1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

  1. babyworld

    babyworld Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво на сите !! Сакав да ве прашам еднаш ако сврши во мене дали има проблем потоа секој нареден секс да свршва во мене или можи да влијае лошо ?
     
  2. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    velat deka moze infekcija da ima no ne mora da znaci,,maz mi skoro sekogas vrsi vo mene pa neznam,,ne sum imala do sega
     
  3. tinavip

    tinavip Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    53
    се додека е нормална бременоста мозе да се има секс....понежничко се разбира... :* :inlove:
     
  4. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Јас имав секс до шестиот месец,потоа докторката ми забрани од причини што имав бактерија и потоа ја излечив па да не се повтори повторно ;)
     
  5. She1

    She1 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Еве скоро 5та недела сум, и ако претходно имавме мнооогу често односи сега желбата ми е некаде под нулата :^) Ниту сакам ниту помислувам, го жалам на моменти дечко ми.
     
  6. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    ke pomislis cekaj,,uste malku vreme nema da sakas,no koga ke prorabotaat hormonite ke zaboravis i deka si bremena,,;)
     
  7. nevesta

    nevesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    110
    ја па ваква желба за секс како сеа у бременоста мислам дека никад не сум имала :$ :lol:
     
  8. TSS

    TSS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    396
    Наздравје...мене докторката ми забрани односи до 13 недела :doh:
    Не дека имам некоја преголема желба ама барем ми текнуваше од време на време...а вака сега без односи... :tmi:
     
  9. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    :) и јас немам односи со мм во реално зато па си сонувам Kако си се с.....е :lol: :rofl: и ко це му казам ја врти главата вели ете со нема да слуснам од Tебе :lol:
     
  10. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    :) zensko dane nosis ?
     
  11. nevesta

    nevesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    110
    да :) зар има тоа некаква врска??? :wasntme: :D
     
  12. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    :D мене ми бесе исто Tака кога бев бремена за церками Kо некој мани.... бев :lol: незнаев Kолку ми је доста и не се дотерував многу Oнака сепак си имав лицна хигиена A за синми иц не ми текнувасе за SеX ама се скинав од дотерувајне и сминкајне :x
     
    На nevesta му/ѝ се допаѓа ова.
  13. nevesta

    nevesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    110
    хихихи интересно :)))) а за дотерување, па си се дотерувам ама гледам да ми биде удобно, инаку по природа мн сакам да се дотерувам и шминкам и може да кажам дека сеа не сум до толку, комоција пред се... ај баш ќе видам второто ако биде машко дали ќе ми биде обратно :wasntme: :lol:
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    инаку мене докторот ми рече дека можам да имам односи.. но мм ми се врати во германија..... така да немам односи.. :(
     
  15. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    :( сакам да си прасам несто Mалце је глупо прасајнево Aма морам да прасам оти имам после то лоси мисли во главава а ми је страм докторот да го прасам некако хммммммм .... дали му стети на Bебето несто кога зената це дозивеј оргазам .... Oти некако осејцам Kако се собира во топце стомавето и после ме факца страв :|
     
  16. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    jas mislam deka ne e nisto strasno orgazmot go osekas ti no ne i bebeto,,cim sexot e dozvolen vo bremenosta togas nema nisto stetno
     
  17. belisima88

    belisima88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2012
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Mислам дека има некаква врска ова,мене пак не ми ни текнува на секс :lol: жалче за маж ми :(
     
  18. dzanina

    dzanina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    291
    Допаѓања:
    117
    Jas otkako ostanav bremena voopsto nemam Sex mm se plasi a Jas kolku sakam ufff :lol: ponekogas imam zelba ogromna ama koga bev na pregled doktorot me pregleda so race i sega ovaj si stave vo glavata deka mozi da go povredi demek cim fatel so raci blizu bilo Abe i toj ima ogromna zelba ama stravot e pogolem a mene mi e stram da go prasam doktorot dali smejme ama denes ili utre ke odam na kontrola i ke si prasam oti ne se izdrsuva hormonite me poludeja :rofl:
     
  19. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    а јас шо да речам мм е во германија.. само сонувам и оргазми во сонот. некни се разбудив со болка во стомакот од со сонував како имам секс со мажот ми и тоа оргазам во сонот доживеав ххаха :$
     
  20. nevesta

    nevesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    110
    и јас го прашав гинекологот на почетокот дали смееме да имаме одниси и колку е сигурно, ми рече да немаме гајле, бебето си е дааааалеку во матката и си е заштитено- до таму пенисот не ни стигал :P :lol: и стварно е така, еве сликиче [​IMG] при однос се навлегува во вагина и едвај да стигне до цервикс! :)
     
    На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.