1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

  1. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    И ние од од 1до 6 месец дали 10 пати сме имале :tmi:
    Од почетокот јас немав желба и не ми беше убаво
    Кога рипна мешето јас сакав тој не, му беше страв и така....
     
  2. Meredit

    Meredit Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    91
    Мене кога останав бремена со првото ни забрани гинекологот да имаме односи затоа што јас прокрварив малку и беше многу ризично.Со второто се си беше во ред ама јас немав воопшто желба за тоа од почетокот от кога останав бремена па се до крајот.И ептен ретко имавме односи додека бев бремена скоро и да немавме.
     
  3. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Normalno e da ne ti se saka,ama ke ti se prisaka ponatamu..
     
  4. chache87

    chache87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2013
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    311
    Женчиња ај да ја разработиме темава, има ли некоја искуство со утрогестан и секс? Може ли да се има додека се ставаат? Толку многу ни се сака на двајцата, последниот преглед докторот ништо не ми рече, првиот ми рече не, но тогаш имав грчеви во матката сега си е се во ред.... Да не не смее до полни 3 месеци?
     
  5. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    30.387
    Пол:
    Женски
    ^ Ова со забранава за секс, стана како мода кај гинеколозиве. Сите препорачуваат до 3от месец партнерите да стагнираат од секс или да имаат поретки односи, но пуста желба, јака му душа на тие што издржуваат. Можеби на 2недели еднаш или поретко, но ние не издржавме 3 месеци, признавам.
    А тоа со утрогестанот, не знам немам искуство, ги користев само недела дена и ми ги прекинаа, навистина се таблети, но секретот што останува е непријатен за глетка и не знам колку е медицински заштитно, но се прашувам што доколку трудницата ги прима во текот на цела бременост?
     
  6. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Aко ве советувал дека треба да почекате до три месеци,почекајте,во овој момент нели бебето е најбитно,после тие три месеци ако добиете зелено светло,нема што да стагнирате ...
     
  7. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски
    Мене не ми забрани гинекологот ама јас се плашав сама до 16 недела не сме имале односи, јас се плашев да не ризикувам спонтан.Па и после кога почнавме можам да кажам само еднаш неделно така и сега правиме и тоа да ви кажам искрено нема веќе уживанција со стомакот само ради реда хехех :lol:
    Не знам кај мене и хормоните изгледа ми се такви ич душа не ми побара :lol:

    Поздрав :*
     
  8. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    chache87 и мене мојот ми рече да се воздржиме барем до 12 недела, такашто ајде издржете уште 2 недели. И јас ставам утрогестан и смачено ми е, ама мора да правиме како ќе ни кажат докторите. Долку се мачевме за бебе е сега за еден секс, ќе издржиме ;)
     
  9. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Ние немавме никаков проблем и редовно си практикувавме :)
    Но како што станав поголемка (последниов месец) и сексот стана поредок, еднаш на недела или две. Ама откако ми кажаа дека сум еден прст веќе отворена, решивме повеќе да немаме, да не се отворам повеќе, освен евентуално при крај ако го дочекам терминот :)
     
  10. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.318
    Допаѓања:
    28.177
    Пол:
    Женски
    Еве јас сум 11+5 со бременоста се е во ред фала му на бога,не примам никакви вагиналети ама некако желба за секс немам никако,еве веќе 3 недели сме немале односи,гледам на мм му се сака ама јас ич немам желба :( :(
     
  11. mila25ve

    mila25ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    1.090
    Пол:
    Женски
    до 7 месец имавме секс нормално е откако влегов во 8месец мм како да се пресече и несака никако многу му е страв да не му бидне нешто на бебето, си се задоволуваме на друг начин ама секс не, а пуста желба и кај мене и кај мм е голема ама ете несака ми вели ако треба уште 3месеци ќе чека само да биде се во ред
     
  12. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    јас би советувала на идните трудници да разговата најпарвин со нивните гинеколози за нивната бременост а потоа да се има односи :!: посебно од 7 месец нагоре помалце :)
     
  13. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.594
    Пол:
    Женски
    ние немаме односи поради тоа што првите месеци крварев на два пати.Sе плашам и подобро е вака.Vекје сум 6 месец немаме кој знае уште колку мн а и ке надокнадиме после :)
     
  14. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    И ние немаме односи откако дознавме за бременоста, долго време го чекавме ова бебе, а и се префорсиравме овие 3 години :lol:
    Бидејки бременоста е нормална, можеби и ништо нема да се случи, ама од претпазливост така решивме, па што вика joy уште малку ни остана а и ке надокнадиме после :)
     
  15. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    И јас сум со нормална бременост и некако сега имам желба повеќе од претходно,ама пак не сме опуштени не е тоа тоа,имаме ама многу ретко и секако ќе имаме доста да надокнадиме ;)
     
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Ние имаме секс еднаш-два пати во неделата и немаме гајле. :D
     
  17. newmami

    newmami Активен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    23
    Ајде малку да ја активираме темава :)
    Ние до осми имавме односи и тоа често, убаво ни беше, ама сега во 8ми веќе не ми се секса :)
    Мешко си расте, треба мн пазење и не можам да се опуштам...а омилените пози сега можам само да ги сонувам :) али се снаоѓаме некако надохнадуваме на други начини :)
     
  18. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.594
    Пол:
    Женски
    Мами и јас сум 8 ми ние ич немаме односи од оправдани причини.ама си се тешам дека уште малце ни остана па после ке надокнадуваме колку е можно.некогаш ептен ми е глупо ради ситуацијава ама мора вака да биде
     
  19. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Идни мајки и после пораѓај нема да биде исто некое време. Раната да зарасне, па зависи дали бебето спие или не ( од премореност нема да ви текне на секс- ако бебчо е немирко), ама и тоа ќе помине:) :) :) :)
     
  20. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.594
    Пол:
    Женски
    Тоа го знам векје го искусив пред 5 години.Имав срека првиот пат бебчето преку ден фино си нанкаше и беше мирно па имавме време за нас .Ноките беа др приказна :)
     
    На leona83 му/ѝ се допаѓа ова.