1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. Lori-30

    Lori-30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.108
    Допаѓања:
    709
    Направи си тест и ке се осигурас, ке знаес на сто си! многу девојки велат дека немозес да имас циклус и да си бремена, ама и јас така мислев и од таквото мислење имав спонтан еднас, така да од сега тврдам дека иако си бремена МОЗНО е да имас регуларен циклус! направи тест и ќе знаес на сто си
     
  2. lady..96

    lady..96 Нов член

    Се зачлени на:
    23 јули 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Vaka, nova sum na forumot i ne bi se registrirala dokolku nemav prasanje do site vas.
    So decko mi pred edna nedela imavme seksualni odnosi, no toj svrsi mnogu brzo i kratko po svrsuvanjeto nie prodolzuvavme, toa se sluci tri pati po red. Sakam da gi prasam onie koi se pominale niz ova, pred 3-4 dena osetiv grcevi vo stomakot isto kako koa mi doaga menstrualniot ciklus, no imam samo kratki krvarenja so mnogu neprijaten miris i povremeni silni bolki kako i povremena vrtoglavica. Dali ima sansi da sum bremena..? :doh:
     
  3. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.828
    Пол:
    Женски
    Неможе за една недела никакви симптоми да добиеш,дури и тест да направиш една недела после ризичниот однос е прерано за било што.А сврши во тебе или не?ако свршил секогаш постојат шанси за бременост.За симтомите што ги имаш ке мораш на гинеколог може да е инфекција,бактерија било што
     
  4. milamila988

    milamila988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2014
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Женски
    Мислам дека е рано за симптоми за бременост, но ако се сомневаш ако веќе ти касни направи си еден тест, или посети гин. за да видеш на што си ,мислиш на крварење како менструација или рано ти е за добивање, но сепак треба да знаес дека во што се впушташ и доколку сакаш да одбегнеш бременост да користиш заштита
     
  5. lady..96

    lady..96 Нов член

    Се зачлени на:
    23 јули 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ne svrsi vo mene, ama vednas po svrsuvanjeto prodolzuvavme
     
  6. lady..96

    lady..96 Нов член

    Се зачлени на:
    23 јули 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Rano e za da mi dojde
     
  7. milamila988

    milamila988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2014
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Женски
    Еве вака утрово јас направив тест после пет мин негативен пак го пикнав во кутијата и после пола саат го отворив гледам бледа линијја како влакно , сепак мислам дека се работи за евапорациска линија, дека нема брменост ништо не му ни кажав на мм сепак ќе си чекам за следнито циклус несакам да се залажувам пред време
     
  8. milamila988

    milamila988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2014
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Женски
    Мислам дека треба да се измие после односот за да не остане нешто од спермата, а за крварењата најубаво посети си гинеколог незнам од што би можело да биде
     
  9. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Не мора да значи дека си бремена, ама вие сте ризикувале многу, бидејќи ако е така како што го опишуваш, продолжувањето на односи веднаш после свршувањето (значи без миење, уринирање и слично), значи дека тој слободно ги внесува остатоците на свежа сперма во тебе. Може звучи претерано сликовито, ама тоа е реалната слика ако било како што пишуваш. Затоа што не една капка, ЕДЕН сперматозоид е доволен за оплодување. Се надевам дека нема да има сега беља, ама друг пат немојте вака. И не знам што машини ги наоѓате тоа дечковците да маваат без грам пауза по 2-3-4 партии. :D
     
  10. fidanka25

    fidanka25 Нов член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    devojki... dali e mozno posle sekusalna aktivnost da se poremeti i normalata na mens bidejki sekogas mi traese po 8 dena a sega samo 3 :?:
     
  11. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Ако ова ти е прва менструација после сексуалната активност, да.
     
  12. fidanka25

    fidanka25 Нов член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    epa da prva mi e zatoa i ispaniciv :worried:
     
  13. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Па нормално е, не паничи.
     
  14. 123baby

    123baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2014
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki, mi treba mislenje od vas. So mm imavme odnosi vo najplodnite denovi i baska se osetiv deka imam ovulacija so mali tapi bolki,pokacena temperatura itn., i sega treba da dobijam vo sabota. Imam simptomi gradite me bolat veke cela nedela strasno mnogu, tapi bolki vo jajnicite, kicmata, zacesteno mokrenje i denes osekam nekoe cudno peckanje okolu papokot. Vcera pravev test bese negativen. Sure check bese testot,ama ne go pravev od sabajle. Mislete deka mozno e da lazno negativen, posto mislam i deka ne bese bas rano za test? Uf se nadevam deka nema da dobijam. Tnx
     
  15. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Добар е тој тест ама можно е да е лажно негативен, направи во сабота од сабајле, тогаш веќе треба да биде со две црти ( дај Боже). :)
     
  16. n.a.t.y

    n.a.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    9
    123baby prilicno ista situacija sme :D mi docni vise polni 4 dena i vcera pravev sure check ama odsabajle i mi pokaza 2 crtki .. bev na ginekolog ama mi prezakazaa bidejki trebalo da se poceka 21 den od odnosite. A ako moze poiskusnite da mi kazat dali bolkite vo jajnicite imaat nekoe znacenje bidejki me plasi
     
  17. 123baby

    123baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2014
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    Naty prvo cestitki, so lesno da si ja pomines bremenosta.
    Kolku sto razbrav i ti praese test nekolku dena pred terminot za dobivanje i bese negativen?
    inaku jas ne sum dobila, a cesto dobivam den prethodno, simtpomite mi se isti,samo gradite me me bolat beke tolku neodnoslivo i imam nekoe cudno belo pranje, a voobicaeno mnogu retko imam belo pranje
     
  18. Pipi89

    Pipi89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Здраво девојки :) повторно имам потреба од вашата помош :) . Е вака сега, требаше денеска да добијам но уште ја нема, на моменти ме фаќаат болки како за добивање и по некоја минута поминуваат. Вчера,значи ден пред да добијам правев тест и ми излезе негативен, а пред 2 дена правев тест за крвна слика од други здравствени причини и докторот ми рече дека еритроцитите ми биле благо покачени, да не сум имала некоја вагинална инфекција ме праша. Можно е да има нешто ??? :D Поздрав :)
     
  19. n.a.t.y

    n.a.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    9
    ne ne, mi kasnese 3 dena i napraviv test i pokaza pozitiven :D a za belo pranje imam i jas taka nenadejno ke si prokapne po malku a i bolki vo gradi imam. Bese ti kaj ginekolog ako ne e tajna i sto ti kazale posto skoro isti simptomi imame :D
     
  20. eleni27

    eleni27 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Девојки, вчера требаше да не добијам ;) И не добив :rofl:
    Ама и денес не добив :P
    Е сега што ми се случува, пред некој ден какви грчеви имав во долниот дел од стомакот, уф уф, се извадив од памет, како за во вц, ама не ми се оди во вц, како за добиено, ама не добивав, еве ни денес ни вчера.Утредента немав грчеви, ама пак се вратија. Краткотрајни, ама јаки се. И пред два-три дена ми се гадеше леле мајко, една чаша вода испив и си ја повратив ( а ја у принцип не повраќам, од страв, не ни можам).
    А се плашам многу да направам тест. Нема да поднесам разочарување повторно :x

    Вие што мислите, има шанси за бременост или рано е, или пак ќе добијам???