ТЕМА: Табела за одредување пол на детето

Мислење 30 Авг 2010, 18:52

Dali veruvate vo vakvi tabeli? Mene spored tabelava mi ispaga deka treba da imam masko a spored vtorata tabela - zensko :D ne veruvam bas vo vakvi tabeli bidejki koj znae kako moze da se spojat X i Y :D isto taka sum slusnala deka nekoi pravat finti so igla , konec , burma i neznam uste sto ,no kako i da e ne veruvam vo nisto od ova :) ne mi e ni tolku biten polot samo da e zivo i zdravo bebeto :)

http://img216.imageshack.us/f/tabelaik8rq4.jpg/
http://php.ringeraja.mk/index.php?page=CGCalendar
Аватар на корисникот
koritsaki

Црвено цветче
 
47343713
Мислења: 6825
Зачленет: 01 Мар 2010, 01:25
Слика
Слика

Мислење 31 Авг 2010, 00:29

koritsaki напиша:Dali veruvate vo vakvi tabeli? Mene spored tabelava mi ispaga deka treba da imam masko a spored vtorata tabela - zensko :D ne veruvam bas vo vakvi tabeli bidejki koj znae kako moze da se spojat X i Y :D isto taka sum slusnala deka nekoi pravat finti so igla , konec , burma i neznam uste sto ,no kako i da e ne veruvam vo nisto od ova :) ne mi e ni tolku biten polot samo da e zivo i zdravo bebeto :)

http://img216.imageshack.us/f/tabelaik8rq4.jpg/
http://php.ringeraja.mk/index.php?page=CGCalendar

Според првиот календар се пресметува демек во кој месец какво дете (во јануари машко, во февруари женско... многу глупаво)
А вториот календар не е точен, бидејќи на мајка ми за мене и излегува дека би требало да има машко дете, а за брат ми женско. Ноу сенс. :D
Аватар на корисникот
Victorya

Жолто цветче
 
428748
Мислења: 1398
Зачленет: 05 Јан 2010, 02:20
Не барај совршенство за да сакаш, бидејќи ќе умриш без љубов. Најди нешто несовршено, љуби го и направи го совршено!

Слика

Скриен текст: покажи
Слика

Мислење 31 Авг 2010, 09:21

Јас сега проверив за мене и точно излезе како според календарот. ;)
Аватар на корисникот
nesa

Зелено цветче
 
10771189
Мислења: 757
Зачленет: 23 Јул 2010, 13:08
Локација: Skopje
Слика

Мислење 31 Авг 2010, 15:53

koritsaki напиша:Dali veruvate vo vakvi tabeli? Mene spored tabelava mi ispaga deka treba da imam masko a spored vtorata tabela - zensko :D ne veruvam bas vo vakvi tabeli bidejki koj znae kako moze da se spojat X i Y :D isto taka sum slusnala deka nekoi pravat finti so igla , konec , burma i neznam uste sto ,no kako i da e ne veruvam vo nisto od ova :) ne mi e ni tolku biten polot samo da e zivo i zdravo bebeto :)

http://img216.imageshack.us/f/tabelaik8rq4.jpg/
http://php.ringeraja.mk/index.php?page=CGCalendar

isto i na mene mi pokaza prviot zensko vtoriot masko :lol:
Аватар на корисникот
ciribiribela

Жолто цветче
 
569332
Мислења: 1264
Зачленет: 12 Авг 2010, 16:11
Слика
Животот е борба, ако не се бориш ќе изгубиш!!!
Слика
Кога господ затвора една врата, друга отвара!

Мислење 31 Авг 2010, 21:30

Пресметав баш на тоа второто (за мајка ми и мене и брат ми, се разбира) и испадна обратно него што треба да биде.
Без врска.
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1074617704
Мислења: 13864
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Мислење 01 Сеп 2010, 00:15

Според првото точно и за мене и за сестра ми,а според второто и двете сме машки :D
Аватар на корисникот
macaaaaa

Сино цветче
 
23667
Мислења: 340
Зачленет: 06 Авг 2010, 23:23
Локација: Venezia
Ci sono persone che non vorremmo mai incontrare per la semplice paura di sentire la loro mancanza....

Мислење 03 Сеп 2010, 01:02

koritsaki напиша:Dali veruvate vo vakvi tabeli? Mene spored tabelava mi ispaga deka treba da imam masko a spored vtorata tabela - zensko :D ne veruvam bas vo vakvi tabeli bidejki koj znae kako moze da se spojat X i Y :D isto taka sum slusnala deka nekoi pravat finti so igla , konec , burma i neznam uste sto ,no kako i da e ne veruvam vo nisto od ova :) ne mi e ni tolku biten polot samo da e zivo i zdravo bebeto :)

http://img216.imageshack.us/f/tabelaik8rq4.jpg/
http://php.ringeraja.mk/index.php?page=CGCalendar

:) i jas poglednav aj vikam da vidam so vika ova cudo i spored prvoto mi pokaza masko a vtoroto mi pokaza zensko...rano e da se vidi ama se kladev so doktorot jas vikam ke bide masko a on osekjal deka ke bide zensko :) ke vidime u april :D
l-a

Фем почетничка
 
10
Мислења: 12
Зачленет: 15 Мар 2010, 03:21

Мислење 07 Сеп 2010, 13:43

sprema tabelata mi ispaga masko a ginekologot mi rece deka e devojce pa ke vidime kakvo i da e neka e zivo i zdravo
coci-02

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 05 Сеп 2010, 15:27

Мислење 20 Фев 2012, 10:20

mene mi izleguva deka ke bide masko, a devojce e
Аватар на корисникот
flowergarden

Жолто цветче
 
32520
Мислења: 1236
Зачленет: 27 Фев 2011, 17:41
Слика

Мислење 11 Апр 2012, 21:21

flowergarden напиша:mene mi izleguva deka ke bide masko, a devojce e

Уште колку има до породување :)
Аватар на корисникот
SarahTayMomsen

Зелено цветче
 
637411
Мислења: 962
Зачленет: 15 Јул 2011, 16:40
Локација: Middle of Nowhere
Слика

Врати се на Бременост

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 4 гости