1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. Katherie

    Katherie Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    5
    Нее :worried:
     
  2. Bon-bon

    Bon-bon Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    23
    Шансите да си бремена не се нула ама мислам дека се мали поготово зошто не свршил во тебе, Треба ептен да си го погодила плодниот ден и барем некако да си дошла во допир со спермата. Зошто не се тестираш? Во зегин имаш за 150 ден. супер точен тест
     
  3. Katherie

    Katherie Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    5
    Да,во право си :worried:
    Вчера беше доцна,денес ќе отидам,сепак фала ви :)
     
  4. Miss-Sinner

    Miss-Sinner Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    14
    Devojki, mi dojde menstruacijata porano i ne krvarev obilno i toa samo tri dena.. Mislev mi zavrsi i koga deneska imam nekoj iscedok kako bleda krv ... Me stava vo misla dali e mozno da sum bremena zosto deckoto svrsi vo mene dve nedeli pred da dobijam.. Sto ke me posovetuvate, vase mislenje?
     
  5. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Па две недели пред менструација е овулацијата, така да можно е да си бремена. Направи си тест.
     
  6. Miss-Sinner

    Miss-Sinner Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    14
    A ova sto mi dojde vaka..
     
  7. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Па не знам, направи си тест и ќе си на чисто, може од тоа да ти се случило вака, а ако не си бремена обично хормонско пореметување. Во секој случај треба да си направиш еден тест за да си знаеш, бидејќи си имала ризичен однос и тоа во плодни денови.
     
  8. enci

    enci Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    41
    сакам да прашам дали е можно после 10 дена од односот може да почнат да се чувствуваат симптоми како на пример болка во кичмата, болка во долниот дел од стомакот и чести вртоглавици.Се трудиме некое време со дечкото да имаме бебенце меѓутоа незнам дали ова ми е повеќе психата од што сакам или навистина може толку брзо да се почувсвуваат овие симптоми. :wasntme:
     
  9. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не е можно, најверојатно психата ти е. Не се оптеретувај, ќе биде. :)
     
  10. Pipi89

    Pipi89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Здраво девојки, јас сум нова на форумот и сакам да ве прашам дали при обидот за забременување менструалниот циклус се подместува, бидејки јас имав нормален менструален циклус (30ден) и откако почнавме со парнерот да се обидуваме за бебенце веке 2-3 месеци ми доаѓа на 26-от ден и менструацијата ми е доста болна... :(
     
  11. enci

    enci Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    41
    Здраво :) за '' проблемот '' нема врска едно со друго , нормално е од 25 дена до 28-30 дена да дојде менструацијата.и јас имав редовна ми идеше точно на 28 дена а сега знае да дојде и на 25,26 зависи а исто имам болни менструации и кога бев на гинеколог докторката си ми кажа дека тоа си е нормално ,може да трпи промени секој организам , немора да значи ако секогаш ти идело на 28 дена , дека некогаш неможе да киксне. нема никаква врска едно со друго.и дај боже наредна менструациа да не ти дојде,како што сфатив сакате и вие бебуш :) .па среќно и дај боже што побрзо 2 цртички па информирај не :call: хеххе
     
  12. Pipi89

    Pipi89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Благодарам, исто и кај вас :)
     
  13. Ruzica00

    Ruzica00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    172
    Пипи89 ти секако и сега имаш нормален менструален циклус :) Ама и јас се прашував истото. Од како имам добиено па до сега циклусот ми беше точно на 28 ден. Е првиот месец кога почнавме со обидите за бебе, ми дојде за две недели, па после тоа ми доцнеше неколку дена...абе се испоремети целиот. Сега повторно се стабилизира, ми доаѓа на 26 дена. Докторот прокоментира нешто демек организмот се привикнува за бебе, ама не ми држи вода тоа многу :?:
     
  14. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Девојки, јас баш по читање на искуства на форумов имам заклучено дека може да има врска. Многу девојки сум прочитала да пишат дека се обидуваат за бебе, но им доцни иако не останале бремени. И слични некои промени во менструацијата. Може да има нешто тука. Ружица, нема зашто да не му веруваш на својот гинеколог, тој сепак е стручен во таа област, а и точно е дека спермата прави промени во организмот, т.е. таа му помага на организмот да се привикне на неа и истото тоа придонесува да сфати организмот дека може да настане оплодување. Ова со сфаќање на организмот може ми звучеше многу нестручно :D ама дури нели имаше еднаш на интернет на некој сајт дека се препорачува голтање на спермата при орален за навикнување на организмот. Јас и не верувам во повеќето митови на интернет, но сега ми се поврзаа малце работиве. :)
     
  15. milamila988

    milamila988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2014
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Женски
    женски сакам едно мислење од вас , иако добив мен. траеше три дена обично имам околу пет дена не беше обилна и повеќе имав темно кафено е веќе неколку дена имам вртоглавици и гадење, како топка да имам на желудникот, денес се посегнав по тест да купам ама ми естрав од негативен , може ли да се работи за бременост или пак може од жешкото да ми е вак :?:
     
  16. Miss-Sinner

    Miss-Sinner Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    14
    Napraviv obicen test od 40 den i izleze negativen.. No bolkive vo stomakot ne mi prestanuvaat.. :?:
     
  17. Katherie

    Katherie Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    5
    Направив тест пред некој ден не бев во можност да пишам,не сум бремена.
    Ама сеуште ми доцни :worried:
     
  18. lalala25

    lalala25 Нов член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    devojki pak jas ... vaka so deckomi imavme odnosi na 05.07 i 14.07 i bese so zastita a i ne svrsi vo mene nema logika da sum bremena :^) .. ama trebase da mi dojde mens vcera no nema nisto sto mislite od sto moze da e vaka? :(
     
  19. Ruzica00

    Ruzica00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    172
    Од што?!?Ке ти дојде денес, утре..Јас сериозно не разбирам зошто си стварате паника воопшто??? Не ти доцни дури ни еден цел ден, непостои шанса за бременост, незнам што е поента со прашањево :^)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. greta33

    greta33 Нов член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    jas sum nova na forumov i sakam da prasam dali e mozno da sum bremena ako i posle zavrsuvanje na menstruacija me bolat gradite i malce mi se gadi :)