ТЕМА: Тест за бременост

Мислење 16 Фев 2010, 15:39

ladys malku help.menzisot mi docni mesec i nesto, imav pred toa nekolku dena samo kafeavi kapki i tolku,napraviv 2 testa za bremenost i na dvata ednata linija e temno rozova a drugata e bledo rozova i sea nisto ne mi e jasno :? a za simptomi...malku cuvstvitelni mi se gradite na dopir, nemam ni gadenje ni vrtoglavici...kazete so se slucuva pozz
Аватар на корисникот
pretty

Фем почетничка
 
50
Мислења: 13
Зачленет: 16 Фев 2010, 15:18

Мислење 16 Фев 2010, 15:41

А да си отидеш на гинеколог и да ти направат таму тест? ;)
Аватар на корисникот
LaFille

Жолто цветче
 
460
Мислења: 1358
Зачленет: 28 Ное 2009, 18:13
I don't have a problem with caffeine, I have a problem without caffeine!

Мислење 16 Фев 2010, 15:48

Jas bev vo ista situacija(vtorata linija bledo rozeva) i rezultatot mi bese pozitiven.no najdobro e da odis na ginelolog da proveris tamo ke ti kazat 100 % sigurno.
Аватар на корисникот
Mikako

Сино цветче
 
93355
Мислења: 160
Зачленет: 09 Дек 2009, 15:21

Мислење 16 Фев 2010, 16:08

БЕЗРАЗЛИКА ДАЛИ Е БЛЕДО ИЛИ ТЕМНО РОЗЕВА ЛИНИЈАТА СИ ЈА ИМА ЗНАЧИ ТЕСТОТ Е ПОЗИТИВЕН. :D и ЗНАЈ ДЕКА НЕМОЖЕ ДА БИДЕ ЛАЖНО ПОЗИТИВЕН ЗАШТО РЕАГИРА НА ПРИСУСТВОТО НА ХОРМОНОТ ХЦГ КОЈ СЕ ЛАЧИ ВЕДНАШ ПО ЗАЧНУВАЊЕТО. ПАК ПОЈДИ СИ НА ГИНЕКОЛОГ ЗА ДА ТИ ПОТВРДИ. ПОЗЗ
Аватар на корисникот
peperutkaa

Зелено цветче
 
339333
Мислења: 827
Зачленет: 25 Ное 2009, 18:43

Мислење 16 Фев 2010, 18:35

pa ke mora da odam, fala na sovetite pozz
Аватар на корисникот
pretty

Фем почетничка
 
50
Мислења: 13
Зачленет: 16 Фев 2010, 15:18

Мислење 08 Мар 2010, 22:54

кој е најефикасен тест за бременост и колку пари е ???
Аватар на корисникот
skorpija1992

Бело цветче
 
178
Мислења: 65
Зачленет: 10 Дек 2009, 00:58
Zenata e raj za ocite, svetlina za dusata i cistiliste za dzebot.

Мислење 09 Мар 2010, 00:08

Во "СЕКС " има една тема "Дали сум бремена?" таму на 12 страна пишува .
Аватар на корисникот
irenna

Жолто цветче
 
15471855
Мислења: 2587
Зачленет: 01 Дек 2009, 19:19
Локација: Скопје
There are three ways to do something: good way, bad way and my way

Мислење 09 Мар 2010, 14:03

Sure Check се вика, кошта околу 125 денари го има во сите апотеки.
Аватар на корисникот
littlegirl

Фем почетничка
 
40
Мислења: 8
Зачленет: 13 Фев 2010, 23:08

Мислење 14 Апр 2010, 09:21

Без разлика дали има бледа или поинтензивна линија, таа е сепак присутна. Како и да е, бледата линија најчесто се појавува бидејќи концентрацијата на hCG хормонот е помала, што значи дека сепак го има тој хормон. На знам како си го користела тестот за бременост, ама треба да биде со утринска урина откако веќе ти доцни циклусот.

Се најдобро :)
Аватар на корисникот
yummy

Сино цветче
 
349
Мислења: 319
Зачленет: 14 Апр 2010, 09:13
Јас немам кого да го будам , освен сонот на мојата перница.

Мислење 16 Апр 2010, 14:56

Fala :D Po se ispadna deka e pozitiven i sega so soprugot so netrpenie si go cekame bebenceto :D
Аватар на корисникот
pretty

Фем почетничка
 
50
Мислења: 13
Зачленет: 16 Фев 2010, 15:18

Врати се на Бременост

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 6 гости