ТЕМА: Диетата на Жан Митрев

Мислење 27 Дек 2010, 10:54

Здраво, сакам да прашам дали некој ја има користено оваа диета и дали е ефикасна. Јас имам проблем со стомачето, никако да го намалам, па сакам овааа диета да ја држам. Се надевам на одговор :)
kuklicka55

Фем почетничка
 
00
Мислења: 14
Зачленет: 01 Дек 2010, 10:13

Мислење 27 Дек 2010, 11:31

Здраво...
Јас ја имам држено диетата и не сум баш многу задоволна бидејќи одма ги вратив кг и плус ми се смачи секој ден јајца да варам...Али тоа не мора да значи дека истотот ке биде и кај тебе.Таа диета зависи од организмот со го имаме и плус ми кажаа дека најјппвин требало да се направат некој прегледи кај него па да се види дали таа диета е според твојот организам. Позз и се надевам дека малку ти помогнав :)
Аватар на корисникот
miljkovic

Зелено цветче
 
346633
Мислења: 526
Зачленет: 26 Дек 2010, 23:27

Мислење 27 Дек 2010, 12:11

Јас ја држев, резултати има, бев многу задоволна многу брзо се слабее и тоа доста, ама мислам дека од тогаш си го пореметив метаболизмот , бидејќи после тоа се поправив пак и сега никако да намалам само во плус одам. Кога ја почнав и немав некоја потреба, сега сакам да се вратам на тие кг што ги имав пред да почнам со диетите ама тешко. Е сега тоа е моето искуство, за мене диети НЕ повеќе.
Аватар на корисникот
al-vik

Сино цветче
 
95113
Мислења: 284
Зачленет: 27 Окт 2010, 08:21

Мислење 27 Дек 2010, 14:00

Ние дома практикуваме здрава исхрана. Летото со мајка ми и сестра ми во една емислија го гледавме Жан Митрев и според него се беше штетно освен водатда некако не ми е логички. И не се сеќавам добро тој кажуваше дека поголемиот дел од денот бил само на вода :S Така да баш ме интерсира какви се неговите диети дали некој може да ми каже?
Аватар на корисникот
SOVRSENSTVO

Жолто цветче
 
1475567
Мислења: 2795
Зачленет: 20 Сеп 2010, 13:25
Локација: далекy од реланоста...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, дури и кошулата од грбот - но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.

Атентат - Јасмина Кадра

Мислење 27 Дек 2010, 15:20

И јас ја држев диетава,не само што си ги вратив килограмите,туку и крвта ми се поремети...
Аватар на корисникот
ElenI777

Сино цветче
 
12350
Мислења: 152
Зачленет: 14 Мар 2010, 19:27
'Be the change you wanna see in the world.' Gandhi

Мислење 27 Дек 2010, 15:47

А каква е таа диета? може ли да знам?
Аватар на корисникот
renata76

Сино цветче
 
259
Мислења: 220
Зачленет: 09 Апр 2010, 09:46
Miss you!

Мислење 27 Дек 2010, 16:29

Мислам дека ја има во другиве теми ама еве ќе ја напишам.

ДИЕТА ЗА 15 ДЕНА (од болница-Кардиологија)

Доручекот е ист во текот на 15 дена, а се состои од 1 овошје (портокал, круша, праска, диња, лубеница, не смее банана и грозје) двопек, шоља кафе или чај без шеќер.

1. ден

Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 канче кисело млеко

Вечера
2 домати или 2 дл. варени домати
2 варени јајца
1/2 главица зелена салата или краставица
2 двопек

2. ден

Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 канче кисело млеко

Вечера
125 гр.варено телешко месо
1 домат
1 портокал
1 двопек
1 шоља чај или кафе без шеќер


3. ден

Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 канче кисело млеко
1 главица зелена салата или краставица

Вечера
125 гр. варено телешко месо
1 портокал
1 двопек
1 шоља чај или кафе без шеќер

4. ден

Ручек
125 гр. кравјо сирење
1 домат
1 двопек

Вечера
125 гр. варено телешко месо
2 домати
1 јаболко
1 двопек

5. ден

Ручек
200гр.варено месо или риба
1 домат
1 двопек

Вечера
1/2 кг. варен зеленчук (морков, грашок, компир)
1 варено јајце
1 двопек


НАПОМЕНА:

  • Месото и варениот зеленчук се зачинуваат со вегета.
  • 6. и 7. ден се без диета.
  • За време на диетата не се пие алкохол.

После 5-тиот ден се губат 2,5 до 5 кг, а по два дена пауза диетата се повторува 3 пати (5 дена + 2 дена пауза) и се губат без последици по здравјето 15 кг. Килограмите нема да се вратат доколку по завршувањето на диетата јадете нормално освен секој понеделник. Во понеделниците треба да се консумира:

  • Доручек: 1 чаша сок од лимон без шеќер
  • Ручек: 1 јаболко,1 двопек
  • Вечера: 1 варено јајце,1 домат,1 двопек
Сите наведени намирници може да се земаат топли или ладни, но важно е да се земаат по наведениот редослед и да не се изостави ниту една. Ако не се земаат по редослед или ако се промени некоја намирница, нема да се постигне саканиот ефект.
Аватар на корисникот
miljkovic

Зелено цветче
 
346633
Мислења: 526
Зачленет: 26 Дек 2010, 23:27

Мислење 27 Дек 2010, 18:56

dieti/medicinska-dieta-t2012/
Еве ја диетата,истата е и јас ја држев и завршив на инфузија.
Лоша е!!!
Аватар на корисникот
JuLleE

Жолто цветче
 
46837356
Мислења: 2204
Зачленет: 15 Јан 2010, 04:30

Мислење 28 Дек 2010, 01:34

Ја имам држено диетава на времето ко бев проста.
Умирав за јадење, добро што по 3 дена прекинав иначе ќе завршев на болница.
Немаш енергија, крвта слабее и килограмите дупло се враќаат.
Никако ова сра*е!
Аватар на корисникот
Lacrimosa

Жолто цветче
 
26451066
Мислења: 1757
Зачленет: 19 Јул 2010, 01:50

Мислење 04 Апр 2011, 13:56

zdravo i jas ja imam drzeno ovaa dieta povece od ednas mnogu e teska i mnogu efikasna i zatoa ne se slozuvam vo celost so vasite komentari bidejki tie sto ja drzele ne se pridrzuvale vo celost vo dietata bidejki taa e edna od naj bezbednite od pricina sto ima mnogu izbor na zelencuk meso riba i jajca , a sto se odnesuva do vracanjeto na kilogramite nie sami sme krivi koga ne vodime smetka kolku jademe i sto jademe pa normalno e da gi vratime kilogramite :hai: pozzzzzzzz
Последна редакција: m.j.-pepi на 04 Апр 2011, 14:43; редактирано еднаш.
m.j.-pepi

Фем почетничка
 
150
Мислења: 6
Зачленет: 20 Сеп 2010, 15:33

Врати се на Диети

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 10 гости