1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

  1. mace31

    mace31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    59
    најмногу ја сакаме и ја и маз ми :)))))))))))
     
  2. Tami13

    Tami13 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2013
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    31
    А колку време треба да помине после породување за односи? :$
     
  3. Mayyya

    Mayyya Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.253
    Допаѓања:
    6.026
    Пол:
    Женски
    Кај секого е различно, зависи колкав период ќе трае крварењето, ако е природен пораѓај за колку време ќе заздрави раната од епизиотомија, а многу битен е и психолошкиот момент.
    Еве мене ми требаа 3 месеци за потполно да се вратам во нормала.
     
  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    од поодамна ја читам темава и гледан има разлика од кај тоа што ми имаат кажувано и тука по италјанскиве форуми што пишува.
    уште подамна се запрашував како тие со бременоста и односи со мм.
    повекето блиски ми кажува дека не им менувало тоа многу бидејки си имале односи со мм само тоа било повеке нежно,истото со мм го читавме на некои женски форуми тука :^) а кај некои женски форуми пишува дека на почеток да не се имало односи............
    сепак јас мислам дека тоа е до самите ние и нашата бременост,дали се е во ред и тоа што ке ни кажат нашите гинеколози.
     
  5. sonja1981

    sonja1981 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    леле истата сум не ни помислувам на тоа,незнам ама ич немам желба зосто е така незнам
     
  6. blagica1991

    blagica1991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    209
    јас сакам ... мислам сакам до дека да почнеме ... потоа се молам што е можно побрзо да заврши ... ... ем сакам , ем не сакам ........ го жалам маж ми :lol: не знам што ќе се прави , иницијатор сум и се лутам ако на мм не му текнува , а потоа не сакам ... ах жени кој може да не разбере нас :lol:
     
    На didush му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mace31

    mace31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    59
    нас ни рекоа денес односи само со кондом заради бактерии или инфекции недај бозе,маз ми нејке да цуе кондом еднас сме пробале и не е тоа тоа и сеа сто ке праиме 9 месеци?а не да ми се сака и на него веке збеснат :lol:
     
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Некако овој период пред свадбава сега....толку сме сите у фрки трки.....ич немаме време за нас!
    Изгледа ќе се чека брачната ноќ :lol:
     
  9. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    на брачната ноќ ќе броите пари :lol: :*
     
  10. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Сноу, пред свадбата ние само се каравме, а не па на безобразнотии да ни текне. Башка забранети ни беа, така да првата брачна ноќ ние спиевме ко топови, а пари броевме тек после една недела. :rofl: Ич не ни пробувај, нема да се опуштиш и ќе ти иде безвезе. Ене кај е свадбата, ќе помине и после уживај до миле воље! :*
     
  11. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    није после 2 и пол месеци имавме пак односи :$ .... мм вели несто како да ме подстипнува долу му велам изгледа бебето со прстината те подстипнува се скина од смеја и вели целото сум било лудо :D (овије мазиве како некој волци се по зиво месо) :x
     
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    elena.mak...ууххх добро е :whew: ја па мислев само ние се караме прд свадбава... :| дури почнав у депресија да паѓам.
    Баш сте во право, ич на човека не му е до тоа дојдено у вакви моменти :o:
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Сам си кажа дека му било шубе,...не го присилувам, како си сака така...тоа треба да е уживање за двајцата.
    И цело време, коментарот е: ама да не не треба...
     
  14. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.757
    Допаѓања:
    137.591
    Пол:
    Женски
    море ,уживајте си дури немаш стомаче.второто тромесечие е прекрасно за секакви активности.после шести месец сама не ке можеш да се трпиш не на секс д а мислиш.барем мене вака ми е .едни добри два месеци ни с од секс а ке поминат усте три најмалкусо се 40 сетте дена крваренје.кај и да е во ноември со господ напред ,ке биде.ке заборавам како и шо требаше :lol:
     
  15. dejana2

    dejana2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    38
    Јас сум скоро трети месец и немам никаква желба, баш никаква, таму некаде под нулата е. :?: Го жалам овој мојов на моменти... :doh:
     
  16. minne92

    minne92 Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    8
    Jas sum sedmi mesec bremena mnogu sakam da imame odnosi so mazmi no koga ke dojde da svrsam ne mozam neznam zosto a se super si e,,,do 5ti mesec ne mozev dase smiram od tolku sto sakav i sega barem nemo ni odi pametot za odnosi :(
     
  17. gjul

    gjul Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    lele jas sum prikraj 4 mesec mojot nesaka da slusne neznam zastoooo ohoo blaze vi na nekoi od vas :clap: :clap:
     
  18. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    И мојот несакаше додека не го видовме убаво на контрола бебушот и додека не слушна од докторот дека нема никаков проблем. Спомни му на докторот пред маж ти, најди му статии на нет нека прочита, нека се увери и после во акција.... :lol:
     
  19. gjul

    gjul Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    hohoh i toa so velis zaso posle mesko koga poraste goleem nema da mozime ic togas ke cekam edvaj da si go gusnam bebuleto moe ama sepak site trojca ke se guskame ee za seksot ima vreme ke nadoknadime hoho :* :*
     
  20. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    е арно вие сексајте се.. јас му се стрвам на мажот ми преку скајп... се токмам кога ќе си одам кај него.... до тогаш пупата ќе ми се залепи :lol: :emo: