1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гарсинија Слим

Дискусија во 'Диети' започната од Kiara, 9 март 2010.

  1. Kiara

    Kiara Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    Дали некој го проба новово кафе што го рекламираат на А1? Рекоа дека ова не е воопшто штетно за разлика од зеленото кафе. Ме интересира дали некој знае дали има ефект? Јас вчера читав на еден српски форум за девојки, викаат имало ефект. Вртев вчера да прашам кај може да се купи и ми кажаа дека е распродадено низ цела Македонија, дека ќе стигне нова нарачка деновиве. Го нарачав на крај директно од увозниците од Прилеп, по пошта да ми го пратат :D Треба да стигне денес или утре. Па баш ме интересира да знам што да очекувам. До душа јас не сакам многу да ослабам, некои 4кг би биле идеални ама ме интересира дали има ефект.
     
  2. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    3.679
    Пол:
    Женски
    може ли да ни кажеш каде го има или од каде го нарача и колку пари е?поздрав
     
  3. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    ајде кога ќе почнеш да го користиш, пиши ни ефектите какви се.
     
  4. elenapfp

    elenapfp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2
    Ej i jas sum od PP dali mozes da mi kazes kako go naraca i kolku pari e ? POZZ :)
     
  5. Kiara

    Kiara Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    Вака, го нарачав од Прилеп ама додека ми стигна за некои два три дена не можев да чекам :D и проверив во нашите аптеки Зегин. На неколку места немаше и го најдов во Зегин Аеродром. Верувам дека до сега веќе е стигнато во сите Зегин аптеки зошто јас го земав пред 5-6 дена. Го пијам денес 5ти ден. Не е нешто да паднеш во несвест дека има којзнае какви резултати ама па од друга страна и 5 дена не се многу. Тера малку повеќе на вода, а јас сум тип што не пие вода ИЧ. Е сега дека дава чувство на заситеност мислам дека дава. Не е онака да ти се гади од храна сега да се разбереме, да не се лажеме. Ама јас го пијам околу 10, 11 сабајле и до 17, 18 без проблем седам без јадење. Ручам нешто тоа време кај 17-18 и до вечер евентуално овошје. Се издржува дефинитивно. Не знам што повеќе да ви кажам, ако очекувате чудо, нема да го добиете. А ако ви е само дополнителна алатка за слабеење, пробајте го.

    А инаку го нарачав од една жена во прилеп, они биле увозниците. побарајте на пазар 3 сајтот со клучен збор гарсинија слим и ќе ви се појави нејзиниот број. Во скопје е 90 денари кесичка пошто се купува по кесичка. А во ПП не знам зошто ама кесичка е 75 :D :D Мајстор сум еј, све ви кажав :D
     
  6. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Ех што те чуди, ако не те украдат тука во Скопје, каде на друго место сакаш :D а колку пати дневно треба да се пие?
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Во Охрид :lol: :lol:
     
  8. mKdevojce

    mKdevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.952
    Допаѓања:
    13.890
    Мој совет е да не се лажете по такви инстант “решенија„ кои не се ништо друго освен маркетиншки трик за нечиј профит. За пари луѓето што ли уште нема да измислат. Постои само една формула: правилна исхрана + физичка активност = помалку килограми
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    Сабајле пазарев во Тедико и го начекав кафево за 87 денари,чисто да ве известам...пошо другарка ми ги купи за 100 денари од аптека...и врска си немало,па се врати на хербафаст и пинофит,од хербафаст има ослабено 5 кг за еден месец,а од пинофитот 6,а сега ги користи за одржување на тежината.
     
  10. l-a

    l-a Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Незнам колку ке ви значи,но јас со турбофаст ослабев за 10 дена 6 кг.Мене таблетите ми делуваат феноменално,немаат ништо штетно и мислам дека немаат јојо ефект.Додека ги пиев немав апетит,ми се гадеше од храна,откако ги прекинав јадам значително помалку...
     
  11. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Какви се тие таблети турбо фаст, дали ги има во сите аптеки? l-a, ти од која аптека ги набави, колку таблети и колку пари се? поздрав
     
  12. l-a

    l-a Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Турбофаст и хербафаст се истите таблети само што хербафаст се произведуваат во србија (ги има и кај нас околу 560 ден се) а турбофаст ги произведува јака радовиш и ги има само во нивните аптеки.Една кутија има 10 таблети а е 420 ден.Се пие една дневно.Се распрашав дали нешто од тоа што содржат таблетите е штетно ( мене лично ми е страв од хормонално пореметување) ми рекоа дека се на база на билки и не е ништо опасно.Ја почнав и втората кутија па ке видиме сега мада не ми е бас потребно веке да слабеам :)
     
  13. Britney25

    Britney25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    pocnuvam pd denes so niv pa ke vidime so efekt ke ima :)
     
  14. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    абе до кај сте со турбо фаст??? :D :D