1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета 20 дена - 8 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од ludoto19, 1 март 2010.

  1. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    хахаха :lol: Полека не мора да се форсира толку :rofl:
     
  2. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.216
    Јас не сум многу љубител на вакви диети, ама оваа од денес ја почнувам.
    Пред некој месец ставив некое кило, и сега сите алишта пукаат на мене.

    До сега сум ја држела само УН диетата во повеќе наврати, и навистина има резултати, ама тоа што секој четврти ден е овошен страшно ме убива.
    Кај оваа гледам деновите со вареното телешко ќе ме убијат, ама 20 дена се, ќе се издржи. Многу ми одговара и ритамот на јадење, секако јадам тоа време кога се препорачува во диетава.

    Ај па ќе ви пишам. Ако има некој идеја како да го спремам телешкото да не биде многу грдо, ќе му бидам многу благодарна. Да не се разбереме погрешно, немам јас ништо против телешко, ама со масло, морковче, печурки, сенф, лук, вино... мх, мх :D Смеам ли барем сенф, лук и моркови да му ставам???
     
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.216
    И уште нешто, салата смее да се јаде само кога има месо????
    Другите денови не смее - со ориз, компир, зрна и макарони?
     
  4. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    можеш, зашто да не :D салатата не дебелее :* :*
     
  5. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.216
    А бе си викам ај да прашам, што е сигурно - сигурно е :D
    Фала за одговорот лудо.
     
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Mислам дека ништо нема да и биде од една салата :D сега нека не става зејтин сол... јас кога сум на диета само патлиџан и краставица без зејтин и без сол со се јадам, и пак слабеам :*
     
  7. milaaaaa

    milaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    jas procitav deka moze blago i ne vidov deka samo za posledniot den :lol:
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ееее така да беше топ ке беше :D :D :D
     
  9. st-el

    st-el Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    3.957
    Пол:
    Женски
    Не ги одобрувам диетите, се знае ако сакаш да намалиш од тежината намали го благото и лебот. Јас после бременоста имав вишок од 15 кг и само со постепено намалување на лебот и благото за 4 мес. се вратив на старата тежина од 52 кг. Диетите според мене го уништуваат организмот. Се знае треба да се јаде здрава храна - овошје, зеленчук, житарки...
     
    На Ma4u64ence му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.216
    Денес ми е трет ден со пилешко. Преку глава ми е од пилешко, а после 3 дена телешко, па 3 дена риба. Рибата ќе ја издржам, ама ова пилешкото и телешкото ќе ме уништат!

    Фор д рекорд, јадам и салата, многу салата, и пијам кафе со малку млеко. Од салата и кафе со млеко не се откажувам за ништо на светов. Е каснав и едно парче торта на роденден. Други зулуми не сум правела.

    Освен диетава, вежбам на орбитрек.

    До сега имам ослабено 1 кило. Не е многу, ама задоволна сум. И онака сакам да ослабам 5, но и да стекнам навика за редовно вежбање.

    Многу ми фали овошје, особено кога ќе видам јагоди и цреши, ама ајде, 20 дена се...
     
  11. zuzulka

    zuzulka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Другарка ми ја држеже оваа диета и ослабе 8 кг, ама она јадеше кога сака и колку сака . Јас почнав од вчера да ја држам и се надевам дека ке ослабам 5 кг колку сто ми треба 8)
     
  12. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    devojki denes mi e prv den od dietata ja pocnavme zaedno so edna drugarka ke vi gi kazam rezultatite naskoro kaj nea i kaj mene...za sega dobro izdrzuvam...pozz :P
     
  13. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.216
    Диетата ја држев една недела, и ослабев 2 кила. После тоа се разболев, па морав да ја прекинам. Веројатно ми падна имунитетот - ова многу често ми се случува кога држам диета.

    Задоволна сум од резултатите, и не беше воопшто тешко, освен што ми дојде преку глава од месо, кое и онака не го сакам. Како и да е, сега 2-3 дена ќе бидам на двопек и чај од нане, а после ќе продолжам со повеќе салати и овошје, без некој посебен режим.
     
  14. simonailieva6

    simonailieva6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    0
    zdravo imam 16 god imam 74 kila a sum visoka 166 ako moze za pomos kako da oslabnm zosto ide leto???? :)
     
  15. orient

    orient Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    со оглед на тоа сто имаш само 16 години јас би ти препорачала пилатес или аеробик и секако повеќе овошје и зеленчук и без некои строги диети и гладување ;)
     
  16. simonailieva6

    simonailieva6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    0
    dali imate nekoj predlog za dijeta jas stvarno neznam osto ali koga sum doma sekad nesto moram da jadam dali blago ili soleno ne jadam meso ne jadam mn leb ali za taa cel jadam previse blago neznam sto da pravam a sakam da oslabnam bar da imam 60 kila ve molam za pomos???? ;(
     
  17. orient

    orient Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски

    намали со благото, а диети има еден куп на форумов ама не би ти препорачала од проста причина ..ШТО ПОТОА ???... откако ќе заврши диетата пак по старо, ти кажувам од искуство не постои диета што ја немам пробано и тоа уште од 14 годишна возраст почнав со тие глупости и пак немаше резултати се додека комплетно не го сменив начинот на исхрана и се разбира физичка активност.
     
  18. simonailieva6

    simonailieva6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    0
    neznam stvarno jas sekogas vo sekoj moment moram da imam nesto vo ustata da jadam da grickam,no me zanima i oaa svar,dali e mozno da se debelam zaso pijam preterano mnogu voda i sokovi???? :(
     
  19. orient

    orient Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    од вода не е сигурно , вода и треба да се пие повеќе особено ако сакаш да намалиш тежина, а соковите избегнувај ги особено газирано никако јас лично сок во уста не ставам :) како замена за тоа можеш да пиеш цеден лимон разреден со вода :)
     
  20. Mila92

    Mila92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    денес ми е 2 ден од диетава од 20 дена и се чуствувам одлично.Науто кога се мерев бев полесна за 1 кило и 400 грама :) :) премногу сум задоволна....ќе ви пишам деновиве пак за да ви кажам до каде сум со килограмите :) :)