1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Преку крв, рано е за ехо, може да не се види. Т.е. сигурно нема да се види уште сега. А тоа што линијата е побледа нема врска, битно ја има. Нормално е да е бледа за рана бременост. Честитки! :)
     
    На devojkaa86 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Torte23

    Torte23 Нов член

    Се зачлени на:
    14 август 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Здраво феминки..Веке недела дена ми касни,се случило и предходно да ми касни но тогаш имав симптоми за менструација а сега ништо..Последната менструација ми беше на 7јули.Нa 19 имавме незаштитен однос но кратко и не сврши во мене..и по неколку дена истото се повтори..На 4 август ми протече многу малку розево бледа крв,една капка и пред тоа ме болеше стомак како за добивање..денеска забележав дека брадавиците на допир многу ме болат..што мислите вие ?
     
  3. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Ако сте сигурни дека не свршил во тебе, тогаш шансите се многу мали да не речам никакви.
     
  4. T-e-s-a-kam

    T-e-s-a-kam Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    со дечко ми имаме незаштитен однос цело време но ниеднаш не свршил во мене . Прв пат ми беше овој месец и ми касни веќе 5 дена градите ме болат и стомакот во долниот дел само после однос некое време немам гадење или покачена температура. Па можно ли е да дум бремена?
     
  5. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Можно е, ако не ти касни нормално.
    Земи си тест во аптека.
     
  6. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    A што ти е прв пат овој месец? да сврши во тебе?
     
  7. T-e-s-a-kam

    T-e-s-a-kam Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    не, да имам односи во животот
     
  8. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Ако си сигурна дека нема свршено во тебе, тогаш не бери гајле! од стрес, паника, па и ако си била на одмор, хормонска промена, се си влијае..
    И мој совет, место секој месец да се туфкаш и мислиш, имај односи со заштита! Не само што нема да имаш проблем со забременување, повеќе ќе си опуштена и не заборавај дека има сексуално преносливи болести!!!
    Немој да мислиш дека многу го знаеш партнерот и сигурно ти е. Ништо не ти е сигурно!
     
  9. simona25

    simona25 Нов член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    девојки во јули ми беше првиот однос досега, после тоа менс ми доцнеше 2-3 дена и овој пат повторно доцни а пред тоа ми доаѓаше точно можно ли е после станување сексуално активен да ти се поремети нормалата на доаѓање на менс? :?:
     
  10. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    не би требало - мене ништо ми се немаше сменето иако се е индивидуално. ама пак, сигурно се стресуваш и си правиш стрес на телото а тоа на се реагира.
    Ајде само лабаво и уживај и не заборавај да користиш заштита!
     
  11. simona25

    simona25 Нов член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    па и деновиве нешто сум под стрес...а заштита користеме секогаш
     
  12. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Мене и ден денес кога сум под стрес имам промени во циклусот. Стресот е болест за организмот. Опушти се и уживај. Колку повеќе читаш, паничиш и полошо си правиш :)
     
  13. simona25

    simona25 Нов член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Мене и ден денес кога сум под стрес имам промени во циклусот. Стресот е болест за организмот. Опушти се и уживај. Колку повеќе читаш, паничиш и полошо си правиш :)[/quote]
    па и малку сама се стресувам, односот секогаш ни е заштитен но неколку дена имам мачнини и сега тоа што доцни и сама си правам фантазии ... сепак ќе те послушам уживам ќе се опуштам нема да мислам на тоа :)
     
  14. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    Devojki neznam sto se slucuva so mojot organizam.Posledna menstruacija mi bese na 19 Juli,a ovulacijata mi bese na 5 Avgust.Trebase da mi dojde na 21 Avgust,no vcera vecer na gakite imav kafeav iscedok i so ist takov intenzitet prodolzi i deneska.Obicno menstruacijata mi e so strasni grcevi i bolki vo stomakot,no ovoj pat nemam nikakvi bolki a i gradite mi se osetlivi.Sto vikate vie,da napravam test ili da pocekam do 21?
     
  15. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.551
    Допаѓања:
    72.391
    Пол:
    Женски
    Da ne kupuvas dzabe testovi, pocekaj da ti kasni barem 3,4 dena. Moze i da dobies dur otides do apteka :D Znam po mene kolku testovi dzabe sum kupuvalaaa eheee... Mi se slucuvalo da kupam test, da go napraam i po saat, dva da dobijam :D
     
  16. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.551
    Допаѓања:
    72.391
    Пол:
    Женски
    isto taka i mene mi se slucuvalo dva,tri dena kafeavo da imam i da sumljam deka sum bremena, a posle doa mi prodolzuvala normalna menstruacija, no kaj sekoj e razlicno, isto taka i mi kasnelo i simptomi za dobivanje sum nemala a posle sepak kje dobiev :/ Ovoj mesec cekav duri 7 ,8 dena kasnenje i koa napraiv test izglegoa dve crtki :) Najubavo da ti kasni pa pravi test, vaka dzabe si pod stres...
     
  17. jagodicabobica

    jagodicabobica Нов член

    Се зачлени на:
    23 август 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Девојки на 4 месецов со дечко ми имавме односи без кондом, ми беше 2 ден од циклусот. Дечко ми не сврши во мене. Последниве неколку дена чувстувам гадење, можно ли е да сум бремена? ве молам за одговор
     
  18. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Чувствуваш гадење од што се потресуваш. Рано ти е за симптоми и сигурно не си бремена, ама ако си од оние ретките што забремениле за време на менструација, можно е.
    Не бе сигурно не си.
     
    На SpangeBob и kukla21 им се допаѓа ова.
  19. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.551
    Допаѓања:
    72.391
    Пол:
    Женски
    Jas so decko mi 4,5 meseci si imavme odnosi bez zastota i svrsuvase vo mene, no gledavme da gi skokame plodnite denovi i ne ostanav bremena. Koga odlucivme da ne se pazime ic odma istiot mesec ostanav bremena. Ne se pravat taka lesno deca, osven sekako ako ne si edna vo milion :D Nezz zaso tuka prasuvate vakvi prasanja... ako ti kasni sledna menstruacija test i gotovo. :)
     
  20. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.551
    Допаѓања:
    72.391
    Пол:
    Женски
    Baska ova gadenje vo bremenost e bas GADENJE :D da ne mozes da stanes od sabajle ako ne stavis nesto vo stomakot... barem mene mi e razlicno. Mi se gadelo od grip, nastinka, potresuvanje :D Baska treba da si barem tri, cetiri nedeli bremena i da ti se gadi :/