1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. H.e.L.e.N

    H.e.L.e.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    218
    lori ти благодарам многу за позитивните мисли ке бесе по лесно ако сите бевме силни како тебе :) ти посакувам и на тебе најбрзо да се израдувас и ке те известам обавезно за ден два :* :hug:
     
  2. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Јас се ослободив од црвената тетка како што некој понапред во мислењата изјави, па со Господ напред без многу оптеретување почнуваме пак. Ако кажам дека нема да мислам, ќе лажам. Ќе се обидм да не се преоптоварувам исто како што направив минатиот месец, за да немам после желба за харакири ако не дај Боже добијам пак... И не гледам плодни - неплодни денови, не гледам луди свекрви, не гледам исфрустрирани колеги и шефови, имам намера само да водам љубов со вереникот, и да си ја уживам младоста. Со по некоја молитва упатена кон Бога и Мајка Богородица за да ни помогнат на сите тука да не останеме неротки, туку да не благословат со најголемиот благослов - ангелче во рацете! Верувајте дека кога се молам за себе, ве спомнувам сите со ред, затоа што сме си една огромна поддршка едни на други! :*
     
    На silk, lale24, eci85 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. ilence

    ilence Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    88
    Јас пиев на почетокот по колку мозев по две три голтки ,и не редовно ,ама потоа почнав редовно ,не ми беше битно дали на гладно,дали најадена бев,дали насабајле дали навечер,ама најчесто откако ке се најадев го пиев зошто најлесно така го поднесував и вкусот и мирисот,ама битно е секој ден го пиев и ке нагласам по колку мозев,повеке,знаци најмногу да дојде како една чашка ракија од малите,бидете упорни ,
    Поздрав до лори и затоа што имаш таква чиста душа господ ке те благослови со бебиња,сакам да поцнеш да го пиеш и ти ова,а за сопругот,исто по малку и биберчиња,па се да се проба мора за најмилите ,мене и уште не ми се верува дека ми се деси тоа што ми се деси,поздравени бидете ми сите сте вие идни мајки -мили :hai:
     
    На zazarsko и Lori-30 им се допаѓа ова.
  4. love4ever

    love4ever Активен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    37
    Helen,како прво ти посакувам да си ги видис двете цртки усте овој месец :)
    А за градите сто болат да не се секирас,и треба да болат,само не треба да добиес... Јас од утре влегувам во 11-та недела и усте ме болат градите,а памтам,ме болеа и тестот кога го правев :lol:
    6-от месец си ги видов II,па ти го посакувам истото и тебе :*
     
  5. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    секогас ми доајгат два дена пред датата,минатиот пат бесе на 24 знаци сега на 22 требасе да имам..
    овие два дена осејкам многу болки кај стомакот и главата,како сто секогас ми доајгале...
    имав и по малце кафеаво,а денес кафеавото е малце повеке... :?: :?:
    нормално вака е или може само малце ми касни??
     
    На silk му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Денеска нешто чудно, ми се случува ( да напоменам до сега не сум имала ваква нешто). треба утре-задутре да ми дојде а јас денеска како да ми иди појди до вц само една бела лигава течност. дали долгогодишната борба за бебе ќе се заврши овој месец или станува збор за прелада не знам. :o
     
  7. eci85

    eci85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    431
    Здарво феминки....одамна не сум се приклучила во муабетот но до сега ве читав со внимание.го читав и лекот со рен и вино и планирам да го направам но прво да најдам рен :) бев очајна кога ми дојде и овој месец но ми кажаа да пробам на 3от ден од менцтруација :( значи кога веке ми поминува...тогаш матката била отворена и нај лесно мозе да се оплоди јајце клатката,но првин разговаравме за тоа и тој прифати и пробавме....ииии сега ке чекаме :lol: им посакувам лесна бременост на сите ве :hug: и ако знае некој за ова забременуванје нека пише :inlove: :inlove:

    Hе,не пијам,но сепак треба да отидам да разговарам со гинеколог да ми препрача...незнам веке што да правам оставам се во Божји раце.
     
  8. H.e.L.e.N

    H.e.L.e.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    218
    ти благодарам на подрската дусо навистина се надевам знам дека 6 месеци не е многу долг период но мене Чекањето ме излудува :@ еве веЧер ке купам тест а утре сабајле ке го направам и се надевам ке ги видам моите II цртки :lol: а тоа со градите ме пласи бидејки исто и пред менструација ме болат..поздрав до тебе и ке те известам утре за резултатот :*
     
  9. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Значи тебе ти касни веќе 4-ти ден...? Лелеееее тоа ќе да е.Јас кога забременив имав ужасни главоболки и секако и стомакот ме болеше.А кога го видов кафеавиот исцедок, веќе знаев дека е тоа тоа. Ајде направи си тест, верувам дека си бремена и веќе ќе ти покаже две цртички. Пиши ни.

    Хелен не се секирај за градите. Они и треба да болат.На многу жени (и мене меѓу нив) тоа им е прв симптом.Мене на пр. кога добив градите ми престануваа да ме болат, како се ближеше добивање така и болката се намалуваше.Кога останав бремена почнаа покасно да ме болат и тоа ми беше еден од знаците.

    Иленце,алал да ти е со лекот што си успеала, и јас го пиев,стварно е ужас вкусот ама кога ќе вроди со плод си мислиш дека би испила и три литри одеднаш,само за да успее.

    Зазарско издржи, затни нос и испи го на екс.И јас го пиев со гадење, и тоа пред да идам на работа,па таму идев целата развеселена од винцето :lol: .Дај боже и ти како Иленце да си останеш бременка со негова помош.

    Заљубена, таков исцедок има во текот на цела бременост. Па јас се молам да е тоа кај тебе.Кога си прехладена нема баш таков прозирен исцедок...

    Лори и Елена, останете си така позитивни,господ секогаш ги наградува упорните...Ќе биде и кај вас, како што бидна и многу од нас овде кои плачевме со години. Ве :*
     
    На Lori-30, elena.mak и zazarsko им се допаѓа ова.
  10. zazarsko

    zazarsko Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2012
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    122
    Браво бе СИЛК како можеш на сите поединечно да им дадеш по некој утешен збор, ти и ЛОРИ 30 овде сте ни нај елоквентни и секогаш знаете што да кажете и да ги утешите другите :) и убаво ми е ( барем мене) што вака можеме да си се искажеме за маките кои не тиштат иако не се познаваме едни со други, можеби затоа е полесно баш дека не се знаеме...
    Можеби не сум многу елоквентна и не знам секогаш да ги кажам вистинските зборови за да утешам некого или за да бодрам како вас ( посебно СИЛК и ЛОРИ :* ) но се растажувам секојпат кога на некоја ќе и дојде , но и се радувам секојпат кога ќе добиеме нова трудница од "нашиве редови " зошто тогаш одново во мене се разбудува надежта дека и мене Бог нема да ме заборави ;)
     
    На Lori-30 и silk им се допаѓа ова.
  11. H.e.L.e.N

    H.e.L.e.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    218
    silk се надевам дека е така утре ке направам тест и ке знам само се молам на господ овој пат да се израдувам :wasntme: а инаку последните два дена некако како гакиЧките постојано да ми се влазнат а не е бело прање незнам како да објаснам како вода е без никаков мирис прв пат ми се слуЧува ова дали на некој му се има слуЧено?? :?:
     
  12. guldzana

    guldzana Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    579
    Пол:
    Женски
    zdr jas sum novo ovde i isto imam problem veke 6 meseci nemodzam da ostanam bremena i ovoj mesec pievi i caj protiv slabenje vital slim i imav mentruacija samo 1 den dei n a napraviv test mi izleze negativno fallaa vi
     
  13. H.e.L.e.N

    H.e.L.e.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    218
    guldzana незнам како тој Чај мозе да влијае врз забременуванјето но сепак знам дека сигурно не е корисен пробај да не пиес такви вестаЧки работи а менструацијата да ти трае само 1 ден тоа е Чудно :| кога го направи тестот да не било усте рано? а да пробас усте еден или да проверис реку крв...ајде дознај и извести не :hai:
     
  14. Lori-30

    Lori-30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.108
    Допаѓања:
    709
    iSTO I KAJ MENE ZAZARSKO! SEKOGAS KOGA KE PROцITAM ZA NEKOJA NOVA TRUDNICA , NE SAMO STO SE RADUVAM TUKU I VO MENE SE BUDI NEKOJA NOVA NADEZ :inlove: KE USPEEME SITE! Бидејки сум година дена на форумов, мислам точцно година:) затоа се созивеав со маките, не само со моите туку и со од другите и гледам дека не сум единствена сто очајува, но и гледам дека има и девојки кои очајувале долго како мене и подолго и на крај им се насмеала среќата, јас се надевам на тоа, иако има денови кога ме фака криза, но поминува благодарение на надевањето во Господ, на сите се најубаво :inlove:
     
    На mariatim, silk, H.e.L.e.N и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. H.e.L.e.N

    H.e.L.e.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    218
    девојки еве ме и мене немозев да издрзам до утре и го направив тестот и повторно истото разоцарување ;( ;( ;( ;( а толку многу се надевав дека овој пат ке успееме :worried: зал ми е за мм толку бесе срекен велесе ајде ајде сега е позитивен 100 посто и тој се разоцара ;( ;( многу ми е теско во моментот ;(
     
  16. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Леле Хелен многу ми е криво...баш имаше убави симптоми како за бременост...ама знаеш што...? Секогаш постои надеж дека може и да не е точен тестот.И мене првиот ми беше негативен. Може покасно си останата...Ајде за некој ден повтори го тестот нормално ако не добиеш.И со прва мокрача направи си го, посигурно е така. Те :*
     
  17. H.e.L.e.N

    H.e.L.e.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    218
    Mогу ти благодарам silk многу ми знаЧи неЧија подрска :) се надевам никогас не губам надес ке поцекам усте ако не ми дојде ке го повторам тестот но ако ми дојде со повеке срека наредниот пат :) тебе ти посакувам се најдобро проЧитав дека усте малце ке си го видис бебЧето :wasntme: :*
     
  18. Lori-30

    Lori-30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.108
    Допаѓања:
    709
    Хелен драга, зал ми е сто не виде усте една цртка, но мозеби тестот не показал точно бидејки не си го направила насабајле туку навечер!!! ајде почекај и усте утре ако не добиес , тогас тој наредниот ден направи друг тест ама со прва утринска!!! како и да е морас да бидес силна и со нова надез да се обидувате додека не успеете! Главата горе и не се давај! ако ти е теско исплачи се, но сепак немој да си сигурна дека не си бремена , се додека не направис усте еден тест насабајле :!: :*
     
  19. H.e.L.e.N

    H.e.L.e.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    218
    lori ти благодарам ми знаЧи васата подрска ке поЧекам па ке го повторам тестот ако не наредниот месец се надевам дека господ на сите сто оцекуваме ке ни ја показе среката :) поздравЧе :*
     
  20. gjul

    gjul Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    аџ милицка те разбирам колкава е твојата зелба за мамицка верувам дека ке успеес и ке не израдувас :*