1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. guldzana

    guldzana Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    579
    Пол:
    Женски
    cestitki agrona lesna bremenost jas malku se trgnav od temata malku po opusteno ama tesko nikako da ko napravam toj hsg imam visoka sedimentacija i nikakako povlecete nogaaa :D ;) :D :D
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  2. stujardesa

    stujardesa Активен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Sakam da ve prasam nesto mnogu sum zagrizena, izgleda sum trudna mi kasni i imam nekoj losacki... A jas neznaev deka sum trudna a piev alkohol dva pati ama poveke, edna vecer na devojacko kaj drugarka ispiv poveke i zestoko, i posle na svadba malku budar 2 caski. dali ova ke steti ima nekoj posledici i slicno , ve molam pisete?? :(
     
  3. dontknow

    dontknow Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    devojki kako daizrachunam koi mi se plodni denovi ne go sfativ toa i kraj :D

    [mod-kirilica:P4l6kvtm][/mod-kirilica:P4l6kvtm]
     
  4. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    изгледа си трудна - или си трудна??.. мила напрај си тест ако ти касне да знаеш дали си или не си???
     
  5. buci1234567

    buci1234567 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    2 dena mi docni imam custvitelni i podueni gradi, bolki vo dolniot del na stomakot, osekam zamor i cesto odam da mokram. molam za sovet dali moze da sum trudna ili vo presanje e drugo nesto dosega mi nema zadocneto sekogas mi doaga na 29 do 30 den.
     
  6. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    направиси тест
     
    На buci1234567 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Доволно е 2 дена што ти доцни за да си направиш тест за бременост. Може да си бремена со овие симптоми, ама ти најдобро си знаеш дали си имала ризичен однос. И ако ти е тестот негативен, ако си имала ризичен однос а не добиеш, за неколку дена повтори го тестот. Со среќа. :)
     
    На buci1234567 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. buci1234567

    buci1234567 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    a dali ima vrska toa vo koe vreme od denot ke go napravam testot. inaku mnogu bi se izraduvala ako e pozitiven vi blagodaram na sovetot
     
  9. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Па на некои тестови за бременост пишува дека се најефикасни насабајле со првата мокрача, меѓутоа јас мислам дека не би требало да влијае многу тоа. А за најсигурно, ти го препорачувам Sure Check, тој ти покажува точни резултати во било кој период од денот. Од срце ти посакувам да си бремена, па ќе те чекам да се пофалиш. Поздрав. :*
     
    На buci1234567 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. buci1234567

    buci1234567 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    nisto deneska dobiv menstruacija :( . se razocarav tokmu so testot vo raka otidov do wc za da go napravam mi dojde menstruacija :( :( :( .
     
  11. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Оф леле, баш ми е жал. :( Ама што е тука е, не губи надеж, бидете упорни со твојот партнер, па ќе си го чуваш тестот за наредниот месец. Ако не бидне, пак не се разочарувај. Млада си, не форсирај ништо, се ќе си дојде непланирано и така е некогаш најубаво, верувај. :)
     
  12. buci1234567

    buci1234567 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    ti blagodaram na sovetot. jas i mojot partner 4 godini se obiduvame da napravime bebe no ete ne ni uspeva :( no sto da pravime toa e toa :( . pozzz.do tebe :*
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Многу е 4 години, мислев прв обид ви е. Најубаво да се проверите и двајцата да видите дали е се во ред. :) Со среќа и поздрав и до тебе. :*
     
  14. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Точни ти се годините на профилот?
    Се обидувате 4 год, а сега имаш 20?
    Од 16 се обидувате? :^)
     
  15. buci1234567

    buci1234567 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    za zal da uste 3 meseci polnime 4 godini a jas bev tocno 17 koga pocnavme da se obiduvame. znaci prvo rodenden posle nedela dena godisnina
    :)
     
  16. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    ^^Како и да е, проблемот е за гинеколог , 4 години е доста долг период , би те советувала во најбрзо време ти и партнерот да посетите лекар, да ги направите потребните анализи.
     
  17. buci1234567

    buci1234567 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    ti blagodaram na sovetot :)
     
  18. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    млади сте, имате време, но сепак проверете се, можеби е некоја банална причина... сепак, годините се пред вас
     
    На buci1234567 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Феминки мои, мене минатиот месец ми дојде на 30.09 и еве недела дена пред добивање сум. Нормално симптоми на пред добивањае си имам, потечени болни гради... но овој месец многу ме боли половината и тоа од сабајле повеќе, ова ми се нема случено до сега и исцедоков е некако портокалов а обично нели си е бел како белка од јајце. Имавме односи во плодни денови но беше со тргање, но неколку пати имавме и едно по друго без да оди по wc. Знам дека се многу мали шансите за бременост и моментално не ја планираме но сепак се плашам. Една другарка пред некој месец остана бремена и ми кажуваше дека никаков симптом немала само што многу ја болела половината пред да не-добие :o Ваше мислење, искуство? :*
     
  20. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Па да ти кажам и не е баш мали да се шансите, поготово што не уринирал после тоа, а плус си била во плодни денови. За портокаловиот исцедок немам искуство, ама за болки во половината ми се има случено пред да добијам, не се секирај, почекај и ако ти доцни обавезно направи си тест за бременост.
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.