1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    ти касни од што многу мислиш
     
  2. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Може ама многу ретко, само во случај ако е порано зачнато. Обично кога има бременост на денот за недобивање ако се направи тест се појавува многу бледа втора цртичка, ама може да покаже и негативен, се зависи како што ти реков од тоа кога е зачнато.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. bat4ever

    bat4ever Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Девојкии совет од мене за сите Тестовите за бременост се без врска бев 9 недели трудна а 2 теста ми беа негативни..Страсно повракав по цел ден а си мислев имам бактерија на желудникот.. Правец гениколог.. Забременуванје од незаститен однос е 70% можна. Јас до последен момент бев уверена дека не е можно ама е можно така да одете на гениколог што е можно побрзо..
     
  4. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.318
    Допаѓања:
    28.177
    Пол:
    Женски
    Јас со мојот дечко кој сега ми е маж имав скоро 6 години незаштитени односи.т.е.спречен однос па не останав бремена,останав бремена откако се обидувавме за бебенце после неколку месеци.А за тестовите јас го направив еден ден откако ми каснеше и ми покажа точни тезултати.
    Не велам дека дека од незаштитен однос не се останува бремена,ама во такви односи не се впуштајте ако немате целосна меѓусебна доверба.
     
  5. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Феминки јас имам 2 цртки, на 2 теста до сега :) . Требаше на 08.04 да ми дојде и не дојде за среќа :$ На гинеколог ми кажаа дека е точкичка да дојдам после 2 недели. Нормално е тоа?
    :*
     
    На green.eyes, Lovely93, SimonaTino и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Секако дека е нормално, повекето од нас го имаат тоа искуство, најпрво се констатира рана бременост а после 2 недели на повторен преглед се гледа срцевата акција.
    Беллас честитки од мене, имај си убава и лесна бременост и уживај во периодот кој ти следи :inlove: :*
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
  7. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Фала мила, превозбудена и пресреќна сум :$
     
    На Rusi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Maj4e1

    Maj4e1 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    Kolku se sigurni rezultatite dokolku se napravi test 3-4 dena pred manstruacija, dokolku oploduvanjeto se slucilo vo plodnite denovi?
     
  9. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193

    Има голема веројатност да покаже негативен, а да си бремена. Причекај до датата за добивање или еден ден да ти касни....Никогаш не можеш да бидеш сигурно кога точно е оплодена ј.клетката
     
  10. ecuss17

    ecuss17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    5
    Здраво. Би сакала ваше мислење.... Пред 17 дена вереникот сврши во мене....Ама овие денови страшно ме болат градите, имам киселини а и се почести грчеви во јајниците... Треба да ми дојди на 22 април.. Дали да почекам и да направам тест или може и сега... Дали е можно да сум забременила...? :)
     
  11. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Секако дека е можно да си бременка штом свршил во тебе :)
    А за да не се мачиш со тестови,најубаво е да си направиш на датумот за добивање....со среќа
    Балас честитки!!!Со лесно да си ја износиш бременоста
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
  12. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Фала пуно, да се враќа се што си сакате :* :)
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  13. buci1234567

    buci1234567 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    :* здраво девојки да ве прашам нешто мене овој месец ми доцнеше 17 дена потоа добив малку менструација ама само малку 3 дена само по една точка два дена на два три саати по една и толку. имам многу киселини и мачнини во желудникот дали има шанси да сум бремена инаку тест правев само на 2 ден од задоцнувањето и беше негативен. поз до сите
     
  14. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Буци мила, многу си чекала, секако дека има шанси да си бремена, изостанок на менструација(несметајки ги тие капки)+симптоми на рана бременост, по мене да си закажеш веднаш на гинеколог нема да погрешиш. Поздрав
     
  15. buci1234567

    buci1234567 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    мила јас имам закажана уште кога ми доцнеше пред да ги добијам тие точки ама овде многу касно закажуваат цел месец чекам а да направам тест дали ќе ми покаже поз и фала на одговорот :*
     
  16. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Мора да покаже, иако по извесно време концентрацијата на хормонот се намалува и може да даде лажно негативен тест. Но во секој случај направи за да не се мислиш до терминот на гинеколог. Претпоставувам дека ке покаже позитивно тестот, па барем ке си ги решиш дилемите
     
  17. buci1234567

    buci1234567 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    ти благодарам мила :inlove: :*
     
  18. dijana11

    dijana11 Нов член

    Се зачлени на:
    12 април 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    zdr femina jas sum nova na sajtov i milo mi e sto postoi vakov sajt kaj sto si ramenuvame mislenje prvo golem pozz do ste devojki.Sakam da vi go kazam mojot problem vaka nekolku meseci deko m svrsuva vo mene no nikako da ostanam sekoj mesec se nadevam deka ke ima nesto i se e zaludno dali znaete da mi dadete nekoj sovet bev na ginekolok on vika deka edna godina e normalno ako poslem 1 godina ne ostanam zanci ima problem pa me interesira vase mislenje odnapred blagodaram pozz
     
  19. srekice

    srekice Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    4.103
    Допаѓања:
    10.414
    Пол:
    Женски
    Добредојде на форумов. Како сто ти кажа и матичниот ако се во прашање неколку месеци не е страшно не се прават бебиња толку лесно како што можеш и сама да прочиташ од нашите постови.А ако и после една година активно обидување не забремениш тогаш ќе испитуваш.Освен ако сакаш порано да си испиташ лично ради себе тогаш матичниот може да те упати.позз
     
  20. vampire.p

    vampire.p Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    11
    Здраво на сите.. Значи вака: имам редовен менструален циклус од 28 дена. на 12 март ја имав последната менс. имавме секс со дечко ми за време на менс. потоа имав еден стресен период од 2 недели поради испити бидејќи сум студентка, потоа имавме заштитен сексуален однос. Ми доцни цели 7 дена, имам страшни киселини и замор, утре ќе правам тест, но сепак мислам дека нема место за паника, но поради доцнењето пак нешто ме копка. Според вас има ли вакви случаи на бременост. Фала однапред утре ќе кажам каков бил тестот. :)