1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    Честитки и лесна бременост :*
     
    На pandelka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    со срека нека ти е и лесна бременост :hai:
     
  3. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    Како пак трудна за 4 месеци?????
    имаше абортус?не сакаш да родиш или нешто не беше во ред???
    жал ми е ако нешто не е ок :worried:
     
  4. nana2112

    nana2112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    408
    Драга Лори не се разочарувајте сега е напредна медицината еве и ние го имае истиот проблем веќе 8 години и кога ни ја сопштија веста знаев само дека ќе се онесвестам али тоа е тоа сега колку има многу случаеви со инвитрото еве многу пати сум кажала и пак ќе кажам дека ние ќе одиме на донатор само таа опција ја имаме и ќе ја искористиме уште малку и ќе ги поднесеме документите.Ајде ви држам среќа да биде се во ред да почнете со инвитрото не е важно на кој начин е важно е да имаме бебенце бидејќи кога ќе го осетиш во стомакот и кога ќе се роди и кога ќе го држите во рацете ќе заборавите на се ви посакувам многу среќа и наскоро да ни сопштиш убави вести ви држам среќа :hug: :hug: :hug: :hug: :wink: :wink:
     
  5. nana2112

    nana2112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    408
    ЧЕСТИТКИ ДО СИТЕ КОИ СЕ ВЕЌЕ БРЕМЕНИ АЈДЕ НЕКА Е НА АРНО ОД ДЕН НА ДЕН СЕ ПОВЕЌЕ ГИ ИМА НА ФОРУМОВ ПА НАСКОРО И НИЕ ДРУГИТЕ КОИ НЕ СМЕ ДА БИДЕМЕ НАСКОРО ДА БИДЕМЕ СИТЕ ЗАЕДНО ДА СЕ РАДУВАМЕ :hug: :hug: :hug:
     
  6. luka25

    luka25 Активен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    cestitki do site neka vi e lesna bremenosta.

    [mod-kirilica:1o8kfsym][/mod-kirilica:1o8kfsym]
     
  7. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Мамички кои веќе сте биле бремени,а и оние кои сега сте дали некогаш ви се појавил исцедок како мрсул(сличен на оној во плодни денови што се јавува)???
     
  8. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски

    Лори многу ми е жал, јас немам зборови кои би можеле да ја намалат твојата тага.ти само држи го оптимистичкиот дух, и не губи вера во Господ.Тој ќе направи чудо за тебе и за сите нас што очекуваме да бидеме мајки.Немој никогаш да го расипаш односот со твојот маж, за ова зашто како ти е тебе тешко на тој му е уште полошо.Тој се чуствува немоќно и му треба твојата подршка.Биди силна за двајцата.И после кога ќе го средиш твојот дух, почни со другите методи.Никогаш не губи надеж, и немој случајно да паднеш во депресија за ова зашто после ќе ти биде уште потешко.Јас идната недела ќе одам да ги направам сите анализи со мм, и ќе видам што ќе ми кажуват мене зашто и јас веќе 9 месеци очекувам и нема ништо.Ама не губам надеж дека во иднина ќе биде, и јас ќе останам бремена. ;)

    Поздрав и немој случајно да се депримираш, денеска многу методи има :inlove:
     
  9. fosil4e1

    fosil4e1 Активен член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    1
    Како пак трудна за 4 месеци?????
    имаше абортус?не сакаш да родиш или нешто не беше во ред???
    жал ми е ако нешто не е ок :worried:[/quote]
    da pred 4 meseci imav problemi so plodot i morav da abortiram i sega nezz kako pak sum trudna a sekogas imav zastiten odnos stvarno ne mi e jasno i mislam deka i ovojpat ke morm da abortiram anormalno deka nesakam :( :( :( :( :( :( i zatoa sakam da prasasm nekoj ako znae da mi kaze dali e mozno pak da imas abortus za tolku kratok period vo slucaj da mora da dojde do toa :( :(
     
  10. stefka30

    stefka30 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    еве и јас да прашам нешто последна мен. ми бесе на 10 април и имам нормален циклус од 28 или 29 денови..требасе да добијам овој месец на 7,8,или 9 мај ама уште ништо,нормално пред да добијам секој месец имам болки во долниот дел од стомакот.болки во јајници односно симптоми за добиванје..а овој месец дури денеска почна симптомите отецени гради,и болки во долен дел на стомак...искрено не се надевам на бременост ама пак си велам мозеби..дали имала некое слично искуство...однапред благодарам
     
    На tanjusskat му/ѝ се допаѓа ова.
  11. efimija.t

    efimija.t Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    50
    da pred 4 meseci imav problemi so plodot i morav da abortiram i sega nezz kako pak sum trudna a sekogas imav zastiten odnos stvarno ne mi e jasno i mislam deka i ovojpat ke morm da abortiram anormalno deka nesakam :( :( :( :( :( :( i zatoa sakam da prasasm nekoj ako znae da mi kaze dali e mozno pak da imas abortus za tolku kratok period vo slucaj da mora da dojde do toa :( :([/quote]

    зошто си мислиш дека и овој пат ќе мора да абортираш?
     
  12. fosil4e1

    fosil4e1 Активен член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    1
    zatoa sto imav drugarka koja pred godina i nesto imase spontan abortus i mi kazuvase kako i se slucilo sto custvuvala tie denovi pred da se sluci toa..taka sega jas imam bukvalno osekam kako celi parcinja da mi pagaat na site strani niz stomakot i bidejki prvata bremenost bese mn losa tak si mislam deka ke bide i sega se na najlosoto mislam :( :( i zatoa prasuvam za abortusot vo slucaj da moram da znam zatoa sto nesakam da ostanam da nemozam da imam deca nikogas vo zivoto :(
     
  13. efimija.t

    efimija.t Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    50
    немој да мислиш на лошо.зошто не отиде овие денови на лекар да те видат?
    ти си толку млада..не се секирај.многу лесно си останала пак бремена и покрај заштитата,значи...радувај се што пак си останала,па што даде Господ,тоа ќе биде со плодот..најдобро да си одиш на лекар,па тие ќе ти кажат ако дојде до тоа(спонтан),дали е ризично за понатаму...
     
  14. nena153

    nena153 Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    зошто си мислиш дека и овој пат ќе мора да абортираш?[/quote]
    Fosil4e nemoj da mislis tolku negativno mora da bides hrabra i mene mi se sluci dve bremenosti po red da imam spontan no ostanav pribrana kolku sto e mozno. Posle prviot spontan otkako ostanav pak so strav bev celo vreme megutoa toa sto e pisano ke pomine se nadevam deka narednata bremenost ke pomine vo najdobar tek iako taa doza na strav ke bide prisutna celo vreme. Sepak so golema hrabrost i pozitivni misli ke prodolzam istoto ti go preporacuvam i tebe. Za se ima resenie i se ke se sredi kakov i problem da se otkrie Pozz i bez nervozi ke bide se vo red :)
     
  15. Lori-30

    Lori-30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.108
    Допаѓања:
    709
    Blagodaram Slimy za utesnava poraka, ja prvpat koga doznav se razocarav, no sega nesto vo mene ne mi dava da se nerviram, imam nekoe pozitivno cuvstvo, i doktorot mnogu me ohrabri, rece deka vakvite slucaevi se mnogu cesti i deka toa e veke prifateno kako normalna pojava vo denesnp vreme, i citav forumi ima zeni sto veke vtoro dete ocekuvaat isto ^po vestacki pat! se opustiv mnogu, samo me nervira sto nema nikade sloboden termin da otidam sto pobrzo kaj specijalist i da mi kaze se kako idat tie raboti, tuku moram da cekam nekolku nedeli! Prepustiv da me nosi pozitivna misla deka idnata godina ke bideme roditeli:)) a vo vrska so maz mi, ova nema da gi smeni moite cuvstva, a gtoa moze i sekomu da se sluci i ikoj ne go saka! no nasata ljubov e iskrena i zaedno sme posilni vo se:) a vie obavezno idete i napravete kompletni analizi,pa pisi koga ke doznaes nesto, ke bide se vo red, veruvaj samo:)) pozdravce :inlove:
     
  16. Lori-30

    Lori-30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.108
    Допаѓања:
    709
    Blagodaram Nana i tebe na porakava, veke pisav ednas kaj slimy, veruvam deka se ke bide vo red, vprocem site imame po nekoja maka no od razlicen kalibar, no se se resava, ete i kaj vas postoi iskra nadez, pa blagodaram na Boga i za toa,se ke bide vo red, pozdrav
     
  17. tanjusskat

    tanjusskat Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    0
    Мене истото ми се случува во моментов, јас претходниот месец добив на 9ти и уште немам добиено менструација,немам никаков симптом ,од време на време ме болат смао јајниците, и бев на лекар да видам што е да не имам циста но ми рекоа дека немам ништо а уште немам добиено,направив тест и тој ми е негативен и нз више што да правам и што да мислам, паника ме фати :)
     
  18. danielka0507

    danielka0507 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Им честитам на сите феминки трудници..И ме исполнивте со позитивна енергија и верба дека и мене ке ми се случи тоа најубавото...Денес ке купам тест за бременост, затоа што две недели веке имам болки исто како пред да добијам...
    Симптомите не ги познавам, но се чувствувам така чудно..Неможам да опишам како...
    Веке 1 година се обидуваме но никако да фати...Бев на гинеколог и се е ок...Најверојатно не се погодило...
    Не сум ни пробала до сега тест за бременост, а денес веднаш ке пробам..Нестрплива сум..
    Уште една честитка до сите идни мамици..
     
  19. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски

    Zdravo lori,

    Jas gi napraviv site analizi i sve vo red e mi vika doktorkata samo treba da ne se stresiram za nisto, za niv 9 meseci ne e mnogu treba da pomina edna godina posle 3 meseci ako ne uspevam da pojdam pak na analizi.Navistina kje poludam koga mi vikat sve vo red e i so jajnicite i so matkata, i ovulacija sve vo red samo ne si go pogodil vremeto.Da se nadevame deka kje uspeam vo idnina.

    Pozdrav :|
     
  20. ilence

    ilence Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    88
    A што да казам јас година обидуванје да останам трудна,останав еден месец и -оп спонтан абортус не мозам да се помирам....... ;( ;( ;( ;(