ТЕМА: Вештачко оплодување

Мислење 08 Мар 2010, 15:17

dadada напиша:
littlegirl напиша:Позитивен тест за бременост, едвај ја чекам првата контрола. поззз

pred se srekno i vekovito nemora trite da se vgnezdat ama dvete sekako ti drzam palci i kaj mene tri vratija dve se fatija istoto neka se sluci i kaj tebe :up:

ako sakas da znaes kolku se napravi BHCG

Фала многу, и јас сум за две да бидат, ама ке видиме. БХЦГ ми направија во Систина ама немаше вредост, само дека е позитивен тестот. Како и да е во петок имам контрола, па се надевам ќе се види.

Поздрав и многу срека на сите што ги чека истото.
Аватар на корисникот
littlegirl

Фем почетничка
 
40
Мислења: 8
Зачленет: 13 Фев 2010, 23:08

Мислење 05 Апр 2010, 20:45

кај сте бе лугееееееееееее ....зар никој нема нешто ново и убаво да ни каже ајде тоа трудните нека пишат по нешто .... :) :) :)
Аватар на корисникот
ljubov1

Фем почетничка
 
61
Мислења: 34
Зачленет: 13 Дек 2009, 12:12

Мислење 11 Јун 2010, 21:04

zdr na site ako (ako ima nekoj sto pisuva na temava)jas sum nova na forumov od denes zarem nema ni edna licnost sto ceka rezultati od in vitro ili pak da e vo procez.ako ima pisete za da podelime iskustva :call:
Аватар на корисникот
amema

Фем почетничка
 
716
Мислења: 12
Зачленет: 11 Јун 2010, 20:49

Мислење 26 Јун 2010, 17:32

ENIGMA напиша:На littlegirl и посакувам многу среќа.Се да помине во најдобар ред,за две недели да ги слушниме добрите вести и не знам што друго да ти посакам освен да казам СО ГОСПОД НАПРЕД.Фала и за советите што ми ги даде.На заљубена111 и препорачувам прво да направи инсеминација,а потоа ин витро. :) Чаос!!!!!!!!!

Здраво Енигма :) Мене ме интересира што е инсеминација,ако сакаш да ми објасниш ? :)
Аватар на корисникот
Poisoon

Фем почетничка
 
028
Мислења: 19
Зачленет: 13 Јун 2010, 15:54

Мислење 26 Јун 2010, 19:43

i jas imam edno prasanje do vas pa ako nekoj znae da mi kaze dali moze vestacko oploduvanje no so donirana sperma od anonimec i dali isto kosta ko ova "besplatno"vestacko oploduvanje?bidejki znam deka sepak se plaka minimalna suma okolu 100evra,ako ne se lazam pa koregirajte me dokolku gresam
Аватар на корисникот
lalezzz

Сино цветче
 
435
Мислења: 349
Зачленет: 06 Апр 2010, 10:47
KOGA SE GLEDAS VO OGLEDALOTO I SAKAS DA GO SKRSIS,NE E OGLEDALOTO TOA STO TREBA DA BIDE SKRSENO,TUKU TI SI TOJ,KOJ TREBA DA SE PROMENI!!

Мислење 06 Авг 2010, 19:48

inseminacija e direkno vbrizguvane na semeto vo matkata,no prethodno preraboteno
Аватар на корисникот
Suzeto

Сино цветче
 
130
Мислења: 260
Зачленет: 25 Дек 2009, 23:55

Мислење 29 Авг 2010, 18:08

zdravo do site!!!!!!!!!!!!!!! nova sum na forumov imam iskustvo so in vitro veke 3 napraveni ....prvite 2 neuspesni ;( no eve cekam rezultati od tretoto.....planiram utre popladne da odam na test za bremenost utvrduvanje preku krv ....se nadevamke bide ++++++++ :$
bliznak30

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 27 Авг 2010, 12:55

Мислење 29 Авг 2010, 18:33

Со среќа, се надевам ќе не иэрадуваш со убави вести ;)
Аватар на корисникот
Krisi

Сино цветче
 
13890
Мислења: 407
Зачленет: 05 Јан 2010, 23:27
...You've got to be the best, you've got to change the world and you use this chance to be heard... your time is now...

Мислење 02 Окт 2010, 12:04

da vi kazam iskreno jas se plasam da odam na in vitro od site tie lekarstva i hormonalni poremetuvanja :emo: nez sto da pravam a i mnogu pari se ako ne e uspesno neznam! ;( :?: :^)
Аватар на корисникот
love-love

Фем почетничка
 
07
Мислења: 17
Зачленет: 26 Јан 2010, 00:58

Мислење 02 Окт 2010, 12:15

bliznak30 напиша:zdravo do site!!!!!!!!!!!!!!! nova sum na forumov imam iskustvo so in vitro veke 3 napraveni ....prvite 2 neuspesni ;( no eve cekam rezultati od tretoto.....planiram utre popladne da odam na test za bremenost utvrduvanje preku krv ....se nadevamke bide ++++++++ :$

so sreka!!!!!!!!!!
Аватар на корисникот
love-love

Фем почетничка
 
07
Мислења: 17
Зачленет: 26 Јан 2010, 00:58

Врати се на Бременост

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: ocicka2014, only44you, ViVacious, Yahoo [Bot] и 11 гости