ТЕМА: Био Слим

Мислење 31 Јул 2012, 23:53

Здраво феминки,
ја отворив оваа тема за да споделите лични искуства ако ги имате користено Bio Slim капсулите, каков е ефектот, како се чувствувате додека ги пиете и сл.. Планирам да ги порачам, но пред тоа сакам да прочитам неколку коментари од вас (искусни).
Не сакам да читам штетни биле ау, бидејќи сите знаеме дека вакви работи се штетни, но кога не иде со диети не иде, а цел живот да се мачам со такви работи не планирам.. Сите сакаме да бидеме слаби, згодни па зошто да не пробаме кога друго решение нема...
Се надевам на одговори :) Поздрав! :*
Аватар на корисникот
b.u.b.i

Сино цветче
 
104
Мислења: 133
Зачленет: 10 Сеп 2011, 13:57

Мислење 01 Авг 2012, 01:11

мислам значи не ме свакајте погресно не тврдам ама мислам дека био слим се истите слим лајн што беа пред да испадне аферата на алфа тв јас лично не сум ги користела и не знам како делуваат а за штетни па да сите капсули се штетни демек на природна база ова она нема природна база во капсули таму се е хемија и нормално дека се штетни
Аватар на корисникот
eva11

Жолто цветче
 
679208
Мислења: 1855
Зачленет: 23 Јун 2011, 00:34

Мислење 04 Авг 2012, 10:58

составот е различен на првите и вторите
sandricka1

Фем почетничка
 
912
Мислења: 47
Зачленет: 14 Авг 2010, 21:31

Мислење 04 Авг 2012, 13:10

воедно биослим се регистрирани како хербален лек и не се 100% природни :) но 100% па се слабее со нив
sandricka1

Фем почетничка
 
912
Мислења: 47
Зачленет: 14 Авг 2010, 21:31

Мислење 17 Авг 2012, 10:45

јас ги порачав денеска, утре ќе ми стигнат и право ќе почнам да ги пијам па ќе ве известам за некоја недела какви се резултатите, се надевам дека ќе ги има :D нека ми е со среќаааа :rofl:
Аватар на корисникот
b.u.b.i

Сино цветче
 
104
Мислења: 133
Зачленет: 10 Сеп 2011, 13:57

Мислење 23 Авг 2012, 11:16

b.u.b.i mozes li da mi kazes od kade gi kupi tabletite i kolku pari se. I dali dosega ima nekoj efekt?
Аватар на корисникот
bonnie19

Фем почетничка
 
23
Мислења: 18
Зачленет: 01 Јул 2012, 14:12

Мислење 01 Сеп 2012, 01:04

Има зачленет член од Штип па се јавив и ми ги донесоа, 2100 ден...веќе испив 10 апчиња, многу пијам вода и да апетеит ми е намален али резултати сеуште немам.. се надевам дека до крај ќе издржам
Аватар на корисникот
b.u.b.i

Сино цветче
 
104
Мислења: 133
Зачленет: 10 Сеп 2011, 13:57

Мислење 01 Сеп 2012, 21:42

b.u.b.i напиша:Има зачленет член од Штип па се јавив и ми ги донесоа, 2100 ден...веќе испив 10 апчиња, многу пијам вода и да апетеит ми е намален али резултати сеуште немам.. се надевам дека до крај ќе издржам

Samo kazimi dali na niv pise Botanikal Soft gel
jonson

Фем почетничка
 
00
Мислења: 11
Зачленет: 07 Авг 2012, 11:41

Мислење 01 Сеп 2012, 23:00

b.u.b.i напиша:Има зачленет член од Штип па се јавив и ми ги донесоа, 2100 ден...веќе испив 10 апчиња, многу пијам вода и да апетеит ми е намален али резултати сеуште немам.. се надевам дека до крај ќе издржам

Со среќа се надевам ќе издржиш до крај и ќе има резултати :)
Аватар на корисникот
bonnie19

Фем почетничка
 
23
Мислења: 18
Зачленет: 01 Јул 2012, 14:12

Мислење 19 Апр 2013, 08:57

и ефекти нешто од апчињава????
Аватар на корисникот
golubinka987

Фем почетничка
 
41
Мислења: 15
Зачленет: 19 Апр 2013, 08:41

Врати се на Диети

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: ivanus, mareane, Natence18 и 13 гости