1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. Ichbinschmetterling

    Ichbinschmetterling Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2013
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки јас сум нова :) .Само сакам да прашам пред неполни 10дена јас и дечкото мој се триевме еден од друг голи.Се навлажни и тој а и јас,дали има шанси да затруднив?. :( Ве молам за одговор/совет дали да купувам тест и од кој тест да купам?.
     
  2. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    ^^ Навистина имаш 25? И немаш никакво сексуално образовани?
    Или само вака ти се ставени годините на профил?
    Инаку не, нема шанси да си бремена!
     
    На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Да трудна си. Одма трк до аптека и купи неколку тестови. :P
    :tmi: не ми се верува што се ќе прочита човек на форумов :tmi:
    Девојко размисли малце. Може да си трудна ако и само ако имаш односи и ако дечко ти сврши во тебе. (може и од предсемената течност ама во ретки случаеви). Или си сексуално неинформирана, или нема што да правиш и ајде ќе прашуваме глупости по форумот да ни помине време.
     
    На BellaS, ddevojce и duffi им се допаѓа ова.
  4. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Фала женска, во право си :?: Ќе почекам па ќе пишам пак на темава. Позз :*
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    A ако се плашиш вака секој месец зошто не користите заштита?
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  6. DajanaDidi

    DajanaDidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    14
    Vekje 6 meseci jas i mojot verenik se obiduvame da napravime bebence , no seushte bez uspeh .... Neznam dali ushte e rano da se obratam na doktor specijalist ili da pochekam ushte malku . Inaku imame odnosi dovolno (sekoj 2ri den a ponekogash i pochesto) posle odnos sekogash lezam najmalku chas i redovno pijam folna kiselina . Ve molam za pomosh i za nekoj vashi iskustva ... Blagodaram na pomoshta
     
  7. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Izvinete za latinicava od mob. pisuvam. Ne koristime zastita bidejki toj ne saka da slusne za toa.
     
  8. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Ти држам среќа и те чекам да пишеш. Поздрав. :*
     
  9. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    о драга моја па за то бебе и двајцата треба да бидите спремни :|
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
  10. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    Некои прашуваат гинеколог и порано, можеш да си прашаш, секако 6 месеци не е голем период,јас гинеколог прашав ко не можев 3м да останам бремена, значи ништо не губиш, а мислам дека и со тоа што ке разговараш со лекар, ке бидеш многу поопуштена. :)
     
  11. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    A ако се плашиш вака секој месец зошто не користите заштита?[/quote]
    Izvinete za latinicava od mob. pisuvam. Ne koristime zastita bidejki toj ne saka da slusne za toa.[/quote]
    о драга моја па за то бебе и двајцата треба да бидите спремни :|[/quote]
    така е срцка, во право со 100% :wasntme:
     
  12. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,

    Сакам да прашам некоја од вас да ме посоветува што да направам.Последната менструација ми беше во 7 септември.Од тогаш сеуште не сум добил.Знае да ми касни ама не повеќе од 10 дена никогаш досега.
    Во 17 после 7 дена покасно направив тест излезе негативен.Сега не знам што да помислам.Му се јавив на мојот гинеколог надвор од државата е идната недела треба да дојде.
    Имам понекогаш менструални болки и јаки и мислам готово добив кога одам во вц ништо.
    Исто така настината сум имам и температура и цело тело ме боли веќе 3 дена ама не сум употребил антибиотици само парацетамол пиев.можно ли е да покаже негативен тестот после 7 дена покасно а да сум случајно бремена?
    Не знам што да помислам веќе градите ме болат кичмата само што сакам да го пофторам тестот почнува да ме боли стомакот и мислам дека секој момент ќе добијам.Не сакам лажно да се надевам ама што да направам надежта последна умира :( :(

    поздрав до сите вас и честитки за новите бременки ;)
     
  13. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    па ми изгледа како јас кога дознав за бременоста :!: ама не екај секој исто и што се мачиш направи си тест може овој пат е позитиен и ке се израдуваш :geek: ајде ајде направи,па додека дојде гинекологот има време до тогаш ли да чекаш :^)
    ајде купи си тест и направиго,држам среќа :)
     
    На slimy и zalosna им се допаѓа ова.
  14. mdb

    mdb Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    269
    Slimi, јас последен пат добив на 8ми септември. Правев тест и после недела дена доцнење и после две недњли доцнење. И двата беа негативни. Денес бев на гинеколог. На ехо ништо не виде. Утре треба да одам да вадам бета од крв. Само што бев во веце, на тоалтов видов розевко. Најверојаттно добив. Ми рече и да прокравам до вечеробавезно да правам сабајле тест. Рече дека може сум имала касна овулација па сум забременила покасно. За да се види бременост на ехо потребни се минимум 4 недели бременост.
    Со среќа и дај Боже да си бремена :*
    Пиши што и да се случи, ок?
     
    На slimy му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    Здраво феминки да си прашам и јас нешто. Имав незаштитен секс, сврши надвор од мене малку, но се мислам дека пред тоа и во мене има свршено, уште го немам прашано, затоа што по два дена имав исцедок од вагината кој го имаше истиот мирис како спермата, а и после сексот некако цело време чувствував мирис на сперма, симптоми имам многу јадам, ми се спие по цел ден, по малку и ми се гади ама ете сепак не мора да значи дека сум бремена. Ваше мислење...
     
  16. Nita

    Nita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    31
    здраво дечки очекувам мислење од вас последниве месеци имам неррдовна мензис последна менструација ми беше на 09.09 а ми касни веќе 16 дена направив тест пред еднанедела ми при тоа што другата цртичка не се обои но можеше да се примети дека постои денеска бев нс гине ми рече има нешто утре треба да вадам бета но и ми рече ти остануваш трудна но не може ембрионот да се вгнезди кај што треба и паѓа што јас добивам има некоја од вас вакво искуство и дали јас можам да сторам нешто фалаа
     
  17. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски
    Се надевам дека ќе излезе позитиво крвниот резултат кај тебе.
    Јас вчера немав време да свратам до аптека сеуште не сум направил тест, не знам ни јас веќе што да направам ќе почекам во понеделник доаѓа мојот гинеколог ако не добијам дотогаш ќе одам да гледам што ќе ми каже.
    Мене повеќе ме збуни оваа што имам менструални болки веќе една недела а сеуште не сум добил и мислам секој момент ќе добијам.Не знам дали се нормални ако случајно постоји бременост овие менструални болки.

    поздрав и многу ви благодарам за советите и подршаката феминки ;)
     
  18. Nita

    Nita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    31

    дечки денеска бев да вадам бета што ми излезе негативна и докторката ми кажа да пијам примолут или пак да чекам една недела ..но и ми кажа дека сум останала трудна но не се вгнездил ембрионот кај што треба затоа не се покачил хцг ...ова веќе два пати ми се случува не знам што да правам а се друго ми е во ред не знам и да ги пијам апчињата да немам некој несакан ефект ако некој имал вакво искуствоо
     
  19. mdb

    mdb Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    269
    Јас вадев вчера бета, излезе негативна 2,9
    Добив истото сабајле. Ништо не ми рече гинелогот. Најверојатно ми доцнело од патувањето на кое бевме со маж ми на Закинтос. Демек многу било далеку, магнетни полиња, ова она...
    И сега?
    Што да мислам?
    Штом ми помине менструацијата идам одма на микро брисеви ипоново Пап. Ке види :yawn: ме ... :/
     
  20. Makedonka84

    Makedonka84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    49
    Девојки потребна ми е мала помош...
    После колку дена можам да направам тест за бременост од денот на зачнување...
    Пошто големи се шансите да сум бремена.... :) имам некои чудни нагони на гадење, повраќање, и подуеност во делот на матката.... дали е можно тоа да биде и во првата недела од бременоста...?!?!?!