме да се обидуваме ми доаѓаше на 28 дена точно секој месец), и ми беше доста обилна вториот и третиот ден. А зошто е тоа така нема да нагаѓам, ниту пак точно знам зошто, ама знам дека некаде после 6 месеци обидување, забременив. Не биди нестрплива, ќе си дојде кога треба ;)
     
    На devojce321 му/ѝ се допаѓа ова.