ТЕМА: Игротека за дочек на роденден

Мислење 17 Авг 2010, 11:45

aj ke ve zamolam (od iskustvo) da mi ponudite nekoja igroteka (bilo kade-vo koja naselba) vo skopje za da go proslavam 2-ot rodenden na moeto detule :)
sakam da ima golem prostor za decata - i za vozrasnite po moznost nadvor masi....
dajte nekoja dobra ponuda pls i se razbira cenite kako idat
:P
Аватар на корисникот
noddy

Фем почетничка
 
20
Мислења: 19
Зачленет: 15 Јул 2010, 16:46

Мислење 17 Авг 2010, 12:35

Има една игротека до Вучко во Аеродром, таму сум била на роденден :D Ако ти е блиску помини прашај.
Исто и оваа е добра http://www.dreamland.com.mk/ има и цена на сајтот.
Аватар на корисникот
irenna

Жолто цветче
 
15481855
Мислења: 2588
Зачленет: 01 Дек 2009, 19:19
Локација: Скопје
There are three ways to do something: good way, bad way and my way

Мислење 17 Авг 2010, 13:51

И јас сум била на роденден во игротеката кај Вучко во Аеродром :lol: И ако добро се сеќавам се вика Виножито.
Еве Ноди провери ги и овие:
http://www.prikazna.com
http://www.igrotekatikvicka.com.mk
Ај па пиши каде ќе славите ;)
Аватар на корисникот
Sweety-Tweety

Зелено цветче
 
480436
Мислења: 992
Зачленет: 17 Дек 2009, 13:57
“"Eventually all the pieces fall into place….until then, laugh at the confusion, live for the moment, and know that everything happens for a reason"- Carrie *Sex and the City*

Мислење 17 Авг 2010, 14:08

Sweety-Tweety напиша:http://www.prikazna.com

Јас бев пред неколку дена во оваа игротека, сестра ми славеше роденден. Супер е за децата, има надвор пред игротеката за возрасни да седнат, има многу играчки, а има и за поголеми. Торта можете сами да си донесете, исто и за грицки, иако мислам дека и до таму ви даваат, а можете за возрасните храна да донесете. И на крајот на роденденот, славеникот добива подарок од игротеката. Има стручен кадар кои ги занимаваат децата, играат на песнички, ги фотографираат (со ваш и со нивен апарат)...Супер место за славење роденден.
Аватар на корисникот
Tenkai

Жолто цветче
 
1866387
Мислења: 2318
Зачленет: 09 Јул 2010, 11:24
Локација: Perth

Мислење 17 Авг 2010, 14:52

http://www.robinhud.co.cc/
www.prikazna.com
prekrasni, a vinozito necista i so stari igracki
Аватар на корисникот
etjena

Бело цветче
 
280
Мислења: 61
Зачленет: 18 Мај 2010, 14:17

Мислење 14 Сеп 2010, 15:31

fala vi mnogu za dobrite predlozi... da razgledam , pa ke vi se pofalam kade sum odlucila :)
pozzzz do site
Аватар на корисникот
noddy

Фем почетничка
 
20
Мислења: 19
Зачленет: 15 Јул 2010, 16:46

Мислење 14 Сеп 2010, 22:05

Гледај некоја да не ти е далеку.
Ако оди детето во градинка, и доаѓаат другарчиња, и нив да им е блиску. А и ти не мора цел град да го поминеш за да стигнеш до игротека, и онака ги има на секој чекор. Игротеките горе - доле се исти, а цените се тука негде.
Тиквичка се многу ок, има две, една во Аеродром, и една во Тафталиџе, а и Бамби во Црниче не е лоша. Пространи се, и има доста место и за возрасни, особено во Бамби и во Тиквичка во Тафталиџе. Добра е и онаа во СП планет, ама нема надвор.
Персоналот сегде може да ти се погоди, или да не ти се погоди. Мене лани во иста игротека еднаш ми беа топ, вториот пат катастрофа. Всушност, тоа беше во Робин Худ, сега видов дека погоре има линк. Надвор е многу убаво, има и многу играчки, ама не е многу голема.
Во Дримленд не ми се допаѓаат скалите. Надоле се симнуваш по скали кои се многу тесни и стрмни, а вц-то е горе. Исто така за да излезеш во двор, каде што има лизгалка и клацкалка треба да ги качуваш скалите. А јас може сум истрауматизирана дека сум ги шетала скалите сто пати, со две деца за рака.
А Виножито не е лоша, ама некако малку играчки има. Барем така ми останала во сеќавање.
Аватар на корисникот
Ariel

Жолто цветче
 
55152532
Мислења: 3156
Зачленет: 07 Дек 2009, 00:23
Локација: Малку појужно од таму каде што би сакала да бидам!
Ако не можам да променам дел од себе, како ќе го променам светот?

Мислење 03 Окт 2010, 00:55

Hi,majki...
jas sum nova na ovoj forum...i nekako go najdov slucajno,prebaruvajki na google po igrotekive vo gradov.
Imam dve kerki,i so niv gore-dole ovie 9 godini,so ednata,i tri so drugata go iznasetav Skopje.
Za pogolemkata sum slavela od Dracevo do Djorce :) bidejki porano,imase pomalku igroteki.
Pa baravme,vakva onakva i t.d
E sega gledam,pametni ludje turaat na forumite link,od dadeni igroteki i se e poednostavno.
ke vidis i ke odberes.
Mene malku mi e glupo da naveduvam,iminja kaj se i kako sme pominale.Mozebi i nie kako gosti nekomu sme bile TESKI
Gledam nekoja majka ,komentirala za personal :worried: ,pa i se cudam....Kakva informacija!
Jas ovaa godina slavev vo igrotekata na prekrasniot klown(vo Taftalidje),kade personalot maximum gi animirase decata,pa duri i gi crtase...ama djabe im bese toa,koga na kraj go vidov cehot....
Imase porano edna igroteka vo K.Voda ,karsi K.J Pitu-skoloto,taa mi bese nekako malo,ama ubavo..sega ne postoi,a kakov personal imase ic i ne se sekavam,kerkata mi bese prezadovolna.
REZIME,mi bese davajte linkovi,da vidime sliki,i ceni a za drugo,sekoj so svoja sreca....
Versace

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 03 Окт 2010, 00:43

Мислење 03 Окт 2010, 11:49

Јас сум Билјана,мајка на 4 годишно момче.
Ние искрено ,имаме проблем здравствен и не ни одговараат игротеки со големи,екстемни играчки,како балони на дување и лавиринти кафези.
Од таа причина бараме игротеки каде овие работи ги нема,или се минимални.
Бев со Андреј(мојот син),во Грин Хаус,и искрено ем хигиена под граница на нормала,ем боси по тепих,ем да гледш,некое дете да не скрши глава.Е таму персоналот не беше лош,бидејќи и го немаше ;)
Таму се гледа само ,вниманието да е насочено кон возрасните,и нормало,сметката со пијалок е кај нив :P
пред една година славевме во ВиноЖито и никогаш повеќе,а баравме игротека демек возрасните надвор,септември е топол.Многу искршени играчки,а надвор некако како во Дризла да си.
Оваа година славевме во РОБИН ХУД,по препорака на една мајка од друг форум,,Родители и деца,, и си поминавме многу,многу убаво.Ем хигиена како да си во свој дом,ем куп слики,ем детето ми беше максимално згриЖено.секоја чест за сопствениците,го постигнале барањето,ем големите деца, да се снајдат со игрите на новиот век,плејстејшни,компјутери,билијадр,и непамтам уште што,ем малите се изгубија во шаренило и милиони играчки.
:)
Тоа е мојата препорака,секој да одбере нешто,каде се чувствува ДЕТЕ.

А,каков бил персоналот,тоа и не приметив,бидејќи не видов некое дете незадоволно! или повредено ;)
Ви посакувам пријатен ден...уживајте во октомвриското сонце и во своите најмили....Тие немаат цена,а игротеките остајте ги ,нив денес ги има утре ги ,,нема,,
Аватар на корисникот
klara.2

Фем почетничка
 
00
Мислења: 3
Зачленет: 03 Окт 2010, 11:23

Мислење 22 Окт 2010, 11:15

Опомена од модератор

Рекламирањето е забрането. Прочитајте ги правилата на форумот.
IzabelaKufalo

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 22 Окт 2010, 10:11

Врати се на Дете

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Later и 2 гости