1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

  1. fionas

    fionas Активен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    10
    Ако се е во ред со бременоста и нормално ако гинеколог ви одобрил , меѓутоа обавезно со презерватив и женското да не доживува оргазам, заради контракции на матката.
     
  2. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    jas skoro sekogas dozivuvam orgazam :o
     
  3. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Ако си имаш нормална бременост, водете си љубов како и пред да останеш бремена, само сега со мааалку повеќе внимание, друго е се исто како и претходно и оргазам да се доживува и се , јас практикував се што си практикував и предтоа, без презерватив имавме секој пат и после тоа обавезно под туш, убаво миење на ''тетката'' ;) , мм свршуваше дури и внатре понекогаш иако му велев немој, не бива тој му се испуштало демек :tmi: до 7 месец имавме нормално секс 2,3 пати во неделата и ми беше мноогу убаво, ама после 7 ми месец немав никаква воља, не знам, не ми се сакаше никако, штознам не можам да објаснам зошто , ете така ми дојде па се до крај на бременост го оставив мм да си чека :worried:

    Ама затоа пак сега, охохох надокнадуваме и за тогаш :D
     
  4. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    Isto i kaj mene e ,,,mu velam da ne vrsi vo mene a toj ke rece mi se ispusti nema gajle :),,,nemam nekoja rizicna ili macna bremenost za sega se e vo red
     
  5. Stefaani

    Stefaani Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    285
    користење на кондом?
    ние вчера имавме односи прв пат откако останав бремена ама без кондом :^) не сврши внатре :!:
    зошто кондом? :?: нели нормално си внимаваме на хигиена, се тушираме секој ден и сл. каква потреба има од кондом?
     
  6. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    137.225
    Пол:
    Женски
    со кондом како прво заради заштита од инфекции оти како трудница си поосетлива а најбитно поради тоа што протеините од спермата предизвикуваат контракции на матката и постои ризик од предвремено породуванје.па сега во наредните месеци со чорап :D ко што вели мажот ми :D
     
  7. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Nie nu so prvoto ni so vtorovo ne koroistevme kondom nitu se pazevme
    Pa nemav ni infekcii,ni kontrakcii nitu predvreme se pirodiv
    Prvoto se rodi carski na termin 40 nedela, nemase ni k od kontrakcii,vtovovo se rodi vo 39 nedela isto carski,a kontrakcii dobiv od provokacijata
     
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Сакам имам желба се...иако времето и можностите не ни дозволуваат тоа да е често.
    Ама искрено страв ми е :| незнам зошто ама ете....си велам леле да не биде нешто.
     
  9. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Вчера прв пат мм да рече страв ми е... :rofl: Го убедував едно 45 минути, абе како не снимав колку беше смешно! Што го спотера човекот, абе на сред онакво ко рече страв ми е и готово! Уште да почнеше да плаче, види ме колкав сум 2 метра 100 и кусур кила, ќе го згмечам бебето, абе 300 глупости истреска. Не додржав па и јас кретен, се изнасмеав. :lol: Па ајде после некако се убедивме на интернет да бараме безбедни пози, абе цепки беше! Така да мамички мои идни, и тоа имало! Да ми кажеше некој дека ова ќе се случи, будала ќе го направев! :lol:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  10. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48

    i jas snosti go molev toj ne i ne vika sega pred 3 dena imavme da ne bide nabrzo pak ,,,vika strav mi e da ne mu napravime nesto na bebeto gospode boze,,,a ima nekolku nedeli toooolku reagiraat hormonote se zbudalev a on nejki :( ,,,ke si baram druk za e....... :D
     
  11. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Девојки, 9та недела сум и хормониве ми се шекнати, само на тоа мислам :) Ние имаме секс редовно, па и по неколку пати во денот :lol: докторот ништо ми нема спомнато на темата. Само кога бев со вагиналети ми рече да немам. А ви ги читам коментариве и ме замисливте многу...
     
  12. gjul

    gjul Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    devojki jas inaku sum skoro 6 nedeli ama vo opsto neame sex so mazeto moe toj koga ke si legneme samo me backa po celo i mi veli milata taja ,,mnogu te sakam nanajsi.a koga ke go prasam dali imas zelba toj mi veli uzivkaj si malku zdivni imas bolki vo meseto dovolno e da me pregrnis da znam deka si so mene neli e sladok ,,,, :inlove: :inlove:
     
  13. Crnka88

    Crnka88 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    38
    Луге срам несрам јас да си прашам,хормониве ме шекнаа дали смеам пошто односи не смеам,дали смеам да доживеам оргазам со рацете претпоставувам дека тој е клиторичен и не е опасен ако некој знае нека пише хормониве ми дивеат незнаете колку
     
  14. Crnka88

    Crnka88 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    38
    ....заборавив да пишам дека сум 6 ипол месец
     
  15. Stefaani

    Stefaani Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    285
    нас гин. ни забрани да имаме односи а ние ко мали дечина се погледнавме и се смешкавме :D сега искрено немам ни желба а немам сеуште ни мачнини ни ништо единствено од кафе си имам мака :doh: уште од миризбата ми се лоши :puke:
     
  16. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Нас ни ги забрани до 7 недела, односно додека не слушнавме срцева акција. До тогаш и немавме некоја желба само си се гушкавме и бакнувавме и си заспивавме со рацете на стомачето. Еееее после тоа надокнадувавме и уште надокнадуваме. :!: Ама сепак треба се да се прави во консултација на гинеколог ако е нормална бременоста нема причина зошто не, ама ако е ризична несмееш потешко од чаша да кренеш, а не пак да имаш односи.
     
  17. dacysh

    dacysh Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Јас сум во 35 недела и сеуште имаме односи со маж ми. На почетокот кога дознаваме дека сум бремена маж ми како да го беше страв дека ке го повреди па многу ретко имавме односи. но со посоветувањето на мојот гениколог свати дека сексот во текот на бременоста не е ризичен ниту за мене ниту за бебето па еве се до денес имаме односи и баш ни е супер :lol: а да имам слушнато па и геникологот ми кажа дека веке во 9 месец треба да прекинеме зошто може несакајќи да го пукне водењакот па да се роди пред време иако кога влезеш во 9 месец кога и да се породиш не се смета за пред време родено дете, но сепак имале вие односи со партнерот или не ако бебчето реши да излезе тоа само ке си го пукне водењакот
     
    На SamovilkaH му/ѝ се допаѓа ова.
  18. dacysh

    dacysh Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Така да немојте да се плашите :rofl:
     
    На SamovilkaH му/ѝ се допаѓа ова.
  19. auroraa

    auroraa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    843
    Опасен ли е сексот во 18-19та недела??
     
  20. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Очигледно на почетокот ни беше и на 2цата шуба....ама затоа сега ни е мн убавко. :lol: