ТЕМА: Диета со супа од зелка

Мислење 13 Дек 2011, 22:20

Miss-HeLL напиша:
varsa напиша:јас ги порачав ама уште ги немам почнато да ги пијам бидејќи пијам хормонски па ми е страв да не си направам некој проблеми , а иначе сестрами ги користеше и нема врска не оллабе ни 1 грам а на пак повеќе и затоа и јас сега се двоумам дали да ги пијам или да ги вратам како што пишува божемски и парите ти ги враќале ама којзнае

Хехе... нема врска. Јас бев најголем скептик за овие апчиња. Имам пробано се, ама буквално се што излезе на тв и по аптеки за слабеење се имам пробано. Море одев и кај нутриционист за да ми препише посебна исхрана. ЏАБЕ!!!! Јас ги пиев апчињата. Имав 95кг а висина од 160цм. Го земав 12 неделниот третман. Строго се придржував на голема чаша вода со апчињата како и на тоа која храна со која ја комбинирам. Не пиев 2л вода на ден ни под разно.. најмногу ако пиев... псс.. пола литро, што ми се собираше од чашите вода што ги пиев со таблетите. Знаеш колку кг имам сега???? 55кг. И се чувствуам супер. И сеуште ги пијам. Иначе не се штетни по здравјето... иако ти пиеш хормонски не се штетни. Ги пијат и деца. А сестра ти што не ослабела тоа не знам.

Не можеме да јадеме пици, хамбургери, кока кола, буреци и што се не.. да седиме по цел ден на фејсбук, пред тв и да пиеме апчиња за слабеење. А не извини. И Бог не може да ни помогне така. Не сакам да кажам одете на вежбање... Јас не вежбам, ниту сум вежбала, ниту ќе вежбам.. ама ослабев.

Се приджувам на тоа што јадам. Не јадам леб, туку јадам двопек. За доручек јадам портокал со двопек и чај без шеќер, за разлика од мојата колешка која јаде бурек со месо со голема чаша јогурт, топло нескафе со две и пол лажици шеќер и на крај овошен јогурт... и дебела сум. Па како не ќе си.

Битно е општо за сите што сакаат да ослабат... да се внимава што се јаде. Општо познато е дека едноличната храна сама по себе слабее. Па не мешајте се и сешто во една порција храна.

А апчињата имаат ефект!!!

ај те молам кажи ми од каде ги купувас, колку парри се и најважно ми е да ми кажес дали се губи апетит од нив??
Аватар на корисникот
vesna31

Бело цветче
 
811
Мислења: 64
Зачленет: 11 Окт 2010, 12:30

Мислење 19 Дек 2011, 00:43

Јас ги пиев не двонеделен туку шест неделен третман а држев и диета плус додека ги пиев и знаеш колку ослабев 2.5 кг. апчињата се катастрофа немаат никаков ефект и сега неможам да си ги вратам парите од нив а на нет и во весникот пишува дека парите се вракаат ако нема резултати , само да привлечат повеке внимание за лугето да се лажат, немам ништо против ама не си давајте пари за такви глупости .
aleksandra984

Фем почетничка
 
13
Мислења: 37
Зачленет: 19 Ное 2009, 09:03

Мислење 02 Фев 2012, 12:15

Miss-Hell би можела ли да ми го кажеш начинот на исхрана додека ги конзумираше таблетите,јас почнав од вчера меѓутоа кога ги порачав ми рекоа дека не треба режим,дека треба 2 литра вода ништо повеќе,јас искрено е верувам дека тоа само така е возможно,ти благодарам
Аватар на корисникот
Gilinterty

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 02 Фев 2012, 12:09
[*]Destroy what destroys you[*]

Мислење 02 Фев 2012, 13:07

Zdravo prijateli . Jas sum nova na forumot pa me interesira dali nekoj od vas probal so kapsuli od zelka (oni sto gi nudi BioKlinika)da mi predlozite tie planiram da popcnam da gi pijam
ivan4e.55

Фем почетничка
 
20
Мислења: 23
Зачленет: 02 Фев 2012, 12:59

Мислење 08 Фев 2012, 10:09

Gilinterty напиша:Miss-Hell би можела ли да ми го кажеш начинот на исхрана додека ги конзумираше таблетите,јас почнав од вчера меѓутоа кога ги порачав ми рекоа дека не треба режим,дека треба 2 литра вода ништо повеќе,јас искрено е верувам дека тоа само така е возможно,ти благодарам

Gilinterty ме интересира дали почуствува некаква разлика во метаболизмот откако ги пиеш таблетите? јас исто започнав пред 3 дена, но засега не осеќам никаква разлика.
I секако дали намли на килажа или како што кажува Miss-Hell треба да поминат барем 10 дена?
поздрав
Kkala

Фем почетничка
 
10
Мислења: 2
Зачленет: 08 Фев 2012, 09:55

Мислење 18 Фев 2012, 20:59

Јас веке ги пијам 4 недели ама навистина не осекам ништо а ниту пак имам ослабено ниту еден килограм
, Навистина катастрофа!
ivan4e.55

Фем почетничка
 
20
Мислења: 23
Зачленет: 02 Фев 2012, 12:59

Мислење 08 Апр 2012, 16:30

Ке можеш или да ми ја кажете цела постапка како треба да се направи супата и колку пати се јаде од супата и дали треба само супата да се конзумира ??? :^)
Аватар на корисникот
guguence

Сино цветче
 
110381
Мислења: 250
Зачленет: 14 Апр 2011, 18:25
СликаСликаСлика

Мислење 16 Јул 2012, 19:28

Сакам да почнам си диетата...некој ја пробал ли..да ми каже од искуство бидејки несакам само да варам супа и да се мачам ако нема ефект. :) пишувајјте побрзо кој има искуство :)
InnaA.B

Фем почетничка
 
31
Мислења: 36
Зачленет: 15 Јул 2012, 12:09

Мислење 17 Јул 2012, 01:08

Јас имам искуство и тоа неколку пати ја имам држано, супата е гадна одма да ти кажам првиот ден и вториот па некако се јаде,ама потоа од ден на ден станува се поодвратна и одвратна. Ама затоа пак ако се придржуваш до правилата ефекти има и тоа големи. Мене ми се случи лани летото за 7 дена 4-5 кг ослабнав. Значи има ефект јас кажувам од искуство ја држам само летно време бидејќи деновите првиот и третиот кога се јаде овошје јас јадам лубеница и тоа ме заситува затоа ми одговара летно време да ја држам. Иначе ако си упорна ќе ја издржиш бидејќи менито не ти е ограничено, јадеш овошје и супа цел ден овошје јадеш неограничено, и зеленчук во неограничени количини. Само многу треба да ВНИМАВАШ ПОСЛЕ ако не пазиш многу бргу се враќаат килограмите, што е сучај и кај другите брзи диети.
Среќно! :)
Аватар на корисникот
Tanja03

Бело цветче
 
923
Мислења: 59
Зачленет: 15 Јан 2010, 23:13
Локација: Во близина на Скопје.
Ќе успееме.....кога тогаш!

Слика

Мислење 27 Јул 2012, 12:45

Ја држам оваа диета од време на време, по неколку седмици и навистина сум задоволна од неа. Е сега, не одам строго по правилата, затоа што нема шанси да јадам таква супа од зелка, ама сепак имам добар резултат. Наместо неа, јадам супа од коцка (растителна). Според мене, најважно од се е да се јаде многу овошје и зеленчук, а да се избегнуваат лебот и слатките.
Аватар на корисникот
wizardess

Бело цветче
 
2840
Мислења: 62
Зачленет: 25 Јул 2012, 15:26

Врати се на Диети

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Claraa22, sofijanoka и 17 гости